BenQ

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
BenQ
Ilustracja
Państwo  Tajwan
Siedziba Tajpej
Data założenia 1984
Zatrudnienie 1100+ pracowników w 45 państwach do 2012/9
brak współrzędnych
Strona internetowa

BenQ – firma powstała na skutek przekształceń Continental Systems Inc., powstałej w 1984, w Acer Technologies. Jest tajwańskim producentem urządzeń cyfrowych. Ostateczna nazwa firmy powstała na skutek złączenia początkowych liter sloganu bringing enjoyment and quality to life, stało się to pod koniec 2001 roku.

Pod koniec lipca 2007 firma ogłosiła, że zmienia nazwę na Qisda[1][2], są to początkowe litery sloganu quality innovation speed driving achievements.

BenQ produkuje między innymi:

Firma BenQ 1 października 2005 weszła w posiadanie oddziału telefonii komórkowej Siemensa za 350 milionów i stała się czwartą co do wielkości firmą na rynku telefonów komórkowych. BenQ przejęło m.in. centrum rozwojowe we Wrocławiu zajmujące się oprogramowywaniem telefonów UMTS. W rok później jeszcze przed prezentacją nowych projektów tworzonych pod marką BenQ-Siemens we Wrocławiu i kilku lokacjach w Niemczech, firma matka BenQ Corp. zaniechała dalszego finansowania swych europejskich oddziałów, co zmusiło do grupowych zwolnień lub przekazania wykwalifikowanego personelu do innych firm jednocześnie ogłaszając, że cały dział odpowiedzialny za tworzenie telefonów BenQ-Siemens zostanie przeniesiony do azjatyckich oddziałów.

We Wrocławiu tworzono telefony EF81, EL71 i SL91.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]