Boska TV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Boska TV
Data startu 2 grudnia 2012
Właściciel Fundacja 21 gramów
Systemy
emisji sygnału
telewizja internetowa
Kraj nadawania Polska
Język polski
Poprzednia nazwa BSK Channel
Siostrzane kanały Biblia Biblia tv
Strona internetowa

Boska TVpolska telewizja internetowa o profilu katolickim należąca do Fundacji 21 gramów zarejestrowanej w Warszawie. Głównymi pomysłodawczyniami kanału Boska TV i założycielkami Fundacji są: Jolanta Gwardys i Anna Wasiewicz. Stacja istnieje od 2 grudnia 2012.

Historia i profil kanału[edytuj | edytuj kod]

Po decyzji zarządu Grupy ITI o zawieszeniu produkcji własnego kanału Religia.tv od jesieni 2012 roku z powodu problemów finansowych, osoby współpracujące ze stacją rozpoczęły tworzenie nowej internetowej telewizji Boska TV.

Stacja ma na celu promowanie i przekazywanie treści chrześcijańskich i ewangelicznych realizowanych w nowoczesnej, telewizyjnej formie, ze szczególną dbałością o jakość merytoryczną i techniczną przygotowywanych programów.

Boska TV rozpoczęła nadawanie 2 grudnia 2012 za pośrednictwem Internetu[1]. Początkowo telewizja produkowała audycje z własnych środków i wsparcia widzów. W styczniu 2019 kanał musiał zawiesić produkcję nowych programów z powodu problemów finansowych (zbyt małej ilości wpłat darczyńców i niewystarczających środków własnych). Za pośrednictwem strony internetowej stacji oraz serwisu YouTube można jednak nadal oglądać archiwalne odcinki wyprodukowanych wcześniej cyklów[2].

Oferta programowa[edytuj | edytuj kod]

Telewizja tworzyła tylko własne produkcje, do których należały m.in. programy takie jak:

Poprzez stronę kanału Boska TV można dokonywać wpłat na trzy produkcje, którymi są: Domator o. Pawła Krupy, Bliskie spotkania ks. Grzegorza Kudlaka i program Boskie Słowa, prowadzony naprzemiennie przez kilku ojców dominikanów. Z innych produkcji władze stacji póki co zrezygnowały, ani też nie planują tworzyć niczego nowego[3].

Rada programowa[edytuj | edytuj kod]

Radę Programową Fundacji tworzą:

  • ks. Grzegorz Strzelczyk – prezbiter Archidiecezji Katowickiej, doktor teologii, mieszka w Katowicach,
  • o. Paweł Gużyński OP – dominikanin, przeor klasztoru dominikanów w Łodzi,
  • o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin, rekolekcjonista, mieszka w Łodzi,
  • o. Paweł Krupa OP – dominikanin, historyk mediewista, studiował w Krakowie, Paryżu i Rzymie, od 1997 roku członek Commissio Leonina przygotowującej krytyczne wydanie dzieł św. Tomasza z Akwinu, od 2010 roku dyrektor Instytutu Tomistycznego, mieszka w Warszawie,
  • o. Jordan Śliwiński OFCap – kapucyn, doktor filozofii, adiunkt w Katedrze Lingwistyki Komputerowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca kapucyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego, Dyrektor Szkoły dla Spowiedników, mieszka w Krakowie.

Ze stacją współpracuje też: s. Małgorzata Chmielewska.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wystartowała Boska TV.
  2. BoskaTV Który Jest, Który Był i Który Przychodzi, Fundusz Widzów, BoskaTV Który Jest, Który Był i Który Przychodzi [dostęp 2019-05-11] (pol.).
  3. BoskaTV Który Jest, Który Był i Który Przychodzi, Programy, które możesz współtworzyć, BoskaTV Który Jest, Który Był i Który Przychodzi [dostęp 2019-05-11] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]