Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1995

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata
Falun 1993 Trondheim 1997
Data 9 marca19 marca 1995
Gospodarz Kanada Thunder Bay

Zawody w biegach narciarskich na XXVII Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 9 marca19 marca 1995 w kanadyjskim mieście Thunder Bay.

Wyniki zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

10 km techniką klasyczną[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Władimir Smirnow  Kazachstan 24:52,3
Silver medal with cup.svg Bjørn Dæhlie  Norwegia 25:10,1
Bronze medal with cup.svg Mika Myllylä  Finlandia 25:11,5
4 Silvio Fauner  Włochy 25:29,5
5 Harri Kirvesniemi  Finlandia 25:34,3
6 Erling Jevne  Norwegia 25:40,1
7 Jochen Behle  Niemcy 25:43,0
8 Jari Isometsä  Finlandia 25:46,0
9 Sture Sivertsen  Norwegia 26:03,1
10 Michaił Botwinow  Rosja 26:04,6
. . .
51 Janusz Krężelok  Polska 27:47,0

Bieg łączony 10 + 15 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Władimir Smirnow  Kazachstan 1:06:19,5
Silver medal with cup.svg Silvio Fauner  Włochy 1:06:29,7
Bronze medal with cup.svg Jari Isometsä  Finlandia 1:06:30,0
4 Mika Myllylä  Finlandia 1:06:58,1
5 Bjørn Dæhlie  Norwegia 1:07:18,6
6 Aleksiej Prokurorow  Rosja 1:07:25,5
7 Harri Kirvesniemi  Finlandia 1:07:46,4
8 Thomas Alsgaard  Norwegia 1:07:53,2
9 Anders Bergström  Szwecja 1:07:54,4
10 Władimir Legotin  Rosja 1:07:54,7
. . .
34 Janusz Krężelok  Polska 1:09:46,8

30 km techniką klasyczną[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Władimir Smirnow  Kazachstan 1:15:52,3
Silver medal with cup.svg Bjørn Dæhlie  Norwegia 1:16:52,4
Bronze medal with cup.svg Aleksiej Prokurorow  Rosja 1:17:35,6
4 Mika Myllylä  Finlandia 1:17:42,2
5 Silvio Fauner  Włochy 1:18:02,8
6 Harri Kirvesniemi  Finlandia 1:18:38,3
7 Erling Jevne  Norwegia 1:18:48,7
8 Kristen Skjeldal  Norwegia 1:18:57,5
9 Vegard Ulvang  Norwegia 1:19:43,8
10 Jochen Behle  Niemcy 1:19:55,2
. . .
51 Janusz Krężelok  Polska 1:25:51,8

50 km techniką dowolną[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Silvio Fauner  Włochy 1:56:36,0
Silver medal with cup.svg Bjørn Dæhlie  Norwegia 1:57:48,5
Bronze medal with cup.svg Władimir Smirnow  Kazachstan 1:58:10,7
4 Giorgio Vanzetta  Włochy 1:58:51,6
5 Henrik Forsberg  Szwecja 1:59:14,2
6 Juan Jesús Gutiérrez  Hiszpania 1:59:35,0
7 Torgny Mogren  Szwecja 1:59:43,7
8 Anders Bergström  Szwecja 1:59:57,0
9 Gaudenzio Godioz  Włochy 2:00:31,0
10 Hervé Balland  Francja 2:00:33,1
. . .
49 Janusz Krężelok  Polska 2:08:32,9

Sztafeta 4 × 10 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
 Norwegia 1:34:27,1
Silver medal with cup.svg Karri Hietamäki
Harri Kirvesniemi
Jari Räsänen
Jari Isometsä
 Finlandia 1:35:10,5
Bronze medal with cup.svg Fulvio Valbusa
Marco Albarello
Fabio Maj
Silvio Fauner
 Włochy 1:36:28,4
4 Mathias Fredriksson
Niklas Jonsson
Torgny Mogren
Anders Bergström
 Szwecja 1:36:28,4
5 Markus Gandler
Alois Stadlober
Gerhard Urain
Alexander Marent
 Austria 1:37:01,3
6 Władimir Legotin
Michaił Botwinow
Siergiej Czepikow
Aleksiej Prokurorow
 Rosja 1:37:25,2
7 Uwe Bellmann
Jochen Behle
Andreas Schlütter
Peter Schlickenrieder
 Niemcy 1:38:18,9
8 Patrick Rémy
Stéphane Azambre
Philippe Sanchez
Hervé Balland
 Francja 1:38:19,8

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

5 km techniką klasyczną[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Larisa Łazutina  Rosja 13:32,7
Silver medal with cup.svg Nina Gawriluk  Rosja 13:35,0
Bronze medal with cup.svg Manuela Di Centa  Włochy 13:37,7
4 Jelena Välbe  Rosja 13:40,8
5 Kristina Šmigun  Estonia 13:40,8
6 Inger Helene Nybråten  Norwegia 13:42,2
7 Marit Mikkelsplass  Norwegia 13:43,3
8 Stefania Belmondo  Włochy 13:46,6
9 Anna Frithioff  Szwecja 13:49,6
10 Antonina Ordina  Szwecja 13:53,1
. . .
18 Dorota Kwaśny  Polska 16:45,0
26 Małgorzata Ruchała  Polska 16:50,1
49 Katarzyna Gębala  Polska 17:36,5
70 Liliana Podżorska  Polska 19:28,1

Bieg łączony 5 + 10 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Larisa Łazutina  Rosja 43:19,6
Silver medal with cup.svg Nina Gawriluk  Rosja 43:45,3
Bronze medal with cup.svg Olga Daniłowa  Rosja 43:56,9
4 Manuela Di Centa  Włochy 44:23,5
5 Stefania Belmondo  Włochy 44:31,6
6 Antonina Ordina  Szwecja 44:49,2
7 Marit Mikkelsplass  Norwegia 44:54,8
8 Gabriella Paruzzi  Włochy 45:22,3
9 Olga Zawiałowa  Rosja 45:24,5
10 Anke Reschwamm-Schulze  Niemcy 45:25,1
. . .
17 Dorota Kwaśny  Polska
27 Małgorzata Ruchała  Polska
45 Katarzyna Gębala  Polska
59 Liliana Podżorska  Polska

15 km technika klasyczną[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Larisa Łazutina  Rosja 41:27,5
Silver medal with cup.svg Jelena Välbe  Rosja 42:39,1
Bronze medal with cup.svg Inger Helene Nybråten  Norwegia 43:03,2
4 Marit Mikkelsplass  Norwegia 43:08,6
5 Olga Daniłowa  Rosja 43:11,4
6 Nina Gawriluk  Rosja 43:13,1
7 Kateřina Neumannová  Czechy 43:56,3
8 Pirkko Määttä  Finlandia 44:05,4
9 Trude Dybendahl  Norwegia 44:11,7
10 Merja Lahtinen  Finlandia 44:24,7
. . .
37 Dorota Kwaśny  Polska 47:27,5

30 km techniką dowolną[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Jelena Välbe  Rosja 1:16:27,3
Silver medal with cup.svg Manuela Di Centa  Włochy 1:16:40,5
Bronze medal with cup.svg Antonina Ordina  Szwecja 1:16:58,6
4 Olga Daniłowa  Rosja 1:17:06,6
5 Larisa Łazutina  Rosja 1:17:15,7
6 Nina Gawriluk  Rosja 1:18:01,2
7 Elin Nilsen  Norwegia 1:18:35,6
8 Guidina Dal Sasso  Włochy 1:19:34,9
9 Marit Mikkelsplass  Norwegia 1:19:49,2
10 Trude Dybendahl  Norwegia 1:20:27,8
. . .
28 Dorota Kwaśny  Polska 1:24:01,3
45 Katarzyna Gębala  Polska 1:29:18,2

Sztafeta 4 × 5 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Olga Daniłowa
Larisa Łazutina
Jelena Välbe
Nina Gawriluk
 Rosja 53:47,6
Silver medal with cup.svg Marit Mikkelsplass
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Anita Moen
 Norwegia 55:18,6
Bronze medal with cup.svg Anna Frithioff
Marie-Helene Östlund
Antonina Ordina
Anette Fanqvist
 Szwecja 55:18,7
4 Guidina Dal Sasso
Manuela Di Centa
Gabriella Paruzzi
Stefania Belmondo
 Włochy 56:12,8
5 Manuela Henkel
Ina Kümmel
Sigrid Wille
Anke Schulze
 Niemcy 57:18,1
6 Tuulikki Pyykkönen
Pirkko Määttä
Marke Rautiala
Merja Lahtinen
 Finlandia 57:19,7
7 Sylvia Honegger
Andrea Huber
Brigitte Albrecht
Nadja Scaruffi
 Szwajcaria 58:01,5
8 Kateřina Neumannová
Jana Šaldová
Iveta Zelingerová
Lucie Hanušová
 Czechy 59:23,2

Klasyfikacja medalowa dla konkurencji biegowych MŚ[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Państwo złoto srebro brąz razem
1.  Rosja 5 3 2 10
2.  Kazachstan 3 0 1 4
3.  Norwegia 1 4 1 6
4.  Włochy 1 2 2 5
5.  Finlandia 0 1 2 3
6.  Szwecja 0 0 2 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]