Blend Records

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Blend Records
Rok powstania 1999
Założyciel Marek "Pro" Gluziński, Marcin Cichy
Gatunki rap
Siedziba Wrocław
Kraj pochodzenia  Polska

Blend Records – nieistniejąca już, polska wytwórnia płytowa z siedzibą we Wrocławiu założona przez Marka "Pro" Gluzińskiego i Marcina Cichego[1]. Wydawała głównie albumy z gatunku hip-hop, rap. Wytwórnia wydała pierwsze płyty takich artystów i zespołów jak np. Grammatik, Echo, Fenomen, Donguralesko, Beat Squad, K.A.S.T.A.[2].

Wytwórnia miała w 2002 roku wydać płytę grupy Afront Już takich nie robią, jednak kontrakt z Blendem został rozwiązany i płyta nie została wypuszczona na rynek[3].

W wywiadzie dla portalu Hip-hop.pl, na pytanie o zakończenie działalności wytwórni jej założyciel odpowiedział: "Udało mi się ułożyć tak życie, żeby zarabiać gdzie indziej, więc przestałem widzieć potrzebę wydawania płyt dla kasy.". Jej twórca wraz z dwiema innymi osobami założył nową wytwórnię o nazwie "Qulturap", która ma promować przede wszystkim artystów, którzy "przełamują schematy"[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Radek Miszczak, Andrzej Cała: Beaty, Rymy, Życie: Leksykon muzyki hip-hop. Poznań: Kurpisz S.A., 2005, s. 537. ISBN 83-89738-75-9.
  2. Blend Records (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-03-20].
  3. Afront: "JUŻ TAKICH NIE ROBIĄ " 2002 (pol.). [dostęp 26 września 2008].
  4. se3a: Przekroczyć sztywne ramy polskiego Hip-Hopu - Qulturap. [dostęp 26 września 2008].