Blood Of Abraham

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Blood Of Abraham
Rok założenia 1993
Rok rozwiązania 2000
Pochodzenie Los Angeles, California
Gatunek west coast hip hop
Wytwórnia płytowa Ruthless Records, Relativity Records, Atomic Pop Records
Ostatni skład
MC Mazik
MC Benyad

Blood Of Abraham - grupa z Los Angeles, którą tworzą dwaj MC żydowskiego pochodzenia, Benyat i Mazik oraz DJ Lett Loose.

Początki grupy sięgają szkoły średniej, kiedy jej członkowie zaczęli pisać poezję, która przerodziła się później w rap. Podczas jednego z pierwszych występów młodzi muzycy zwrócili na siebie uwagę Eazy'ego-E z formacji NWA. Jest to tym ciekawsze, iż wcześniej NWA pozwalali sobie na śmiałe komentarze pod adresem narodu izraelskiego. Blood Of Abraham patrzyli więc podejrzliwym okiem na zamiary Eazy'ego-E, nie chcąc być postrzegani jako gangsta raperzy. Jednak to właśnie dzięki jego protekcji podpisali kontrakt z wytwórnią Ruthless. Wkrótce ukazał się debiutancki album, który w warstwie muzycznej wykorzystywał sample ze skeczy i ciężkie basowe brzmienia. Niestety, próby wejścia na terytorium problematyki rasowej, szczególnie w utworze „Niggaz And Jewz (Some Say Kikes)”, okazały się chybione. Znacznie skuteczniej zespół poruszył temat rasizmu Murzynów wobec Żydów.

Inne tematy poruszane przez grupę, to Jerozolima, judaizm, Jezus. Producentem płyty był Bret „Epic” Mazur, który poznał grupę z Eazym-E. Również pochodząca z albumu piosenka „Stabbed By The Steeple” (atak na zorganizowaną religię) znalazła się na singlu, jednak została zignorowana przez media, co bardzo zirytowało zespół. Płytę kończy sampel monologu Travisa Bickle'a - słynnego psychopaty z filmu „Taksówkarz (film)” (1976, reż. M. Scorsese). Muzycznie płyta nie wzbudziła zastrzeżeń.

Albumy[edytuj]

  • Future Profits (Ruthless/Relativity 1993).
  • Eyedollartree (Atomic Pop Record 2000, Basement Records 2003).

Single[edytuj]

  • Stabbed By The Steeple
  • Life
  • 99¢ Lighter
  • Velvet Glove
  • Iron Fist