Cała naprzód: Rzymski camping

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cała naprzód: Rzymski camping
Carry On Behind
Gatunek komedia
Rok produkcji 1975
Data premiery grudzień 1975
Kraj produkcji  Wielka Brytania
Czas trwania 90 min
Reżyseria Gerald Thomas
Scenariusz Dave Freeman
Główne role Kenneth Williams
Elke Sommer
Windsor Davies
Jack Douglas
Muzyka Eric Rogers
Zdjęcia Ernest Steward
Montaż Alfred Roome
Poprzednik Cała naprzód: Rychu do dzieła
Kontynuacja Anglio do dzieła

Cała naprzód: Rzymski camping (Carry On Behind) - brytyjska komedia filmowa z 1975 roku w reżyserii Geralda Thomasa, dwudziesty siódmy film zrealizowany w cyklu Cała naprzód. Był drugim filmem cyklu rozgrywającym się w większości na kempingu (po Cała naprzód: Wakacje! Do dzieła!) i pierwszym nakręconym po odejściu wieloletniego głównego scenarzysty serii, Talbota Rothwella.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Film opowiada o kilku dniach w życiu kempingu gdzieś na angielskiej prowincji. Wśród wypoczywających znajdują się dwaj żonaci koledzy usiłujący podrywać młode dziewczyny, młode małżeństwo z wielkim psem oraz inna para, która została zmuszona do zabrania ze sobą na wakacje teściowej i jej złośliwego ptaka, który umie imitować ludzki głos. W ośrodku pracuje też grupa archeologów, badająca znajdujące się pod kempingiem pozostałości z czasów rzymskich. Wykopaliskami kierują mający talent do dwuznacznych wypowiedzi profesor i jego ponętna wschodnioeuropejska koleżanka po fachu, przebywająca w Anglii na stypendium naukowym. Nad wszystkim czuwa właściciel obiektu, szarmancki emerytowany wojskowy.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

i inni

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Zdjęcia do filmu zrealizowano niemal w całości na terenie Pinewood Studios w hrabstwie Buckinghamshire. Filmowy kemping "zagrał" dawny sad położony na terenie tego kompleksu, ten sam w którym wcześniej kręcono Cała naprzód: Wakacje! Do dzieła!. Gmach uniwersytetu "zagrał" ratusz w Maidenhead, który wcześniej dwukrotnie pojawiał się w filmach tej serii jako szpital. Okres zdjęciowy trwał od 10 marca do 18 kwietnia 1975 roku.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]