Campagna T-Rex

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Campagna T-Rex
Campagna T-Rex
Campagna T-Rex
Producent Campagna Corporation
Okres produkcji od 1994
Miejsce produkcji  Kanada, Quebec
Silnik 1,4L R4
Stopień kompresji

 

{{{Stopień kompresji}}}
Skrzynia biegów 6-biegowa ręczna
5-biegowa ręczna (2003)
Długość 3500 mm
Szerokość 1981 mm
Rozstaw kół 2286 mm
Wysokość siodła 1067 mm
Masa własna 410 kg
Tył pojazdu pochodzi od motocykla

Campagna T-Rex – dwumiejscowa, trójkołowa hybryda motocykla i samochodu zaprojektowana i wykonana w 1994 przez kanadyjską firmę Campagna Corporation.

T-rex jest składany w francuskojęzycznej części Kanady a jego montaż odbywa się ręcznie. Konstrukcja jest od czasu powstanie prototypu nieustannie dopracowywana.

Model jest sprzedawany na terytorium Kanady, USA i Kuwejtu.

Budowa[edytuj]

Zespół napędowy z motocykla (od baku w tył) został wykorzystany bez większych zmian. Z przodu zamontowana została klatka bezpieczeństwa z kokpitem mieszczącym 2 osoby. Sterowanie odbywa się za pomocą 2 kół skrętnych zamontowanych na podwójnych wahaczach pochodzących z bolidu F1.

Układ przeniesienia napędu został zaczerpnięty z motocykla Kawasaki ZX-12 RR. Moc silnika wynosi ok. 160 KM przy ok. 10 500 obr./min i momencie obrotowym ok. 105 Nm. Moc jest przekazywana na tylne koło za pomocą 6 stopniowej, kasetowej skrzyniu biegów z możliwością zmiany na bieg wyższy bez użycia sprzęgła, dzięki czemu ma większe przyspieszenie. Silnik potrzebuje dużej ilości powietrza, dlatego jest wyposażony w unikatowy air box z chwytem powietrza umieszczonym na dachu.

Kokpit wyposażony jest w 2 głębokie, kubełkowe fotele z 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa. Zegary zostały zaczerpnięte wprost z Kawasaki, lecz brak w T-Rex manetek zastąpionych kierownicą MOMO. Zmiana biegów odbywa się tak ja w motocyklu, czyli sekwencyjnie. Kierowca ma do dyspozycji krótki drążek i zmienia biegi w sposób analogiczny do motocykla.

Osiągi[edytuj]

Przyspieszenie (0-100 km/h) T-Rex wynosi 4,1 s w wersji podstawowej i 3,9 s w wersji zmodyfikowanej. Prędkość maksymalna – 140 mil/h. Masa – 410 kg (bez płynów).

Linki zewnętrzne[edytuj]