Cała naprzód: Amory? Do dzieła!

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cała naprzód: Amory? Do dzieła!
Carry on Loving
Gatunek komedia
Rok produkcji 1970
Data premiery wrzesień 1970
Kraj produkcji  Wielka Brytania
Język angielski
Czas trwania 88 min
Reżyseria Gerald Thomas
Scenariusz Talbot Rothwell
Główne role Sid James
Hattie Jacques
Kenneth Williams
Richard O’Callaghan
Muzyka Eric Rogers
Zdjęcia Ernest Steward
Scenografia Lionel Couch
Kostiumy Courtenay Elliott
Montaż Alfred Roome
Produkcja Peter Rogers
Wytwórnia Rank Organisation
Poprzednik Cała naprzód: Safarii
Kontynuacja Carry On Henry

Cała naprzód: Amory? Do dzieła! (Carry On Loving) – brytyjska komedia filmowa z 1970 roku w reżyserii Geralda Thomasa i ze scenariuszem Talbota Rothwella. Jest dwudziestym filmem zrealizowanym w cyklu Cała naprzód.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja filmu koncentruje się wokół biura matrymonialnego „Wedded Bliss” i ukazuje rozmaite perypetie klientów tej firmy, a także jej właścicieli, którymi są Sidney i Sophie. Na potrzeby marketingowe udają oni wyidealizowane, cudownie szczęśliwe małżeństwo z dziesięcioletnim stażem, choć w rzeczywistości są parą nieformalną, do tego wiecznie kłócącą się, przede wszystkim z powodu hulaszczego trybu życia Sidneya, który bardzo starannie „sprawdza” klientki biura. Ostatnio szczególnym afektem Sidney darzy swoją klientkę Esme, która jednak przejrzała jego niezbyt poważny charakter i nie chce go widzieć. Sprawa dodatkowo komplikuje się, gdy z USA wraca zapaśnik Gripper Burke, uważający się za chłopaka Esme i gotowy zabić gołymi rękami wszelkich konkurentów do jej ręki. Innym ważnym wątkiem filmu są przygody młodego Bertruma, nieśmiałego chłopaka robiącego modele samolotów z korków od butelek, który również został klientem biura, lecz wpędziło go to w serię kłopotliwych sytuacji.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

i inni

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak wszystkie części Całej naprzód, film był realizowany w przeważającej części na terenie Pinewood Studios pod Londynem. Ujęcia uliczne kręcono w Windsorze. Okres zdjęciowy trwał od 6 kwietnia do 15 maja 1970 roku.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]