Bianka Solderini

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bianka Solderini – postać fikcyjna z serii Kroniki wampirów, występująca w książkach Wampir Armand i Krew i złoto, autorstwa Anne Rice.


Bianka ma faliste, złote włosy, które często przeplata perłami i opisywana jest w Krwi i złocie, że jest podobna do Wenus, namalowanej przez Botticellego.

Bianka urodziła się we Florencji około roku 1470. Żyje szczęśliwie ze swoimi braćmi, aż do ich śmierci. Następnie Bianka przeprowadza się do renesansowej Wenecji. Tam jednak polega na jej złych krewnych, którzy są bankierami. Bianka zmuszona jest zabijać ludzi, których karzą jej zabić, dolewając do filiżanek wina z trucizną. Jej dom jest otwarty dla praktycznie wszystkich ludzi, a sama Bianka gra pełną wdzięku hostessę.

Następnie Biankę odwiedza Marius de Romanus, wampir, który natychmiast zakochuje się w niej, rozważając czy ją przemienić w nieśmiertelną. Jednak kilka lat później na scenę wkracza Armand, który także zakochał się w naszej bohaterce. Powstaje szczęśliwy, miłosny trójkąt, aż do roku 1499, kiedy przybywają Dzieci Ciemności prowadzeni przez Santina, by zniszczyć de Romanusa i jego palazzo. Marius wcześniej ratuje Biankę, następnie powraca do palazzo, a tam satanistyczne wampiry go podpalają i porywają Armanda. Marius przeżył, wchodząc do wody. Później odnajduje myślami Biankę, która potem mu pomogła w przeżyciu, stając się nieśmiertelną i odnajdując ofiarę.

Bianka i Marius żyli razem przez następnie 200 lat, opiekując się Matką i Ojcem. Marius dowiedział się od człowieka Talamaski, że Pandora, podróżuje po Europie, a jej głównym przystankiem jest Drezno. Bianka nic o tym nie wiedziała i gdy razem z Mariusem przeprowadzili się do Drezna spotkała sama na własne oczy Pandorę. Powiedziała o tym de Romanusowi, który natychmiast udał się do dawnej ukochanej. Bianka podsłuchała całą rozmowę i dowiedziała się, że Marius odejdzie od niej, jeśli Pandora pozostanie z nim raz jeszcze. Następnie złotowłosa odeszła od Mariusa.

Nie wiadomo nic o Biance, aż do początku 1800 roku, w Paryżu, kiedy wydawało się Armandowi, że ją zobaczył, jednak szybko potem znikła.

Bianka pojawia się w najnowszej części Kronik Wampirów, ,,Książę Lestat". Znajdowała się w towarzystwie Gabrielle, matki Lestata, Sevraine - skandynawki wprowadzonej do Krwi przez Nebamuna około pięciu tysięcy lat temu, czyli po powstaniu Krwi, Aleksandry, przywódczyni jednego z dadnych sabatów dzieci Szatana oraz Eleni i Eugeni.