Beauty Free

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Beauty Free
Rok założenia 2001
Rok rozwiązania 2004
Pochodzenie  Polska
Gatunek rock
Wydawnictwo muzyczne Polskie Radio, Universal Music Group
Skład
Dominika Sikorska, Dariusz Chociej, Bartek Dachowski, Jacek Wojcieszuk, Kornel Popławski, Mariusz Mocarski
Współpracownicy
Paweł Walczak

Beauty Free – polski zespół rockowy utworzony w 2001 przez szóstkę przyjaciół – Dominikę Sikorską, Dariusza Chocieja, Bartka Dachowskiego, Jacka Wojcieszuka, Kornela Popławskiego i Mariusza Mocarskiego.

Po wspólnych spotkaniach i próbach, w listopadzie 2001 zespół spotkał się w studiu, by nagrać materiał na swój debiutancki album. W staraniach przy produkcji płyty zespół wspomagał m.in. Maciej Majchrzak z zespołu T.Love. Prace nad materiałem trwały do grudnia. Płytę udało się wydać dzięki sponsorom, byli nimi Lotto i telefonia komórkowa Idea.

14 lutego 2002 pojawił się singel i teledysk zapowiadający album nowej formacji. 22 kwietnia 2002 w sprzedaży pojawiła się płyta zespołu (wydana przez Polskie Radio, a dystrybuowana przez Universal Music Group), zatytułowana po prostu Beauty Free. Album zawiera nagrania rockowe i pop rockowe, czasami swobodnie improwizowane. Muzyka nawiązuje również do brzmień współczesnego brytyjskiego rocka. Autorami muzyki byli Bartek Dachowski i Dariusz Chociej. Ten ostatni napisał również słowa do sześciu piosenek. Twórcą kolejnych sześciu tekstów na płytę był Piotr Łojek. Płyta nie odniosła dużego sukcesu na rynku wydawniczym, chociaż zespół zakwalifikował się i wystąpił na koncercie Debiuty FPP Opole 2002.

W 2004 po wyjeździe za granicę klawiszowca Bartka Dachowskiego i wokalistki Dominiki Sikorskiej, zespół został rozwiązany.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

  1. Dominika Sikorska – śpiew
  2. Dariusz Chociejgitara elektryczna
  3. Jacek Wojcieszuk – gitara elektryczna
  4. Bartosz Dachowski – syntezator
  5. Kornel Popławski – gitara basowa
  6. Mariusz Mocarski – perkusja

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]