BiteFight

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

BiteFight – internetowa gra RPG, tzw. Massively Multiplayer Online Role Playing Game (MMORPG). Twórcą gry jest niemiecka grupa programistów GameForge GmbH. Obecnie gra BiteFight ma 31 serwerów w Polsce[1]. Wraz z pojawieniem się 23 serwera został dokonany upgrade gry na wszystkich pozostałych serwerach do wersji 0.3a[2]. Rejestracja w grze jest darmowa, jednak gracze mają możliwość wykupienia Piekielnych Kamieni, za które mogą nabyć Władcę Cieni (niegdyś konta Premium), które daje im większe możliwości oraz inne dodatki.

Pierwszy serwer powstał 24 lutego 2006 roku.

4 listopada 2008 r. został dokonany upgrade gry na wszystkich serwerach do wersji 0.40, a 19 czerwca 2009 do wersji 0.41. 14 kwietnia 2010 wraz z wersją 0.50 została wprowadzony upgrade gry do wersji 1.0.0. Obecna wersja gry to v2.3.1

Od 11 maja 2010 r. polska wersja gry nie funkcjonuje już pod patronatem portalu Onet.pl.

Gracz może się wcielić w jedną z dwóch ras – Wilkołaka lub Wampira. Zdobywa złoto polując na ludzi, innych graczy (tylko przeciwnej rasy) pracując na cmentarzu i pokonując demony. Rasy Wilkołaków i Wampirów niczym się nie różnią od siebie, poza tym, że Wilkołaki dzięki polowaniom zdobywają mięso a Wampiry krew. W grze polując, pracując na cmentarzu i walcząc z przeciwnikami na wyższym poziomie zdobywa się punkty doświadczenia. Co pewien czas (początkowo kilkanaście, później potrzeba nawet kilka tysięcy punktów) przechodzi się na wyższy poziom, za co gracz dostaje dostęp do lepszego wyposażenia i podwyżkę zarobków na cmentarzu. Gra jest ciągle aktualizowana i wykryte błędy są usuwane. Nie są wyświetlane żadne animacje, gdyż gracz jest o wszystkim informowany za pomocą wiadomości tekstowej.

Bitwa[edytuj | edytuj kod]

Walki w założeniu autorów miały opierać się na zasadzie: silniejszy wygrywa. Jednak system walki opiera się na dużym czynniku losowym, przez co (szczególnie na niższych poziomach) teoretycznie silniejszy gracz może przegrać walkę. Walka trwa 3 rundy, lub do momentu gdy zdrowie jednego z walczących spadnie poniżej 10 punktów. Nie można atakować przeciwnika, którego zdrowie wynosi mniej niż 25.

Gracze do 63 poziomu mogą atakować przeciwników z przedziału: aktualny poziom -/+ 9, natomiast powyżej 63 poziomu minimalny zasięg ataku to aktualny poziom * 0,85, a maksymalny to aktualny poziom / 0,85 (przy czym, gdy wyliczona liczba jest ułamkiem, to bierzemy pod uwagę tylko liczbę całkowitą – zaokrąglamy w dół).

Atrybuty w grze[edytuj | edytuj kod]

Siła: Odpowiada za liczbę zadawanych punktów obrażeń w czasie walki.

Obrona: Zmniejsza liczbę punktów obrażeń jakie przeciwnik zadaje graczowi, oraz zwiększa maksymalne HP.

Zwinność: Dzięki niej podczas walki zostaje zwiększona szansa na trafienie przeciwnika lub uniknięcie ciosu.

Wytrzymałość: Decyduje o szybkości regeneracji straconych punktów życia i zmniejsza ilość obrażeń jakie gracz otrzymuje od przeciwnika.

Charyzma: Bonus Talentu

Doświadczenie: Informuje gracza o liczbie posiadanych przez niego punktów doświadczenia i liczbie potrzebnej do przejścia na następny poziom.

Zdrowie: Pokazuje aktualny oraz maksymalny poziom punktów życia.

Modyfikatory[edytuj | edytuj kod]

  • Podwójne trafienie: Zwiększa liczbę zadawanych przez gracza seryjnych ciosów
  • Blok: Zmniejsza liczbę otrzymywanych seryjnych ciosów
  • Szansa trafienia: Zwiększa szanse na zadanie ciosu
  • Szansa na unik: Zwiększa szanse na uniknięcie ciosu
  • Obrażenia broni: Zwiększają nasze maksymalne obrażenia, które zadajemy

Im większy poziom postaci względem przedmiotu dającego modyfikatory, tym mniejsza ich wartość. Podobnie jest zależnościami umiejętności w walkach. Seryjne ciosy zależą od naszej Charyzmy względem naszego poziomu. Podobnie jest z ich blokowaniem. Szansa na zadanie obrażeń zależy od naszej Zwinności względem naszego poziomu i Obrony przeciwnika względem jego poziomu (czyli jego szansy na unik). Tak więc niekiedy mając większe umiejętności niż przeciwnik, będziemy z nim przegrywać, jeśli ma on niższy poziom.

Polowanie na ludzi[edytuj | edytuj kod]

Polowanie na ludzi jest kosztuje od 1 PA do 3PA, jest do wybrania 5 rodzajów polowań. Im więcej złota do zdobycia tym prawdopodobieństwo powodzenia polowanie zmniejsza się.

Piekielne Kamienie[edytuj | edytuj kod]

Piekielne Kamienie, to przedmioty, które można nabyć jedynie za prawdziwe pieniądze, np. wysyłając SMS-a, dzwoniąc lub za pomocą kart płatniczych. Od 31 stycznia istnieje możliwość znalezienia piekielnych kamieni w czasie polowania na ludzi.

Klany[edytuj | edytuj kod]

Gracze w Bitefight mogą zrzeszać się w "klanach". To czy klan będzie posiadał forum, stronę czy cokolwiek innego zależy tylko od chęci gracza. Żeby klan mógł przyjąć większą liczbę członków, trzeba rozbudować kryjówkę, która kosztuje złoto, wpłacane przez członków na "konto" klanu. Wpłaconych pieniędzy nie da się odzyskać, a nikt, nawet lider klanu, nie może z niego wyjąć złota.

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Widoczny w nich jest tysiąc najlepszych graczy z każdego serwera. Miejsce w statystykach zależy od zgromadzonego łupu (mięsa lub krwi). Istnieją też kwalifikacje na podstawie liczby pokąsanych ofiar, (patrz: następne zagadnienie), poziomu, łupu, zwycięstw i porażek, a także uzbieranego złota i tzw. latarni (nieudanych polowań na ludzi). Wtedy można sprawdzić miejsce w ogólnych statystykach swojej rasy. Jeśli posiada się klan, to jego miejsce również znajdzie się w statystykach ogólnych dla danej rasy.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. BiteFight – logowanie/wybór serwera. [dostęp 2010-09-09].
  2. Serwer 23 – BiteFight PL. [dostęp 2010-09-09]. (strona dostępna w archiwum forum)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]