Brian O’Conner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Brian O’Conner
Ilustracja
Pierwsze wystąpienie Szybcy i wściekli (2001)
Ostatnie wystąpienie Szybcy i wściekli 7 (2015)
Grany przez Paul Walker
Dane biograficzne
Płeć mężczyzna
Data i miejsce urodzenia 14 czerwca 1978[1]
Barstow
Rodzina Dominic Toretto (szwagier),
Mia Toretto–O’Conner (żona),
Jack O’Conner (syn),
Letty Ortiz–Toretto (szwagierka),
Brian Marcos Toretto (bratanek)
Inne informacje
Specjalność uliczny rajdowiec,
mechanik samochodowy,
były policjant,
były agent FBI

Brian O’Conner – bohater fikcyjny, główny bohater serii Szybcy i wściekli, pojawiający się w 6 odsłonach z wyjątkiem Szybcy i wściekli: Tokio Drift i Szybcy i wściekli 8. W jego rolę wcielał się Paul Walker, który zginął w tragicznym wypadku samochodowym 30 listopada 2013[2] .

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Wychował się i prawdopodobnie urodził w Barstow w Kalifornii. Jak sam twierdzi, „nic nie pamięta” o swoim ojcu – nie wie nawet, jak wyglądał ani jak brzmiał jego głos. Sprawiło to, że miał wątpliwości, czy będzie dobrym ojcem dla Jacka. Nazwisko O’Conner może sugerować, że ma irlandzkie korzenie. W młodości chodził z dziewczyną o imieniu Tanya.

Jako nastolatek został wysłany do zakładu poprawczego, gdzie zaprzyjaźnił się z Romanem Pearce’em (Tyrese Gibson). Dwa tygodnie po ukończeniu akademii policyjnej dowiedział się, że Roman został aresztowany w swoim warsztacie, gdzie znaleziono skradzione samochody, za co został skazany na trzy lata więzienia. Chociaż Brian nie miał nic wspólnego z jego zatrzymaniem, Roman przez wiele lat miał do niego żal – obwiniając go za to, że to on na niego doniósł lub za to, że go nie ostrzegł[3]. Bierze ślub z Mią (Jordana Brewster), siostrą Dominica Toretta (Vin Diesel). W piątej i siódmej części dowiaduje się, że zostanie ojcem. Pod koniec filmu Szybcy i wściekli 7 rezygnuje z życia „szybkiego kierowcy”, by móc poświęcić czas swojej rodzinie.

Filmy, w którym występuje główny bohater[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. data urodzenia Briana O’Connera podana w filmie Szybcy i wściekli 5
  2. Brian O’Conner. [dostęp 2017-10-30].
  3. Brian O’Conner. [dostęp 2017-10-30].