Brendan Moore

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Brendan Moore (ur. 17 listopada 1976) – angielski sędzia snookerowy[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Brendan Moore jako sędzia snookerowy zadebiutował w 2005 roku, podczas eliminacji do Grand Prix. Pierwsze spotkanie na snookerowych mistrzostwach świata poprowadził zaś w 2008 roku, w pierwszej rundzie, w spotkaniu pomiędzy Steve'em Davisem a Stuartem Binghamem[1].

W roku 2010 sędziował dwa finały rankingowych zawodów. Najpierw był sprawiedliwym finału Welsh Open pomiędzy Johnem Higginsem oraz Allisterem Carterem. Później tę samą rolę pełnił w finale prestiżowego turnieju UK Championship pomiędzy Johnem Higginsem i Markiem Williamsem[1].

Rok 2012 to także dwa finały imprez rankingowych sędziowanych przez Brendana. W styczniu sędziował finał Masters z udziałem Neila Robertsona i Shauna Murphy'ego, a kilka miesięcy później finał Wuxi Classic pomiędzy Stuartem Binghamem oraz Ricky Waldenem, w którym ten pierwszy wbił 147 punktów w podejściu[1].

Finał UK Championship to najważniejszy pojedynek, który sędziował w 2013 roku. Dodatkowo sędziował także finał mniej prestiżowego finału Indian Open[1].

W 2014 roku sędziował pojedynek pomiędzy O'Sullivanem i Selbym w finale Mistrzostw Świata[1].

Rok 2015 rozpoczął od sędziowania spotkań turnieju Masters. Już w pierwszej rundzie dane mu było sędziować maksymalne podejście Marco Fu, aby turniej zakończyć jako arbiter spotkania finałowego pomiędzy Robertsonem i Murphym[1].

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h Moore Brendan. 147.com.pl. [dostęp 2016-11-19].