Brenda i Wendi Turnbaugh

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Brenda i Wendi Turnbaugh
Imię i nazwisko Brenda Lea Turnbaugh
Wendi Lou Turnbaugh
Data i miejsce urodzenia 13 sierpnia 1977
Los Angeles
Strona internetowa

Brenda Lea Turnbaugh oraz Wendi Lou Turnbaugh (ur. 13 sierpnia 1977 w Los Angeles), byłe aktorki dziecięce; siostry bliźniaczki, znane dzięki roli Grace Ingalls w serialu telewizyjnym "Domek na prerii", którą odtwarzały na zmianę przez cztery lata.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Brenda i Wendi Turnbaugh trafiły do "Domku na prerii" w maju 1978 roku, gdy miały osiem miesięcy, dzięki znajomości ich dziadków z jednymi ze współtwórców serialu; Susan i Kentem McCray. Odcinek ten, pierwszy piątego sezonu, zatytułowany "Jak długo jesteśmy razem cz.1", został wyemitowany 11 września 1978 roku[1].

Przez większość czasu spędzonego na planie serialu, ich nazwiska nie pojawiały się w czołówce, ani w napisach końcowych. Ujawniono je dopiero w listopadzie 1979, w filmie telewizyjnym "Little House Years", a na stałe wprowadzono do serialu w sezonie ósmym (lata 1981-1982).

Po zakończeniu pracy nad "Domkiem na prerii", siostry wystąpiły w reklamie, lecz do zawodowego aktorstwa nie wróciły. Ukończyły szkołę średnią w Atascadero w Kalifornii. Wendi ukończyła psychologię na uniwersytecie Biola, a obecnie pracuje jako projektant stron internetowych. Brenda jest nauczycielką historii w szkole średniej.

Do dziś siostry biorą udział w programach i spotkaniach, związanych z ich udziałem w "Domku na prerii".

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Brenda i Wendi posiadają jeszcze dwie siostry. Pochodzą z rozbitej rodziny. Ich matka ponownie wyszła za mąż, a co za tym poszło, często używały nazwiska ojczyma, Schlecht. Brenda w 1996 roku poślubiła Adama Weatherby, a Wendi w 1999 Joshuę Lee. Obie mają dwoje dzieci i używają nazwisk mężów.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Postać Grace-noworodka, pojawia się już w trzech ostatnich odcinkach czwartego sezonu. Nie odtwarzały jej jednak Brenda i Wendi. Źródłoː Brenda i Wendi Turnbaugh