Beyond the Red Line

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Beyond the Red Line to nieoficjalna, darmowa gra osadzona w uniwersum Battlestar Galactica, będąca całkowitą konwersją symulacji lotu kosmicznym myśliwcem FreeSpace 2, stworzona na silniku FreeSpace 2 Source Code Project. Gra znajduje się w fazie produkcji, jest projektem open source.

W wydanej 31 marca 2007 wersji demonstracyjnej dostępne są trzy misje, w tym jedna treningowa oraz tryb gry wieloosobowej. Misje trybu dla jednego gracza są opisem wydarzeń które poprzedzają te ukazane w odcinku Scar (15 odcinek drugiej serii remake'u). Demo umożliwia pilotaż myśliwców Viper Mk II, Viper VII oraz Cylon Raider. Data wydania pełnej wersji nie jest określona.

W lutym 2008 Beyond the Red Line uzyskało Mod DB's Mod of the Year Award w kategorii Best Independent Game. Gra uzyskała lepsze oceny niż oficjalna gra z 2007 wydana na Xbox Live Arcade i Windows. Artykuł o symulatorze ukazał się w miesięczniku Popular Science.

W październiku 2008 część twórców ogłosiła odłączenie się od projektu i założenie nowego, również osadzonego w uniwersum Battlestar Galactica i opartego na silniku FreeSpace 2 SCP. Powodem odejścia były rozbieżne wizje kształtu gry. Prace nad Beyond the Red Line trwają nadal[1].

Gra jest tworzona na platformy Windows, Linux i Mac OS.

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy