Bob (duch)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bob
Postać z Akt Harry’ego Dresdena
Wystąpienia Front burzowy, Pełnia księżyca, Upiorne zagrożenie, Rycerz królowej, Śmiertelne maski
Dane biograficzne
Przynależność powietrzny duch intelektu
Inne informacje
Zajęcie asystent Harry’ego

Bob – postać występująca w cyklu Jima Butchera pt. „Akta Harry’ego Dresdena”.

Bob jest należącym do Harry’ego powietrznym duchem intelektu, przebywającym w ludzkiej czaszce. Pochodzi z najbardziej nierzeczywistych zakątków Nigdynigdy. Przedtem jego właścicielem był Justin DuMorne, a jeszcze wcześniej potężny nekromanta Heinrich Kemmler. Jego wcześniejsza historia nie jest znana, aczkolwiek wspomnienia ducha sięgają 600 lat wstecz.

Bob jest wielką skarbnicą magicznej wiedzy, z której pozwala skorzystać Harry’emu pomiędzy kolejnymi ciętymi dowcipami i próbami wydostania się z czaszki. Bob stanowi nieoceniony nabytek. W jakiś sposób popadł w niełaskę Królowej Mab, o wydarzeniu tym wciąż wspomina, gdy zostaje wciągnięty do Nigdynigdy. Część jego osobowości i wspomnień (odziedziczonych po Kemmlerze) została zablokowana przez Harry’ego, by złagodzić ducha.

Jest wielce zainteresowany seksualnością ludzi, co często potrafi go zgubić. W przeszłości brał udział w stosunku seksualnym z człowiekiem (coś, na co Harry nigdy nie pozwalał - ani robić, ani być świadkiem). Jednym z jego ulubionych środków zapłaty za przysługi są romanse i powieści dla dorosłych, jak również części damskiej bielizny.

W serialu Akta Dresdena Bob ma ludzką postać i jest odtwarzany przez Terrence’a Manna.