Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Belgia
Kod MKOl BEL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Liczba zawodników 336 w 121 konkurencjach w 23 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
14
Srebro
11
Brąz
11
Razem
36

Belgię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 336 sportowców. Belgia wówczas była organizatorem igrzysk olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj]

Medal Zawodnik Konkurencja
Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka
Silver medal.svg Srebro Auwerkeren, EugèneEugène Auwerkeren
Bauer, ThéophileThéophile Bauer
Claessens, FrançoisFrançois Claessens
Cootmans, AugustusAugustus Cootmans
Gibens, FrançoisFrançois Gibens
Haepers, AlbertAlbert Haepers
Jacob, DomienDomien Jacob
Kempeneers, FélicienFélicien Kempeneers
Labéeu, JulesJules Labéeu
Lafortune, HubertHubert Lafortune
Landrieu, AugusteAuguste Landrieu
Lannie, CharlesCharles Lannie
Loriot, ConstantConstant Loriot
Moerloos, NicolaasNicolaas Moerloos
Minnaert, FerdinandFerdinand Minnaert
Stoop, LouisLouis Stoop
Guysse, Jean VanJean Van Guysse
Van Mele, AlphonseAlphonse Van Mele
Verboven, FrançoisFrançois Verboven
Verboven, JeanJean Verboven
Verdonck, JulienJulien Verdonck
Verstraeten, JosephJoseph Verstraeten
Vivex, GeorgesGeorges Vivex
Wagemans, JulianusJulianus Wagemans
Wielobój drużynowo
Bronze medal.svg Brąz Arets, PaulPaul Arets
Bronckaert, LéonLéon Bronckaert
Clabots, LéopoldLéopold Clabots
Claessens, Jean-BaptisteJean-Baptiste Claessens
Darrien, LéonLéon Darrien
Dehoux, LucienLucien Dehoux
Deleu, ErnestErnest Deleu
Duboisson, ÉmileÉmile Duboisson
Dureuil, ErnestErnest Dureuil
Fiems, JosephJoseph Fiems
Hansen, MarcelMarcel Hansen
Henin, LouisLouis Henin
Hoffman, OmerOmer Hoffman
Logiest, FélixFélix Logiest
Maerschalck, CharlesCharles Maerschalck
Paenhuijsen, RenéRené Paenhuijsen
Pierret, ArnoldArnold Pierret
Pinchart, RenéRené Pinchart
Pirotte, GaspardGaspard Pirotte
Pluys, AugustienAugustien Pluys
Son, LéopoldLéopold Son
Taeymans, ÉdouardÉdouard Taeymans
Thiriar, PierrePierre Thiriar
Verhavert, HenriHenri Verhavert
Ćwiczenia "szwedzkie" drużynowo
Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie
Bronze medal.svg Brąz Delelienne, CharlesCharles Delelienne
Van Den Bemden, MauriceMaurice Van Den Bemden
Strauwen, RenéRené Strauwen
de la Chevalerie, Raoul DaufresneRaoul Daufresne de la Chevalerie
de Montigny, FernandFernand de Montigny
Goemaere, AdolpheAdolphe Goemaere
Chibert, PierrePierre Chibert
Becquet, AndréAndré Becquet
Keppens, RaymondRaymond Keppens
Valcke, PierrePierre Valcke
Nerom, Jean VanJean Van Nerom
Gevers, RobertRobert Gevers
Diercxsens, LouisLouis Diercxsens
Gniette, CharlesCharles Gniette
Turniej mężczyzn
Equestrian pictogram.svg Jeździectwo
Gold medal.svg Złoto Bouckaert, DanielDaniel Bouckaert Woltyżerka indywidualnie
Gold medal.svg Złoto Bouckaert, DanielDaniel Bouckaert
Finet, LouisLouis Finet
Ranst, VanVan Ranst
Woltyżerka drużynowo
Silver medal.svg Srebro Laame, HenriHenri Laame
Coumans, AndréAndré Coumans
de Gaiffier d'Hestroy, HermanHerman de Gaiffier d'Hestroy d'Oultromont, HermanHerman d'Oultromont
Skoki przez
przeszkody drużynowo
Bronze medal.svg Brąz Moeremans d'Emaüs, RogerRoger Moeremans d'Emaüs
Lints, OswaldOswald Lints
Bonvalet, JulesJules Bonvalet
Misonne, JacquesJacques Misonne
WKKW drużynowo
Bronze medal.svg Brąz Finet, LouisLouis Finet Woltyżerka indywidualnie
Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo
Gold medal.svg Złoto George, HenryHenry George 50 km
Bronze medal.svg Brąz Jean Janssens
De Bunné, AlbertAlbert De Bunné
Vercruysse, AndréAndré Vercruysse
Wyckmans, AlbertAlbert Wyckmans
Wyścig drużynowy
ze startu wspólnego
Archery pictogram.svg Łucznictwo
Gold medal.svg Złoto Cloetens, EdmondEdmond Cloetens Cel stały, duży ptak - indywidualnie
Gold medal.svg Złoto Van Moer, EdmondEdmond Van Moer Cel stały, duży ptak - drużynowo
Gold medal.svg Złoto Van Innis, HubertHubert Van Innis Cel ruchomy, 33 m - indywidualnie
Gold medal.svg Złoto Van Innis, HubertHubert Van Innis Cel ruchomy, 28 m - indywidualnie
Gold medal.svg Złoto Cloetens, EdmondEdmond Cloetens
Van De Perck, LouisLouis Van De Perck
Flamand, FirminFirmin Flamand
Van Moer, EdmondEdmond Van Moer
Hermans, JosephJoseph Hermans
Van De Verre, AugusteAuguste Van De Verre
Cel stały, duży ptak - drużynowo
Gold medal.svg Złoto Cloetens, EdmondEdmond Cloetens
Van De Perck, LouisLouis Van De Perck
Flamand, FirminFirmin Flamand
Van Moer, EdmondEdmond Van Moer
Hermans, JosephJoseph Hermans
Van De Verre, AugusteAuguste Van De Verre
Cel stały, mały ptak - drużynowo
Gold medal.svg Złoto Van Innis, HubertHubert Van Innis
Allaert, AlphonseAlphonse Allaert
De Knibber, EdmondEdmond De Knibber
Delcon, LouisLouis Delcon
De Mayer, JérômeJérôme De Mayer
Van Thielt, PierrePierre Van Thielt
Fierens, LouisLouis Fierens
Van Beeck, LouisLouis Van Beeck
Cel ruchomy, 50 m - drużynowo
Gold medal.svg Złoto Van Innis, HubertHubert Van Innis
Allaert, AlphonseAlphonse Allaert
De Knibber, EdmondEdmond De Knibber
Delcon, LouisLouis Delcon
De Mayer, JérômeJérôme De Mayer
Van Thielt, PierrePierre Van Thielt
Fierens, LouisLouis Fierens
Van Beeck, LouisLouis Van Beeck
Cel ruchomy, 33 m - drużynowo
Silver medal.svg Srebro Van De Perck, LouisLouis Van De Perck Cel stały, duży ptak - indywidualnie
Silver medal.svg Srebro Van De Perck, LouisLouis Van De Perck Cel stały, mały ptak - indywidualnie
Silver medal.svg Srebro Van Innis, HubertHubert Van Innis Cel ruchomy, 50 m - indywidualnie
Silver medal.svg Srebro Van Innis, HubertHubert Van Innis
Allaert, AlphonseAlphonse Allaert
De Knibber, EdmondEdmond De Knibber
Delcon, LouisLouis Delcon
De Mayer, JérômeJérôme De Mayer
Van Thielt, PierrePierre Van Thielt
Fierens, LouisLouis Fierens
Van Beeck, LouisLouis Van Beeck
Cel ruchomy, 28 m - drużynowo
Bronze medal.svg Brąz Flamand, FirminFirmin Flamand Cel stały, duży ptak - indywidualnie
Bronze medal.svg Brąz Hermans, JosephJoseph Hermans Cel stały, duży ptak - drużynowo
Football pictogram.svg Piłka nożna
Gold medal.svg Złoto De Bie, JeanJean De Bie
Swartenbroecks, ArmandArmand Swartenbroecks
Verbeeck, OscarOscar Verbeeck
Musch, JosephJoseph Musch
Hanse, EmileEmile Hanse
Fierens, AndréAndré Fierens
Van Hege, LouisLouis Van Hege
Larnoe, RikRik Larnoe
Bragard, MathieuMathieu Bragard
Coppée, RobertRobert Coppée
Bastin, DésiréDésiré Bastin
Balyu, FélixFélix Balyu
Nisot, FernandFernand Nisot
Hebdin, GeorgesGeorges Hebdin
Turniej mężczyzn
Water polo pictogram.svg Piłka wodna
Silver medal.svg Srebro Durant, AlbertAlbert Durant
Gailly, PaulPaul Gailly
Nijs, PierrePierre Nijs
Pletinckx, JosephJoseph Pletinckx
Blitz, MauriceMaurice Blitz
Bauwens, RenéRené Bauwens
Blitz, GérardGérard Blitz
Dewin, PierrePierre Dewin
Turniej mężczyzn
Swimming pictogram.svg Pływanie
Bronze medal.svg Brąz Blitz, GérardGérard Blitz 100 m stylem
grzbietowym
Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów
Gold medal.svg Złoto De Haes, FransFrans De Haes Waga piórkowa
Silver medal.svg Srebro Williquet, LouisLouis Williquet Waga lekka
Bronze medal.svg Brąz Rooms, FlorimondFlorimond Rooms Waga lekka
Shooting pictogram.svg Strzelectwo
Silver medal.svg Srebro Bosquet, AlbertAlbert Bosquet
Cogels, JosephJoseph Cogels
Dupont, ÉmileÉmile Dupont
Fesinger, EdouardEdouard Fesinger
Quersin, HenriHenri Quersin
Van Tilt, LouisLouis Van Tilt
Trap drużynowo
Fencing pictogram.svg Szermierka
Silver medal.svg Srebro Anspach, PaulPaul Anspach
Tom, LéonLéon Tom
Gevers, ErnestErnest Gevers
Goblet D'aviella, FélixFélix Goblet D'aviella
Boin, VictorVictor Boin
De Craecker, JosephJoseph De Craecker
De Wee, MauriceMaurice De Wee
Le Hardy De Beaulieu, PhilippePhilippe Le Hardy De Beaulieu
Fernand De Montigny, OrphileOrphile Fernand De Montigny
Szpada drużynowo
Tug of war pictogram.svg Przeciąganie liny
Bronze medal.svg Brąz Bourguignon, EdouardEdouard Bourguignon
Ducatillon, AlphonseAlphonse Ducatillon
Maertens, RémyRémy Maertens
Piek, ChristianChristian Piek
Pintens, HenriHenri Pintens
Van Den Broeck, CharlesCharles Van Den Broeck
Van Hoorenbeek, FrançoisFrançois Van Hoorenbeek
Wuyts, GustaveGustave Wuyts
Klasa 8 m - formuła 1919
Sailing pictogram.svg Żeglarstwo
Gold medal.svg Złoto Cornellie, EmileEmile Cornellie
Bruynseels, FrédéricFrédéric Bruynseels
Cornellie, FlorimondFlorimond Cornellie
Klasa 6 m - formuła 1907
Silver medal.svg Srebro Huybrechts, LéonLéon Huybrechts
van den Bussche, CharlesCharles van den Bussche
van den Bussche, CharlesCharles van den Bussche
Klasa 6 m - formuła 1919
Bronze medal.svg Brąz Grisar, AlbertAlbert Grisar
Hellebuyck (ojciec), GeorgesGeorges Hellebuyck (ojciec)
de l'Arbre, WillyWilly de l'Arbre
Standaert, LéopoldLéopold Standaert
Weewauters, HenriHenri Weewauters
Klasa 8 m - formuła 1919

Skład kadry[edytuj]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj]


Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Joseph Charpentier waga musza Norwegia Peder Kjellberg
W
Francja Charles Albert
P
Nie awansował
Jules Androt Stany Zjednoczone Peter Zivic
P
Nie awansował
Alfons Bouwens waga kogucia Związek Południowej Afryki Clarence Walker
P
Nie awansował
Henri Hébrants wolny los Stany Zjednoczone Samuel Vogel
W
Kanada Chris Graham
P
Wielka Brytania George McKenzie
P[1]
4.
Philippe Bouvy waga piórkowa Holandia Wim Hesterman
W
Francja Jean Gachet
P
Nie awansował
Roger Vincken Zjednoczone Królestwo Włoch Edoardo Garzena
P
Nie awansował
Julien Van Muyzen waga lekka Zjednoczone Królestwo Włoch Leonard Giunchi
W
Związek Południowej Afryki Richard Beland
P
Nie awansował
Jean Neys Dania Gotfred Johansen
P
Nie awansował
Georges Werll waga półśrednia Stany Zjednoczone William Clark
P
Nie awansował
René De Smet Dania August Suhr
P
Nie awansował
Georges Simonon waga średnia Francja Jean Dortet
P
Nie awansował
Antoine Masson Kanada Georges Prud'Homme
P
Nie awansował
Victor Creusen waga ciężka wolny los Stany Zjednoczone William Spengler
P
Nie awansował

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Félicien Kempeneers wielobój indywidualnie 86,25 4.
Julianus Wagemans 83,58 9.
François Gibens 83,08 11.
François Verboven 80,42 17.
Charles Lannie 78,95 19.
Eugenius Auwerkerken, François Claessens, Augustus Cootmans, Frans Gibens, Albert Haepers, Domien Jacob, Félicien Kempeneers, Théophile Bauer, Jules Labéeu,Hubert Lafortune, Auguste Landrieu, Charles Lannie, Constant Loriot, Nicolaas MoerloosNicolaas Moerloos, Ferdinand Minnaert, Louis Stoop, Jean Van Guysse, Alphonse Van Mele, François Verboven, Jean Verboven, Julien Verdonck, Joseph Verstraeten, Georges Vivex, Julianus Wagemans wielobój drużynowo 346,765 Silver medal.svg
Paul Arets, Léon Bronckaert, Léopold Clabots, Jean-Baptiste Claessens, Léon Darrien, Lucien Dehoux, Ernest Deleu, Émile Duboisson, Ernest Dureuil, Joseph Fiems, Marcel Hansen, Louis Henin, Omer Hoffman, Félix Logiest, Charles Maerschalck, René Paenhuijsen, Arnold Pierret, René Pinchart, Gaspard Pirotte, Augustien Pluys, Léopold Son, Édouard Taeymans, Pierre Thiriar, Henri Verhavert wielobój drużynowo w systemie wolnym 1094 Bronze medal.svg

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj]

Reprezentacja mężczyzn

Turniej o złoty medal[edytuj]

Ćwierćfianł

Szwecja  8:0  Belgia

Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie[edytuj]

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Wielka Brytania 3 3 0 0 17 2 +15 6
 Dania 3 2 0 1 15 8 +7 4
 Belgia 3 1 0 2 6 19 -13 2
 Francja 3 0 0 3 2 12 -9 0

Wyniki 1 września 1920

Belgia  3:2  Francja

3 wrzęśnia 1920

Wielka Brytania  12:1  Belgia

5 wrzęśnia 1920

Dania  5:2  Belgia

Reprezentacja Belgii zdobyła brązowy medal.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Gaston de Trannoy Bouton d'Or 23,1250 7.
Emmanuel de Blommaert Grizzly 20,4375 20.


Konkurencja Zawodnik Koń Punkty Karne Miejsce
Skoki indywidualnie Ferdinand de la Serna Arsinoe 6,00 5.
Roger Moeremans d'Emaüs Sweet Girl 7,00 7.
Jules Bonvalet Weppelghem 10,00 15.
Ghislain de Briey Perfect Gentleman 13,50 21.
Jacques Misonne Gaucho 23,25 25.
Skoki drużynowo Henri Laame
André Coumans
Herman de Gaiffier d'Hestroy
Herman d'Oultromont
Biscuit
Lisette
Miss
Lord Kitchener
16,25 Silver medal.svg
Konkurencja Zawodnik Koń 50 km 20 km Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Roger Moeremans d'Emaüs Sweet Girl 787,50 600,00 265,00 1652,50 4.
Oswald Lints Martha 900,00 615,00 0,00 1515,00 10.
Jules Bonvalet Weppelghem 885,00 255,00 252,50 1392,50 12.
Jacques Misonne Gaucho 862,50 420,00 0,00 1282,50 17.
WKKW drużynowo Roger Moeremans d'Emaüs
Oswald Lints
Jules Bonvalet
Jacques Misonne
jak wyżej punktacja jak wyżej 4560,00 Bronze medal.svg
Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Poz.
woltyżerka indywidualnie Daniel Bouckaert 30,500 Gold medal.svg
Louis Finet 29,000 Bronze medal.svg
van Ranst 28,000 4.
van Schauwenbroeck 27,250 5.
Albert van Cauwenberg 26,666 6.
Victor Claes 26,163 8.
woltyżerka drużynowo Daniel Bouckaert
Louis Finet
van Ranst
87,500 Gold medal.svg

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj]

Kolarstwo szosowe[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Czas Pozycja
jazda indywidualna na czas (m) Jean Jamssens 4:44:20,6 4.
Albert de Bunne 4:45:23,4 5.
André Vercruysse 4:55:41,4 15.
Albert Wyckmans 5:03:19,0 24.
jazda drużynowa na czas (m) Jean Janssens
Albert de Bunne
André Vercruysse
Albert Wyckmans
19:28:44,4 Bronze medal.svg

Kolarstwo torowe[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Repasaże - półfinały Repasaże - finał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint Binard Wielka Brytania Thomas Lance
Australia Jack King
b.d 2. Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Giorgetti
Wielka Brytania Harry Ryan
b.d 3. Francja Georges Perrin
Belgia Gustave Daghelinckx
Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Giorgetti
b.d 3. Nie awansował
Gustave Daghelinckx Kanada Norman Webster
Holandia Tjabel Boonstra
13,2 1. Związek Południowej Afryki James Walker
Francja Georges Perrin
b.d 3. Francja Georges Perrin
Belgia Binard
Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Giorgetti
b.d 2. Nie awansował
L'Empereur Wielka Brytania Harry Ryan
Luksemburg Jean Majérus
b.d 2. Australia Gerald Halpin
Stany Zjednoczone Anthony Young
b.d 3. Francja Henri Bellivier
Kanada Norman Webster
Stany Zjednoczone Anthony Young
b.d 2. Nie awansował
John Verhoeven Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Giorgetti
Związek Południowej Afryki William Smith
13,2 1. Holandia Mouritius Peeters
Kanada Harold Bounsell
b.d 3. Kanada Harold Bounsell
Stany Zjednoczone Christopher Dotterweich
Wielka Brytania Thomas Lance
b.d 3. Nie awansował
tandemy John Verhoeven
Gustave Daghelinckx
Związek Południowej Afryki William Smith, Związek Południowej Afryki James Walker
Holandia Pieter Beets, Holandia Tjabel Boonstra
b.d 2, Nie awansowali
Frans Verscheuren
Frédéric Claessens
Wielka Brytania William Stewart, Wielka Brytania Cyril Alden Nie ukończyli wyścigu Nie awansowali
50 km Henry George 1:16:43,2 1. Gold medal.svg
Charles Cadron b.d 8. 8.
Gustave de Schryver b.d 8. 8.
Félix Dockx Nie ukończył wyścigu
wyścig na dochodzenie drużynowo Jean Janssens
Albert De Bunné
Charles Van Doorselaer
Gustave De Schryver
 Stany Zjednoczone 6:18,4 1.  Wielka Brytania 5:20,2 2. Nie awansowali

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Marcel Gustin b.d 3. Nie awansował
Paul Brochart 11,4 1. b.d 2. b.d 4. Nie awansował
Jean Lefèvre b.d 5. Nie awansował
Julien Lehouck b.d 4. Nie awansował
200 m Marcel Gustin 24,3 3. Nie awansował
Paul Brochart 23,2 1. 23,1 2. Nie stanął na starcie Nie awansował
Max Houben 24,2 2. b.d 5. Nie awansował
400 m Omer Corteyn 52,2 1. 52,1 5. Nie awansowal
François Morren 51,6 1. 50,8 4. Nie awansował
Jules Migeot 55,1 4. Nie awansował
800 m Joseph Van Der Wee b.d 5. Nie awansował
Léoncé Oleffe b.d 7. Nie awansował
Jean Delarge Nie ukończył biegu Nie awansował
Henri Godin b.d 6. Nie awansował
1500 m Lucien Bangels Nie ukończył biegu Nie awansował
Théophile Roeckaert b.d 8. Nie awansował
Léoncé Oleffe 4:11,5 5. Nie awansował
Léon Fourneau 4:14,8 3. 4:10,3 9.
5000 m Pierre Trullemans Nie ukończył biegu Nie awansował
Julien Van Campenhout 15:22,6 2. b.d 9.
François Vyncke b.d 7. Nie awansował
Henri Smets b.d 8. Nie awansował
10 000 m Pierre Devaux 36:38,3 8. Nie awansował
Aimé Proot b.d 9. Nie awansował
110 m przez płotki René Joannes-Powell b.d 4. Nie awansował
400 m przez płotki Omer Smet Nie ukończył biegu nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Max Houben
Julien Lehouck
Omer Smet
Paul Brochart
43,7 2. Nie awansowali
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Jules Migeot
Omer Corteyn
Omer Smet
François Morren
3:38,8 1. 3:24,9 6.
bieg 3000 m drużynowo Julien Van Campenhout
Claude Otterbeen
Lucien Bangels
30 pkt 4. Nie awansowali
maraton Auguste Broos 2:39:25,8 4.
Charles Melis 3:00:51,0 27.
Oscar Blansaer 3:20:00,0 34.
Desiré Van Remortel Nie ukończył biegu
chód na 3 km Jean Segers 14:09,2 6. 13:31,3 9.
Paul Verlaeckt b.d 7. Nie awansował
Charles Wiggers b.d 9. Nie awansował
chód na 10 km Jean Segers 48:29,0 6. 50:32,4 7.
Paul Verlaeckt Dyskwalifikacja Nie awansował
Antoine Doyen b.d 6. 56:30,0 8.
Charles Wiggers Dyskwalifikacja colspan = 2\Nie awansował
bieg przełajowy Julien Van Campenhout 28:00,0 7.
Henri Smets b.d 33.
Aimé Proot b.d 36.
François Vyncke b.d 37.
Pierre Trullemans b.d 41.
Antoine Rivez b.d 42.
bieg przełajowy drużynowo Julien Van Campenhout
Henri Smets
Aimé Proot
48 pkt 6.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Gustave De Bruyne 6,20 18. Nie awansował
Jean Lefèvre 5,79 24. Nie awansował
Julien Lehouck 5,76 25. Nie awansował
skok wzwyż Georges Henrion 1,70 14. Nie awansował
Jean Mahy 1,65 16. Nie awansował
Jean Hénault 1,65 16. Nie awansował
skok o tyczce René Joannes-Powell 3,60 1. 3,30 13.
pchnięcie kulą Gaston Wuyts 11,045 18. Nie awansował
Léon Pothier 10,10 20. Nie awansował
rzut dyskiem Arthur Delaender 32,00 16. Nie awansował
rzut oszczepem Adolphe Hauman 42,58 18. Nie awansował
Émile Muller 40,24 20. Nie awansował
Jean Lefèvre 39,00 22. Nie awansował
Arthur Delaender 36,25 25. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
René Joannes-Powell dziesięciobój bieg 100 m 12,2 619,2 17.
skok w dal 5,935 592,075 14.
pchnięcie kulą 9,47 413 22.
skok wzwyż 1,55 468 15.
bieg 400 m 56,4 691,68 3.
rzut dyskiem 28,29 357,04 15.
bieg na 110 m przez płotki 18,0 715,0 12.
skok o tyczce 2,90 433 10.
rzut oszczepem 29,63 137,325 14.
bieg na 1500 m 4:52,6 665,2 6.
Finał 5091,52 '11.

Archery pictogram.svg[edytuj]

Łucznictwo


Konkurencja Zawodnik Wynik Miejsce
Cel stały -Duży ptak indywidualnie Edmond Cloetens 13 Gold medal.svg
Louis Van De Perck 11 Silver medal.svg
Firmin Flamand 7 Bronze medal.svg
Edmond Van Moer 6 4.
Joseph Hermans 5 5.
Auguste Van De Verre 3 6.
Cel stały Duży ptak drużynowo Edmond Cloetens
Louis Van De Perck
Firmin Flamand
Edmond Van Moer
Joseph Hermans
Auguste Van De Verre
31 Gold medal.svg
Cel stały mały ptak indywidualnie Edmond Van Moer 11 Gold medal.svg
Louis Van De Perck 8 Silver medal.svg
Joseph Hermans 6 Bronze medal.svg
Firmin Flamand 5 4.
Edmond Cloetens 4 5.
Auguste Van De Verre 1 6.
Cel stały mały ptak drużynowo Edmond Cloetens
Louis Van De Perck
Firmin Flamand
Edmond Van Moer
Joseph Hermans
Auguste Van De Verre
25 Gold medal.svg
cel ruchomy 50 m indywidualnie Hubert Van Innis 106 Silver medal.svg
cel ruchomy 50 m drużynowo Alphonse Allaert
Hubert Van Innis
Edmond De Knibber
Louis Delcon
Jérôme De Mayer
Pierre Van Thielt
Louis Fierens
Louis Van Beeck
2701 Gold medal.svg
cel ruchomy 33 m indywidualnie Hubert Van Innis 139 Gold medal.svg
cel ruchomy 33 m drużynowo Alphonse Allaert
Hubert Van Innis
Edmond De Knibber
Louis Delcon
Jérôme De Mayer
Pierre Van Thielt
Louis Fierens
Louis Van Beeck
2958 Gold medal.svg
cel ruchomy 28 m indywidualnie Hubert Van Innis 172 Gold medal.svg
cel ruchomy 28 m drużynowo Hubert Van Innis
Alphonse Allaert
Edmond De Knibber
Louis Delcon
Jérôme De Mayer
Pierre Van Thielt
Louis Fierens
Louis Van Beeck
2924 Silver medal.svg

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Georgette Herbos
Georges Wagemans
Pary sportowe 41,5 6.

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj]

Reprezentacja mężczyzn

Turniej główny[edytuj]

Pierwsza runda

Ćwierćfinał

29 sierpnia 1920  Belgia 3:1
2:1
 Hiszpania Olympisch Stadion, Antwerpia  

Półfinał

31 sierpnia 1920  Belgia 3:0
0:1
 Holandia Olympisch Stadion, Antwerpia  

Finał

2 września 1920 Flag of the Czech Republic (bordered).svg Czechosłowacja 2:0 przerwany  Belgia Olympisch Stadion  

Reprezentacji Czechodłowacji opuściła plac gry w trakcie I połowy na znak protestu przeciw nieobiektywnemu sędziowaniu. Reprezentacja Belgii zdobyła złoty medal.

Water polo pictogram.svg Piłka wodna[edytuj]

Turniej główny

1/8 fiału[edytuj]


Ćwierćfinał[edytuj]

Półfinał[edytuj]

Finał[edytuj]

Turniej o srebrny medal

Finał[edytuj]

Reprezentacja Belgii zdobyła srebrny medal.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Martial van Schelle b.d 4. Nie awansował
Gérard Blitz b.d 7. Nie awansował
1500 m dowolnym Paul De Backer 26:46,4 2. b.d 6. Nie awansował
100 m grzbietowym Gaspard Lemaire 1:28,0 3. Nie awansował
Gérard Blitz 1:18,6 2. 1:19,0 Bronze medal.svg
200 m klasycznym Édouard Henry 3:18,0 3. Nie awansował
Paul Neeckx 3:16,6 3. b.d 5. colspan = 2\Nie awansował
Édouard Van Haelen 3:22,6 3. Nie awansował
Félicien Courbet b.d 7. Nie awansował
400 m klasycznym Félicien Courbet 7:20,0 3. Nie awansował
Édouard Henry b.d 5. Nie awansował
Édouard Van Haelen b.d 4. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym Jean-Pierre Vermetten
Joseph Cludts
René Bauwens
Gérard Blitz
11:12,2 3. Nie awansowali

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Germaine Van Dievoet b.d 4. Nie awansowała

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
waga piórkowa Frans De Haes 220 kg Gold medal.svg
Lionel de Haes 190 kg 7.
waga lekka Louis Williquet 240 kg Silver medal.svg
Georges Rooms 230 kg Bronze medal.svg
waga średnia Marcel Marchand 205 kg 7.
Georges de Proft Nie ukończył konkurencji
waga lekkociężka Lionel van den Roye 227,5 kg 8.


Polo pictogram.svg Polo[edytuj]

Wyniki[edytuj]

Półfinał

  • Wielka Brytania Wielka Brytania – Belgia Belgia 8:3

Mecz o 3. miejsce

  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Belgia Belgia 11:3

Drużyna Belgii zajęła 4. miejsce

Tug of war pictogram.svg Przeciąganie liny[edytuj]

Zawodnik Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Édouard Bourguignon
Alphonse Ducatillon
Rémy Maertens
Christin Piek
Henri Pintens
Charles Van den Broeck
François Van Hoorenbeek
Gustave Wuyts
 Wielka Brytania P[2]
 Stany Zjednoczone W[3]
 Holandia W[3]
 Stany Zjednoczone W[4]
Bronze medal.svg

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Fernand Sauvage 145,5 3. 129,0 7.
trampolina 3m Joseph Callens 476,40 6. Nie awansował

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet dowolny indywidualnie Paul Van Asbroeck 466 7.
pistolet wojskowy drużynowo Paul Van Asbroeck
Norbert Van Molle
Philippe Cammaerts
Robert Andrieux
Joseph Bastin
Léon De Coster
1221 7.
pistolet dowolny drużynowo Paul Van Asbroeck
Conrad Andriaenssens
Arthur Balbaert
Joseph Haesaerts
François Heyens
2229 5.
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Paul Van Asbroeck b.d b.d
Norbert Van Molle b.d b.d
Philippe Cammaerts b.d b.d
Victor Robert b.d b.d
Louis Andrieu b.d b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Paul Van Asbroeck
Norbert Van Molle
Philippe Cammaerts
Victor Robert
Louis Andrieu
1785 6.
karabin dowolny 3 pozycje Arthur Balbaert b.d b.d
Conrad Adriaenssens b.d b.d
François Heyens b.d b.d
Joseph Haesaerts b.d b.d
Paul Van Asbroeck b.d b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Paul Van Asbroeck
Conrad Andriaenssens
Arthur Balbaert
Joseph Haesaerts
François Heyens
3936 12.
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Paul Van Asbroeck
Joseph Janssens
Vincent Libert
Louis Ryskens
Conrad Andriaenssens
264 14.
karabin wojskowy stojąc 300 m Joseph Janssens 54 5.
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Paul Van Asbroeck
Joseph Janssens
Vincent Libert
Louis Ryskens
Conrad Andriaenssens
217 12.
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Paul Van Asbroeck
Conrad Andriaenssens
Arthur Balbaert
François Ceulemans
Joseph Haesaerts
264 10.
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Paul Van Asbroeck
Conrad Andriaenssens
Arthur Balbaert
François Ceulemans
Joseph Haesaerts
469 14.
trap indywidualnie Henri Quersin 85 7.
Albert Bosquet 84 9.
Émile Dupont 84 9.
trap drużynowo Albert Bosquet
Joseph Cogels
Émile Dupont
Henri Quersin
Louis Van Tilt
Edouard Feisinger
503 Silver medal.svg

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Félix Goblet Francja Roger Ducret
Portugalia João Sassetti
Czechosłowacja Jan Černohorský
Szwecja Gustaf Lindblom
Grecja S. Antonidas
Wielka Brytania John Blake
Holandia Willem Hubert
Dania Ivan Osiier
Zjednoczone Królestwo Włoch Paolo Thaon
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Portugalia Fernando Correia
Czechosłowacja Josef Jungmann
Francja Armand Massard
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Francja Frédéric Dubourdieu
Sułtanat Egiptu Ahmed Hassanein
Portugalia Ruimondo Mayer
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Szwecja Carl Gripenstedt
Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Trombert
Francja Gustave Buchard
Francja Émile Moureau
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Portugalia Jorge de Paiva
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Szwecja Nils Hellsten
Holandia Adrianus de Jong
Belgia Maurice Dewee
Portugalia João Sassetti
Francja Armand Massard
Francja Gustave Buchard
Belgia Charles Delporte
Francja Georges Casanova
Portugalia António Mascarenhas
Francja Émile Moureau
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Szwecja Gustaf Lindblom
Francja Alexandre Lippmann
Belgia Ernest Gevers
Portugalia Jorge de Paiva
10.
Maurice Dewee Holandia Jan Van der Wiel
Portugalia António Mascarenhas
Grecja Evangelos Skotidas
Szwecja Bertil Uggla
Wielka Brytania Roland Willoughby
Dania Kay Schrøder
Szwajcaria Frédéric Fitting
Portugalia João Sassetti
Portugalia António Mascarenhas
Francja Roger Ducret
Belgia Ernest Gevers
Francja Gustave Buchard
Zjednoczone Królestwo Włoch Giovanni Canova
Stany Zjednoczone William Russell
Grecja Evangelos Skotidas
Dania Aage Berntsen
Grecja S. Antonidas
Holandia Jan Van der Wiel
Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Trombert
Belgia Félix Goblet
Francja Émile Moureau
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Portugalia Jorge de Paiva
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Szwecja Nils Hellsten
Holandia Adrianus de Jong
Francja Gustave Buchard
Portugalia João Sassetti
Nie awansował
Victor Boin Portugalia Fernando Correia
Francja Georges Trombert
Dania Einar Levison
Holandia Wouter Brouwer
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Stany Zjednoczone John Dimond
Szwecja Hans Törnblom
Szwecja Nils Hellsten
Francja Georges Casanova
Dania Einar Levison
Belgia Orphile de Montigny
Zjednoczone Królestwo Włoch Dino Urbani
Portugalia Henrique da Silveira
Francja Alexandre Lippmann
Holandia Wouter Brouwer
Szwajcaria Edouard Fitting
Wielka Brytania Robin Dalglish
NIe awansował
Ernest Gevers Czechosłowacja Josef Javůrek
Dania Poul Rasmussen
Szwajcaria Edouard Fitting
Francja Frédéric Dubourdieu
Szwecja Carl Gripenstedt
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Louis Delaunoij
Stany Zjednoczone Raymond Dutcher
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Portugalia João Sassetti
Portugalia António Mascarenhas
Francja Roger Ducret
Francja Gustave Buchard
Belgia Maurice Dewee
Zjednoczone Królestwo Włoch Giovanni Canova
Stany Zjednoczone William Russell
Grecja Evangelos Skotidas
Dania Aage Berntsen
Grecja S. Antonidas
Holandia Jan Van der Wiel
Francja Gustave Buchard
Francja Georges Trombert
Belgia Félix Goblet
Francja Émile Moureau
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Portugalia Jorge de Paiva
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Szwecja Nils Hellsten
Holandia Adrianus de Jong
Belgia Maurice Dewee
Portugalia João Sassetti
Francja Armand Massard
Francja Gustave Buchard
Belgia Charles Delporte
Francja Georges Casanova
Portugalia António Mascarenhas
Francja Émile Moureau
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Szwecja Gustaf Lindblom
Francja Alexandre Lippmann
Belgia Félix Goblet
Portugalia Jorge de Paiva
4.
Joseph de Craecker Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Ruimondo Mayer
Francja Alexandre Lippmann
Czechosłowacja Otakar Švorčík
Szwajcaria Eugène Empeyta
Wielka Brytania Martin Holt
Dania Georg Hegner
Grecja Vasilios Zarkadis
Czechosłowacja Otakar Švorčík
Szwecja Gustaf Lindblom
Portugalia Jorge de Paiva
Holandia Adrianus de Jong
Francja Georges Trombert
Belgia Charles Delporte
Zjednoczone Królestwo Włoch Tullio Bozza
Francja Émile Moureau
Dania Poul Rasmussen
Wielka Brytania Roland Willoughby
Nie awansował
Léon Tom Zjednoczone Królestwo Włoch Tullio Bozza
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Dania Aage Berntsen
Stany Zjednoczone William Russell
Szwecja Knut Enell
Francja Gustave Buchard
Wielka Brytania George Burt
Nie awansował
Charles Delporte Stany Zjednoczone Henry Breckinridge
Francja Émile Moureau
Czechosłowacja Josef Jungmann
Portugalia Jorge de Paiva
Zjednoczone Królestwo Włoch Aldo Boni
Holandia Salomon Zeldenrust
Wielka Brytania Charles Notley
Szwecja Einar Råberg
Czechosłowacja Otakar Švorčík
Szwecja Gustaf Lindblom
Portugalia Jorge de Paiva
Holandia Adrianus de Jong
Francja Georges Trombert
Francja Émile Moureau
Zjednoczone Królestwo Włoch Tullio Bozza
Belgia Joseph de Craecker
Dania Poul Rasmussen
Wielka Brytania Roland Willoughby
Stany Zjednoczone William Russell
Portugalia António Mascarenhas
Szwecja Gustaf Lindblom
Francja Georges Casanova
Francja Alexandre Lippmann
Francja Armand Massard
Francja Frédéric Dubourdieu
Belgia Orphile de Montigny
Zjednoczone Królestwo Włoch Dino Urbani
Portugalia Fernando Correia
Dania Einar Levison
Francja Armand Massard
Francja Gustave Buchard
Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Casanova
Portugalia António Mascarenhas
Francja Émile Moureau
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Szwecja Gustaf Lindblom
Francja Alexandre Lippmann
Belgia Félix Goblet
Portugalia Jorge de Paiva
10.
Orphile de Montigny Francja Georges Casanova
Czechosłowacja Viliam Tvrský
Holandia Adrianus de Jong
Portugalia Henrique da Silveira
Zjednoczone Królestwo Włoch Giovanni Canova
Szwecja David Warholm
Wielka Brytania Ronald Campbell
Szwajcaria Henri Jacquet
Szwecja Nils Hellsten
Francja Georges Casanova
Dania Einar Levison
Francja Alexandre Lippmann
Zjednoczone Królestwo Włoch Dino Urbani
Portugalia Henrique da Silveira
Belgia Victor Boin
Holandia Wouter Brouwer
Szwajcaria Edouard Fitting
Wielka Brytania Robin Dalglish
Stany Zjednoczone William Russell
Portugalia António Mascarenhas
Szwecja Gustaf Lindblom
Francja Georges Casanova
Belgia Charles Delporte
Francja Armand Massard
Francja Frédéric Dubourdieu
Francja Alexandre Lippmann
Zjednoczone Królestwo Włoch Dino Urbani
Portugalia Fernando Correia
Dania Einar Levison
Nie awansował
szpada drużynowo Ernest Gevers
Paul Anspach
Félix, Count Goblet d'Alviella
Victor Boin
Joseph De Craecker
Léon Tom
Philippe Le Hardy de Beaulieu
 Portugalia
 Włochy
 Holandia
 Dania
 Szwecja
 Włochy
 Francja
 Portugalia
 Szwajcaria
 Stany Zjednoczone
P
W
W
W
W
Silver medal.svg
floret indywidualnie Jean Verbrugghe Francja André Labatut
Dania Einar Levison
Stany Zjednoczone Henry Breckinridge
Holandia Wouter Brouwer
Zjednoczone Królestwo Włoch Rodolfo Terlizzi
Wielka Brytania Cecil Kershaw
P
W
W
W
W
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Speciale
Holandia Félix Vigeveno
Szwecja Knut Enell
Francja André Labatut
Nie awansował
Charles Pape Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Czechosłowacja Viliam Tvrzský
Holandia Salomon Zeldenrust
Stany Zjednoczone Millard Bloomer
Francja Georges Trombert
Wielka Brytania H. Evan James
Szwecja Gustaf Lindblom
Dania Kay Schrøder
P
P
P
P
P
W
W
W
Nie awansował
Emile Dufrane Zjednoczone Królestwo Włoch Aldo Nadi
Dania Ivan Osiier
Francja Lionel Bony de Castellane
Wielka Brytania Roland Willoughby
Czechosłowacja Josef Jungmann
Szwecja Nils Hellsten
Nie awansował
Marcel Cuypers Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Francja Marcel Perrot
Czechosłowacja Josef Javůrek
Dania Georg Hegner
Holandia Adrianus de Jong
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Szwecja Hans Törnblom
Czechosłowacja Viliam Tvrzský
Zjednoczone Królestwo Włoch Aldo Nadi
Francja Marcel Perrot
Francja Philippe Cattiau
Dania Einar Levison
W
P
P
P
W
Nie awansował
Charles Crahay Zjednoczone Królestwo Włoch Federico Cesarano
Stany Zjednoczone Francis Honeycutt
Sułtanat Egiptu Ahmed Hassanein
Dania Verner Bonde
P
W
W
W
Belgia Orphile de Montigny
Dania Ivan Osiier
Zjednoczone Królestwo Włoch Tommaso Constantino
Francja Georges Trombert
Zjednoczone Królestwo Włoch Federico Cesarano
Nie awansował
Marcel Berré Czechosłowacja František Dvořák
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Speciale
Szwecja Knut Enell
Francja Philippe Cattiau
Wielka Brytania Philip Doyne
Holandia Jan Van der Wiel
Nie awansował
Robert de Schepper Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Francja Roger Ducret
Wielka Brytania Thomas Wand-Tetley
Stany Zjednoczone George Calnan
Dania Aage Berntsen
P
P
W
W
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Francja Lionel Bony de Castellane
Francja Roger Ducret
Stany Zjednoczone Francis Honeycutt
P
P
P
P
W
Nie awansował
Orphile de Montigny Stany Zjednoczone Leonard Schoonmaker
Zjednoczone Królestwo Włoch Tommaso Constantino
Holandia Félix Vigeveno
Wielka Brytania Edgar Seligman
Czechosłowacja Antonín Mikala
W
W
W
W
W
Belgia Charles Crahay
Dania Ivan Osiier
Zjednoczone Królestwo Włoch Tommaso Constantino
Francja Georges Trombert
Zjednoczone Królestwo Włoch Federico Cesarano
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Francja Philippe Cattiau
Francja Roger Ducret
Zjednoczone Królestwo Włoch Aldo Nadi
Francja André Labatut
Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Dania Ivan Osiier
Zjednoczone Królestwo Włoch Abelardo Olivier
Francja Georges Trombert
Francja Marcel Perrot
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Speciale
P
P
P
P
P
W
w
w
w
w
w
6.
floret drużynowo Léon Tom
Robert Hennet
Marcel Cuypers
Fernand de Montigny
Émile De Schepper
Charles Crahay
Marcel Berré
Charles Pape
 Włochy
 Dania
 Wielka Brytania
 Czechosłowacja
P
P
P
W
Nie awansowali .
szabla indywidualnie Alexis Simonson Włochy Oreste Puliti
Włochy Federico Cesarano
Holandia Adrianus de Jong
Dania Aage Berntsen
Stany Zjednoczone Edwin Fullinwider
Francja Marc Perrodon
Wielka Brytania Edward Startin
Nie awansował
Félix Goblet Stany Zjednoczone John Dimond
Wielka Brytania Robin Dalglish
Zjednoczone Królestwo Włoch Aldo Nadi
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Holandia Wouter Brouwer
Wielka Brytania Ronald Campbell
Czechosłowacja Viliam Tvrský
Francja Georges Trombert
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Zjednoczone Królestwo Włoch Baldo Baldi
Holandia Jan van der Wiel
Wielka Brytania Robin Dalglish
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Belgia Robert Feyerick
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
Robert Feyerick Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Francja Henri de Saint-Germain
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Zjednoczone Królestwo Włoch Baldo Baldi
Czechosłowacja Josef Javůrek
Stany Zjednoczone Clariborne Walker
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Zjednoczone Królestwo Włoch Baldo Baldi
Holandia Jan van der Wiel
Wielka Brytania Robin Dalglish
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Belgia Félix Goblet
Nie awansował
Léon Tom Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Gargano
Zjednoczone Królestwo Włoch Giulio Rusconi
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Grecja Evangelos Skotidas
Holandia Félix Vigeveno
Czechosłowacja Zdeněk Vávra
Francja Jean Margraff
Wielka Brytania Alfred Martin
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Czechosłowacja Josef Javůrek
Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Gargano
Zjednoczone Królestwo Włoch Aldo Nadi
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Zjednoczone Królestwo Włoch Giorgio Santelli
Zjednoczone Królestwo Włoch Aldo Nadi
Holandia Adrianus de Jong
Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Holandia Jan van der Wiel
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Belgia Robert Hennet
Wielka Brytania Robin Dalglish
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Zjednoczone Królestwo Włoch Federico Cesarano
Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Gargano
Zjednoczone Królestwo Włoch Baldo Baldi
6.
Robert Hennet Holandia Jan van der Wiel
Zjednoczone Królestwo Włoch Giorgio Santelli
Stany Zjednoczone Roscoe Bowman
Wielka Brytania Herbert Huntingdon
Francja Jean Servent
Grecja Vasilios Zarkadis
Stany Zjednoczone Frederick Cunningham
Czechosłowacja Jaroslav Šourek
Zjednoczone Królestwo Włoch Federico Cesarano
Holandia Adrianus de Jong
Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Zjednoczone Królestwo Włoch Giulio Rusconi
Wielka Brytania Herbert Huntingdon
Dania Aage Berntsen
P
P
P
W
W
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Aldo Nadi
Holandia Adrianus de Jong
Zjednoczone Królestwo Włoch Oreste Puliti
Holandia Jan van der Wiel
Belgia Léon Tom
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Wielka Brytania Robin Dalglish
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Zjednoczone Królestwo Włoch Federico Cesarano
Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Gargano
Zjednoczone Królestwo Włoch Baldo Baldi
7.
szabla drużynowo Robert Hennet
Pierre Calle
Léon Tom
Alexis Simonson
Robert Feyerick
Charles Delporte
Harry Dombeeck
 Włochy
 Francja
 Holandia
 Czechosłowacja
 Stany Zjednoczone
 Dania
 Wielka Brytania
P
P
P
W
W
W
W
4.

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Jean Washer Australia Ronald Thomas
W 3:1
(6:1,6:3,3:6,6:4)
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 0:3
(6:8,4:6,1:6)
Nie awansował 9.
Albert Lammens Szwajcaria Hanns Syz
W 3:1
(6:3,6:4,3:6,7:5)
Szwecja Carl Eric von Braun
W 3:0
(6:2,6:1,6:1)
Japonia Ichiya Kumagae
P 0:3
(5:7,1:6,4:6)
Nie awansował 9.
Maurice van den Bemden Związek Południowej Afryki Louis Raymond
P 1:3
(5:7,1:6,6:4,1:6)
Nie awansował 17.
Victor de Laveleye Norwegia Conrad Langaard
W 3:1
(6:2,2:6,6:3,6:3)
Japonia Ichiya Kumagae
P 0:3
(0:6,1:6,0:6)
Nie awansował 17.
debel (m) Jean Washer
Albert Lammens
Szwecja Jarl Malmström
Szwecja Carl Eric von Braun
W 3:0
(6:2,6:4,6:3)
Japonia Ichiya Kumagae
Japonia Sei'ichirō Kashio
P 0:3
(1:6,4:6,4:6)
Nie awansowali 9.
André Laloux
François Laloux
Czechy Ladislav Žemla
Czechy Karel Ardelt
P 0:3
(2:6,4:6,4:6)
Nie awansowali 17.
Eugène Grisar
Maurice van den Bemden
Francja Jean Samazeuilh
Francja Daniel Lawton
P 0:3
(4:6,3:6,3:6)
Nie awansowali 17.
Victor de Laveleye
Stéphane Halot
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Eduardo Flaquer
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Enrique Satrústegui
P 1:3
(5:7,3:6,6:1,4:6)
Nie awansowali 17.
singiel (k) Fernande Arendt Zjednoczone Królestwo Włoch Giulia Ferelli
W
(walkower)
Wielka Brytania Dorothy Holman
P 0:2
(2:6,3:6)
Nie awansowała 5.
Christine de Borman Czechy Milada Skrbková
W
(walkower)
Szwecja Sigrid Fick
P 0:2
(4:6,6:8)
Nie awansowała 5.
Marthe Dupont Dania lsebeth Brehm
P 0:2
(3:6,4:6)
Nie awansowała 15.
Marie Storms Francja Suzanne Lenglen
P 0:2
(0:6,0:6)
Nie awansowała 15.
debel (k) Marie Storms
Fernande Arendt
Dania Amory Hansen
Dania Elsebeth Brehm
W 2:0
(6:1,6:1)
Wielka Brytania Geraldine Beamish
Wielka Brytania Dorothy Holman
P 0:2
(1:6,1:6)
Nie awansowały 4.
Christine de Borman
Françoise Tschaggeny
Wielka Brytania Geraldine Beamish
Wielka Brytania Dorothy Holman
P 0:2
(2:6,4:6)
Nie awansowały 5.
Marthe Dupont
Anne Chaudoir
Belgia Marie Jones
Belgia Marguerite Laurenan
W 2:1
(6:2,2:6,6:2)
Wielka Brytania Winifred McNair
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,5:7)
Nie awansowały 5.
Marie Jones
Marguerite Laurenan
Belgia Marthe Dupont
Belgia Anne Chaudoir
P 1:2
(3:6,6:2,2:6)
Nie awansowały 9.
mikst Anne Chaudoir
Albert Lammens
Francja Jeanne Vaussard
Francja François Blanchy
W 2:1
(4:6,7:5,6:3)
Francja Suzanne Lenglen
Francja Max Décugis
P 1:2
(6:1,1:6,1:6)
Nie awansowali 5.
Marie Storms
Stéphane Halot
Zjednoczone Królestwo Włoch Rosetta Gagliardi
Zjednoczone Królestwo Włoch Cesare Colombo
W 2:0
(8:6,6:3)
Czechy Milada Skrbková
Czechy Ladislav Žemla
P 0:2
(5:7,3:6)
Nie awansowali 5.
Christine de Borman
Jean Washer
Dania Amory Hansen
Dania Erik Tegner
P 1:2
(6:4,6:8,3:6)
Nie awansowali 8.
Marthe Dupont
François Laloux
Czechy Milada Skrbková
Czechy Ladislav Žemla
P 0:2
(5:7,4:6)
Nie awansowali 8

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Pólfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Jacques Haller b.d 3. Nie awansował
Dwójka podwójna Emile Sadzawska
Georges Léonet
7:34,4 2. Nie awansowali
dwójka ze sternikiem Georges van den Bossche
Oscar van den Bossche
Guillaume Visser
8:25,0 2. Nie awansowali
Czwórka ze sternikiem Jean Van Silfhout
Léon Vleurinck
Adrien D'Hondt
Robert Demulder
Roger Moeremans d'Emaüs
7:40,0 2. Nie awansowali
ósemka Daniël Clarembaux
Jozef Hermans
Gustave De Mulder
René Smet
Félix Taymans
Charles Lalemand
Julien Crickx
Maurice Requillé
Jules Crickx
6:40,0 2. Nie awansowali

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Alexandre Boumans Holandia Willem Roels
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Piero Vaglio
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Enrico Porro
W
Finlandia Oskari Friman p[5]
Stany Zjednoczone Daniel Gallery W[6]
Szwecja Fritiof Svensson P[7]
Nie awansował
Henri Dierickx Estonia Eduard Pütsep
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Frits Janssens Stany Zjednoczone Oral Swigart
W
Finlandia Emil Väre p[5]
Dania Fritz Christiansen W[6]
Finlandia Taavi Tamminen p[6]
Norwegia Richard Frydenlund W[7]
Norwegia Frithjof Andersen
p[7]
4.
Auguste Savonnet Dania Frants Frisenfeldt
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Maurice Vanderleenden Stany Zjednoczone Paul Zanoline
W
Szwecja Calle Westergren p[5]
Luksemburg Michel Dechmann W[6]
Finlandia Matti Perttilä
p[6]
Nie awansował
Oscar Cornelis Finlandia Matti Perttilä
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Emile Wahlem Zjednoczone Królestwo Włoch Giovanni Cardinale
W
Finlandia Anders Rajala
W
Holandia Jan Sint
p
Nie awansował
Henri Snoeck Czechy Václav Kocián
W
Holandia Jan Sint
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Eduard van den Bril Szwecja Ernst Nilsson
p
Nie awansował
styl wolny waga lekka Auguste Thys Wolny los Wolny los Finlandia Kalle Anttila
p
Wielka Brytania Peter Wright
p[8]
4.
styl wolny waga średnia Pierre Derkinderen Wolny los Sułtanat Egiptu Ahmed Rahmy
W
Finlandia Väinö Penttala
p
Nie awansował
Frits Janssens Wolny los Francja Pierre Angelot
W
Finlandia Eino Leino
p
Nie awansował
styl wolny waga półciężka Hyacinthe Roosen Finlandia Johan Gallén
p
Nie awansował
Henri Snoeck Związek Południowej Afryki Jan van Rensburg
p
Nie awansował

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
WYscig I
miejsce
WYscig II
miejsce
WYscig III
miejsce
Emile Cornellie
Frédéric Bruynseels
Florimond Cornellie
klasa 6 metrów formuła 1907 2. 1. 2. 5 Gold medal.svg
Louis Depiere
Raymond Bauwens
Willy Valcke
3. 3. 3. 9 4.
Léon Huybrechts
Charles van den Bussche
John Klotz
klasa 6 metrów formuła 1919 1. 2. 2. 5 Silver medal.svg
Albert Grisar
Georges Hellebuyck
Willy de l'Arbre
Léopold Standaert
Henri Weewauters
klasa 8 metrów fromuła 1919 3. 3. 3. 9 Bronze medal.svg

Przypisy

  1. Walka o brązowy medal.
  2. Pojedynek rozegrawny w turnieju głównym.
  3. a b Pojedynek rozegrany w turnieju o srebrny medal.
  4. Pojedynek rozegrany w turnieju o brązowy medal.
  5. a b c Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
  6. a b c d e Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
  7. a b c Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  8. Walka o brązowy medal.

Bibliografia[edytuj]