Bielica (dopływ Kanału Nieborowskiego)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Bielica
Swochowski Kanał
Kontynent

Europa

Państwo

 Polska

Województwo

 zachodniopomorskie

Struga
Długość 17,2 km
Źródło
Miejsce Swochowo
Współrzędne

53°09′40″N 14°43′16″E/53,161111 14,721111

Ujście
Recypient Kanał Nieborowski
Miejsce

na SE od wsi Chabowo

Współrzędne

53°13′08″N 14°47′22″E/53,218889 14,789444

Położenie na mapie gminy Bielice
Mapa konturowa gminy Bielice, na dole nieco na lewo znajduje się punkt z opisem „źródło”, natomiast po prawej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko lewej krawiędzi nieco u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, powyżej na prawo znajduje się również punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie województwa zachodniopomorskiego
Mapa konturowa województwa zachodniopomorskiego, na dole po lewej znajduje się punkt z opisem „źródło”, natomiast po lewej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie powiatu pyrzyckiego
Mapa konturowa powiatu pyrzyckiego, po lewej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, natomiast u góry po lewej znajduje się punkt z opisem „ujście”

Bielicastruga[1] w zachodniej części Pojezierza Zachodniopomorskiego na Równinie Pyrzyckiej, w powiecie pyrzyckim. Źródła Bielicy znajdują się wśród podmokłych terenów leśnych na południe od Swochowa w gminie Bielice. Na północ od wsi Nowe Linie Bielica wpływa na teren rozlewiskowy i dzieli się na kilka poddanych melioracji strug i cieków, które spełniają rolę odwadniającą, stąd często jest nazywana Swochowskim Kanałem. Dwoma nurtami łączy się z Kanałem Ostrowicy. Wpada do Kanału Nieborowskiego.

W zestawieniu PRNG występuje jako kanał o nazwie Kanał Swochowski[2].

W wyniku oceny stanu wód Bielicy z 2010 określono II klasę elementów biologicznych w punkcie przy drodze Linie–Bielice oraz I klasę el. biologicznych w punkcie przed ujściem do Kanału Nieborowskiego, elementy fizykochemiczne poniżej stanu dobrego oraz umiarkowany stan ekologiczny w obu punktach[3].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]