Biurowy romans

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Biurowy romans
Служебный роман
Gatunek

komedia

Rok produkcji

1977

Data premiery

26 października 1977

Kraj produkcji

ZSRR

Język

rosyjski

Czas trwania

151 min

Reżyseria

Eldar Riazanow

Scenariusz

Eldar Riazanow
Emil Braginski

Główne role

Andriej Miagkow
Alisa Friejndlich
Oleg Basilaszwili

Muzyka

Andriej Pietrow

Zdjęcia

Władimir Nachabcew

Scenografia

Aleksander Borisow

Produkcja

Mosfilm

Dystrybucja

Mosfilm

Budżet

667 000 $

Biurowy romans (tyt. oryg. ros. Служебный роман) - radziecki melodramat z 1977 roku, w reżyserii Eldara Riazanowa, na motywach komedii Sosłużywcy E. Riazanowa i E. Braginskiego.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja tytułowego romansu rozgrywa się współcześnie w biurze Urzędu Statystycznego w Moskwie. Anatolij Nowosielcew, samotny ojciec dwóch synów, pracuje w urzędzie na stanowisku referenta. Jego szefowa, Ludmiła Kaługina jest samotną, nieatrakcyjnie ubraną kobietą, niezwykle zasadniczą. Szkolny kolega Nowosielcewa, Jurij Samochwałow próbuje przekonać Kaługinę, aby przesunęła Nowosielcewa na wyższe stanowisko, ale ta nie ma przekonania, co do talentów swojego podwładnego. Samochwałow namawia Nowosielcewa, aby ten zaczął flirtować z szefową, aby przekonać ją do siebie.

Wkrótce potem niewzruszona i zasadnicza szefowa ujawni przed Nowosielcewem swoje drugie oblicze - wrażliwej i delikatnej kobiety, która w przypływie szczerości opowiada mu o swojej samotności. Nowosielcew zdobywa upragniony awans, ale zarazem zdaje sobie sprawę, że flirt przerodził się w głębokie uczucie. Pozostaje mu tylko przekonać Ludmiłę co do prawdziwości swoich uczuć.

Ozdobą filmu są piosenki, śpiewane przez odtwórców głównych ról. Trzy z nich to muzyczne adaptacje utworów Roberta Burnsa.

W 1979 zespół realizujący film został wyróżniony nagrodą państwową ZSRR.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]