Brazylia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Brazylia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010
Brazylia
Kod MKOl BRA
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010
Singapur
Chorąży Tiago Fernandes
Liczba zawodników 81 w 19 dyscyplinach
Medale Złoto
2
Srebro
3
Brąz
1
Razem
6

Brazylię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze w 2010 reprezentowało 81 sportowców w 19 dyscyplinach.

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (trampoline) pictogram.svg Gimnastyka na trampolinie[edytuj | edytuj kod]

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

  • Isaquias Queiroz
    • C1 Slalom - odpadł w 4. rundzie
    • C1 Sprint - odpadł w 4. rundzie

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Cross Country

Time Trial

BMX

Road Race

Zespołowo - 13. miejsce

Basketball pictogram.svg Koszykówka[edytuj | edytuj kod]

Drużyna dziewcząt - 6. miejsce

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Chłopcy[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Antonio Rodrigues bieg na 200 metrów 21.70 3 Q 21.60 8
Leandro De Araujo bieg na 400 metrów 48.23 8 Q 47.59 5
Joseilton Cunha bieg na 1000 metrów 2:25.49 9 Q 2:24.14 5
Jean Da Silva bieg na 110 metrów przez płotki 14.13 10 qB 13.76 8
Ioran Etchechury bieg na 2000 metrów z przeszkodami 6:39.87 12 qB DNS
Brazylia Caio Dos Santos
JamajkaOdane Skeen
Stany ZjednoczoneNajee Glass
DominikanaLuguelin Santos
sztafeta szwedzka 1:51.38 Gold medal icon.svg
Konkurencje techniczne
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Caio Dos Santos skok w dal 7.66 1 Q 7.69 Gold medal icon.svg
Paulo Oliveria trójskok 15.44 3 Q 15.63 5
Felipe Hickmann skok wzwyż 1.90 14 qB 1.90 14
Thiago Da Silva skok o tyczce 4.60 8 Q 5.05 Silver medal icon.svg

Dziewczęta[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Jessica Dos Reis bieg na 100 metrów 11.95 7 Q 11.94 6
Tamara De Sousa bieg na 100 metrów przez płotki 14.29 12 qB 14.12 12
Natania Habitzreiter bieg na 400 metrów przez płotki 1:01.46 8 Q 1:02.44 8
July Da Silva bieg na 2000 metrów z przeszkodami 7:01.84 6 Q 6:56.00 6
Konkurencje techniczne
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Saionara Pavanatto pchnięcie kulą 11.90 14 qB 11.92 14
Andressa Fidelis skok w dal 5.85 9 qB 5.45 13

Handball pictogram.svg Piłka ręczna[edytuj | edytuj kod]

Chłopcy
Skład drużyny Konkurencja Faza grupowa Półfinał Mecz o 3. miejsce Poz.
Grupa B Poz.
Matheus Dias
Daniel Luz
Leonardo de Oliveira
Fulvio Volpe
Fernando Dutra
Matheus Francisco
Filipe Rocha
Roney Franzini
Andre de Sousa
Arthur Malburg
Ricardo Assef
Andre Leal
Rodolfo Oliveira
Victor Campos
Piłka ręczna - turniej chłopców  Singapur
W 53–7
1 Q  Korea Południowa
L 22–27
 Francja
L 27–40
4
 Egipt
D 31–31
Dziewczęta
Skład drużyny Konkurencja Faza grupowa Półfinał Mecz o 3. miejsce Poz.
Grupa A Poz.
Lais da Silva
Thayanne Lopes
Francielle da Rocha
Keila Alves
Juliana de Araujo
Fernanda Marques
Patricia da Silva
Larissa Araujo
Isadora Garcia
Deborah Hannah Nunes
Ana Eduarda Vieira
Caroline Martins
Mirian Galvao
Daise Souza
Piłka ręczna - turniej dziewcząt  Rosja
L 20–35
2 Q  Dania
L 25–30
 Kazachstan
W 45–23
Bronze medal icon.svg
 Angola
W 30–27

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Chłopcy

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Pedro Antonio Costa 50 m st. grzbietowym 27.04 8 Q 27.16 8
100 m st. grzbietowym 59.46 22 nie zakwalifikował się
50 m st. motylkowym 24.98 3 Q 25.02 6 Q 24.81 4
Pedro Henrique Franca de Souza 200 m st. dowolnym 1:57.97 33 nie zakwalifikował się
Victor Rodrigues 50 m st. dowolnym 24.27 24 nie zakwalifikował się
100 m st. dowolnym 51.92 16 Q 52.07 15 nie zakwalifikował się
200 m st. dowolnym 1:52.99 13 nie zakwalifikował się
400 m st. dowolnym 4:01.56 11 nie zakwalifikował się
Vinicius Borges 50 m st. klasycznym 29.73 8 Q 29.75 9 nie zakwalifikował się
100 m st. klasycznym 1:07.78 24 nie zakwalifikował się
Victor Rodrigues
Pedro Antonio Costa
Pedro Henrique Franca de Souza
Vinicius Borges
sztafeta 4x100 m st. dowolnym 3:32.64 11 nie zakwalifikował się
Victor Rodrigues
Pedro Antonio Costa
Pedro Henrique Franca de Souza
Vinicius Borges
sztafeta 4x100 m st. zmiennym DNS nie zakwalifikował się

Dziewczęta

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Alessandra Marchioro 50 m st. dowolnym 26.34 4 Q 25.85 4 Q 25.92 4
100 m st. dowolnym 56.74 2 Q 56.82 5 Q 57.12 5
50 m st. klasycznym 32.65 2 Q 32.70 4 Q 32.60 4
Bruna Rocha 50 m st. motylkowym 28.23 9 Q 28.09 9 nie zakwalifikowała się
100 m st. motylkowym 1:03.07 20 nie zakwalifikowała się
Carolina Bergamaschi 50 m st. dowolnym 26.35 5 Q 26.13 5 Q 26.24 7
100 m st. klasycznym 1:16.42 27 nie zakwalifikowała się
Julia Gerotto 400 m st. dowolnym 4:23.71 11 nie zakwalifikowała się
200 m st. grzbietowym 2:23.75 25 nie zakwalifikowała się
200 m st. motylkowym 2:14.61 5 Q 2:13.74 5
200 m st. zmiennym 2:21.90 10 nie zakwalifikowała się
Alessandra Marchioro
Carolina Bergamaschi
Bruna Rocha
Julia Gerotto
sztafeta 4x100 m st. dowolnym 3:54.87 5 Q 3:52.86 5
Alessandra Marchioro
Carolina Bergamaschi
Bruna Rocha
Julia Gerotto
sztafeta 4x100 m st. zmiennym 4:25.66 8 Q 4:24.62 7

Składy mieszane

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Victor Rodrigues
Alessandra Marchioro
Carolina Bergamaschi
Pedro Henrique Franca de Souza
sztafeta mieszana 4×100 m st. dowolnym 3:41.07 9 nie zakwalifikowali się
Pedro Antonio Costa
Vinicius Borges
Bruna Rocha
Julia Gerotto
sztafeta mieszana 4×100 m st. zmiennym 4:08.25 11 nie zakwalifikowali się

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

  • Pedro Abreu - trampolina 3 m - 14. miejsce w eliminacjach
  • Nicoli Cruz - platforma 10 m - 11. miejsce w finale

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Tennis pictogram.svg Tenis[edytuj | edytuj kod]

Singiel

Debel - odpadli w meczu ćwierćfinałowym

  • Brazylia Tiago Fernandes
  • Argentyna Renzo Olivo

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie

Zespołowo - 9. miejsce

  • Caroline Kumahara (BRA)
  • Eric Jouti (BRA)

Triathlon pictogram.svg Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

[1]