Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 – bieg na 18 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 18 km mężczyzn na ZIO 1948
1936 1952
Miejsce St. Moritz
Złoty medal Złoty medal Szwecja Martin Lundström
Srebrny medal Srebrny medal Szwecja Nils Östensson
Brązowy medal Brązowy medal Szwecja Gunnar Eriksson
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Cross country skiing pictogram.svg
18 km mężczyźni
50 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 18 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1948 w St. Moritz został rozegrany 31 stycznia. Wzięło w nim udział 84 zawodników z 15 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Szwecji Martin Lundström.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Martin Lundström  Szwecja 1:13:50 -
Silver medal icon.svg Nils Östensson  Szwecja 1:14:22 +32
Bronze medal icon.svg Gunnar Eriksson  Szwecja 1:16:06 +2:16
4. Heikki Hasu  Finlandia 1:16:43 +2:53
5. Nils Karlsson  Szwecja 1:16:54 +3:04
6. Sauli Rytky  Finlandia 1:18:10 +4:20
7. August Kiuru  Finlandia 1:18:25 +4:35
8. Teuvo Laukkanen  Finlandia 1:18:51 +5:01
9. Olav Hagen  Norwegia 1:19:05 +5:15
10. Martti Huhtala  Finlandia 1:19:28 +6:38
11. Benoît Carrara  Francja 1:20:03 +6:13
12. Eero Rautiola  Finlandia 1:20:18 +6:28
13. Olav Økern  Norwegia 1:20:37 +6:47
14. Olav Odden  Norwegia 1:21:35 +7:45
15. Erling Evensen  Norwegia 1:21:40 +7:50
16. Sven Israelsson  Szwecja 1:21:44 +7:54
17. Reidar Nyborg  Norwegia 1:21:47 +7:57
18. Olaf Dufseth  Norwegia 1:21:50 +8:00
19. Erik Elmsäter  Szwecja 1:22:12 +8:22
20. Edy Schild  Szwajcaria 1:22:15 +8:25
20. Niklaus Stump  Szwajcaria 1:22:15 +8:25
22. Severino Compagnoni  Włochy 1:22:21 +8:31
23. Olavi Sihvonen  Finlandia 1:22:26 +8:36
24. Pauli Salonen  Finlandia 1:22:28 +8:38
25. Max Müller  Szwajcaria 1:22:40 +8:50
26. Robert Zurbriggen  Szwajcaria 1:22:51 +9:01
27. Eilert Dahl  Norwegia 1:22:52 +9:02
28. Karl Rafreider  Austria 1:23:19 +9:29
29. Alfredo Prucker  Włochy 1:23:26 +9:36
30. Theo Allenbach  Szwajcaria 1:23:54 +10:04
31. Rizzieri Rodeghiero  Włochy 1:24:12 +10:22
32. Kåre Østerdal  Norwegia 1:24:20 +10:30
33. Clas Haraldsson  Szwecja 1:24:21 +10:31
34. Alfons Supersaxo  Szwajcaria 1:24:29 +10:39
35. Christiano Rodeghiero  Włochy 1:24:34 +10:44
36. Josl Gstrein  Austria 1:25:04 +11:14
37. Marius Mora  Francja 1:25:06 +11:16
38. Stefan Dziedzic  Polska 1:25:33 +11:43
39. Engelbert Hundertpfund  Austria 1:25:41 +11:51
40. Jaroslav Cardal  Czechosłowacja 1:25:44 +11:54
41. Karl Bricker  Szwajcaria 1:25:47 +11:57
42. René Jeandel  Francja 1:25:57 +12:07
43. Gottlieb Perren  Szwajcaria 1:26:27 +12:37
44. André Buffard  Francja 1:27:18 +13:28
45. Hias Noichl  Austria 1:27:34 +13:44
46. Josef Deutschmann  Austria 1:27:43 +13:53
47. Tadeusz Kwapień  Polska 1:27:55 +14:05
48. Paul Bouveret  Francja 1:28:07 +14:17
49. Harangvölgyi András  Węgry 1:28:10 +14:20
50. Alberto Tassotti  Włochy 1:28:16 +14:26
51. Tone Razinger  Jugosławia 1:28:24 +14:34
52. Arcangelo Chiocchetti  Włochy 1:28:36 +14:46
53. Matevž Kordež  Jugosławia 1:28:37 +14:47
54. Vincenzo Perruchon  Włochy 1:28:50 +15:00
55. Jože Knific  Jugosławia 1:29:01 +15:11
56. Anton Pogačnik  Jugosławia 1:29:08 +15:18
57. Beták Imre  Węgry 1:29:24 +15:34
58. Vít Fousek, Sr.  Czechosłowacja 1:29:37 +15:47
58. Bohumil Kosour  Czechosłowacja 1:29:37 +15:47
60. Jaroslav Zajíček  Czechosłowacja 1:29:44 +15:54
61. Paul Haslwanter  Austria 1:31:00 +17:10
62. Józef Daniel Krzeptowski  Polska 1:31:05 +17:15
63. Štefan Kovalčík  Czechosłowacja 1:31:06 +17:16
64. Karl Martitsch  Austria 1:31:19 +17:29
65. Wendell Broomhall  Stany Zjednoczone 1:31:40 +17:50
66. Don Johnson  Stany Zjednoczone 1:32:03 +18:13
67. Jaroslav Kadavý  Czechosłowacja 1:32:17 +18:27
68. Hubert Hammerschmied  Austria 1:32:47 +18:57
69. Alojz Klančnik  Jugosławia 1:33:02 +19:12
70. Stanisław Bukowski  Polska 1:34:17 +20:27
71. Walter Jeandel  Francja 1:34:19 +20:29
72. František Šimůnek  Czechosłowacja 1:35:21 +21:31
73. Tom Dennie  Kanada 1:35:41 +21:51
74. Ralph Townsend, Jr.  Stany Zjednoczone 1:37:12 +23:22
75. Corey Engen  Stany Zjednoczone 1:37:24 +23:34
76. Leopold Tajner  Polska 1:38:45 +24:55
77. Gordy Wren  Stany Zjednoczone 1:40:12 +26:22
78. Jaroslav Lukeš  Czechosłowacja 1:41:00 +27:10
79. Christof Frommelt  Liechtenstein 1:42:35 +28:45
80. Nikoła Delew  Bułgaria 1:43:29 +29:39
81. Bill Irwin  Kanada 1:44:43 +30:53
82. Egon Matt  Liechtenstein 1:48:41 +34:51
83. Erwin Jehle  Liechtenstein 1:49:26 +35:36
Georgi Dojkow  Bułgaria DNF -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]