Bruce Wilkinson

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bruce Wilkinson (ur. 1940 w New Jersey) – jest nauczycielem i autorem chrześcijanskim, ukończył Northeastern Bible College, w Dallas Theological Seminary i Western Conservative Baptist Seminary . Bruce Wilkinson jest założycielem i do 2002 roku był prezesem Walk Thru the Biblie, międzynarodowej organizacji zajmującej się głównie szkoleniem nauczycieli biblijnych. W 2003 roku wyjechał do Południowej Afryki, gdzie założył organizację Dream for Africa, której celem jest walka z ubóstwem i głodem, pomoc sierotom i ofiarą AIDS.

Napisał wiele książek, które sprzedano w liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy. Na liście jego bestsellerów są takie tytuły, jak The Prayer of Jabez (przetłumaczona na język polski), Secrets of the Vine, A Life God Rewards, The Dream Giver. Książka The Prayer of Jabez (Modlitwa Jabesa) została nazwana przez "Publishers Weekly"- "najszybciej sprzedającą się pozycją wszech czasów". Przez 35 tygodni figurowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów tygodnika New York Times. Przetłumaczona została na 21 języków[1].

Bruce Wilkinson wraz z żoną Darlene mają troje dzieci i sześcioro wnucząt. Mieszkają w Atlancie, w stanie Georgia, dużo czasu spędzają w południowej Afryce, angażując się w pracę misyjną.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Bruce Wilkinson "Modlitwa Jabesa": O Autorze. ​ISBN 83-914933-3-4​.