Bulmers

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Magners – eksportowa nazwa Bulmers Original

Bulmers Original Irish Cidercydr produkowanym w Irlandii. Aby nie mylić go z angielskim cydrem o tej samej nazwie, poza granicami Irlandii sprzedawany jest pod nazwą Magners.

Produkcja cydru na skalę przemysłową rozpoczęła się w Clonmel w hrabstwie Tipperary w Irlandii w roku 1935 przez William Magner. Magner szybko rozwinął udaną działalność a w 1937 połączył siły ze znanym angielskim producentem cydru H.P. Bulmer and Company. Pierwszą lokalizacją rozwijającego się przedsięwzięcia finansowego było Dowds Lane w Clonmel. W 1949 Magner wycofał się z działalności. Do tego czasu nazwa Bulmers wysunęła się na pierwszy plan. Dlatego też, by uniknąć zamieszania, ten cydr bazujący na Clonmelrze eksportowany jest na świecie pod marką "Magners".

W 1964 nawa firmy została zmieniona na Showerings (Ireland) Ltd. Wkrótce potem firma przeniosła swoją produkcję do nowego kompleksu w Annerville, trzy mile od centrum Clonmel, które zostało otwarte w roku 1965 przez taoiseacha, Sean Lemass, TD.

Dziś Irish Bulmers Ltd. zatrudnia ponad 470 osób i jest istotną częścią ekonomicznej infrastruktury społeczności Clonmel. Właścicielem jest C&C, największe przedsiębiorstwo produkujące napoje alkoholowe.

Cydr dostępny jest w butelkach 330 ml, pintowych (0,56 l) i litrowych oraz w 500 ml puszkach. Zgodnie z tradycją podawany jest schłodzony. Również dostępny jest w barach jako cydr nalewany z beczki. Początkowo dostępna jedynie w Irlandii, Irlandii Północnej oraz Szkocji, marka ta dostrzegła znacznie rosnącą popularność w ostatnich latach i teraz dostępna jest na obszarze Wielkiej Brytanii, Europy, Australii oraz USA.

Obecna kampania reklamowa w telewizji obejmuje filmy reklamowe, które zmieniają się z porą roku. Zwykle reklama na początku ukazuje krótkie spojrzenie na sad (bezlistne drzewa i śnieg okrywający ziemię w zimie, czy letni obraz ukazujący bujny i zielony sad). Z kolei w Wielkiej Brytanii reklamy ukazują drogę jaką przebywa jabłko z sadu nim trafi do kufla. Slogan reklamowy brzmi: "Czas poświęcony dla Ciebie" ("Time Dedicated To You").


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]