Carl Hudson

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Carl Hudson (urodził się 22 października 1983, Boston, Lincolnshire) jest brytyjskim pianistą i klawiszowcem[1], który występował między innymi z Professor Green, Emeli Sande, Beth Rowley i Jocelyn Brown[2].

Od czerwca 2011, Hudson gra na klawiszach z Professor Green, zarówno w trasie i w studio[3].

Od 2010, grał również na klawiszach z artystami soul Omar Lye-Fook, Leon Ware, The Jones Girls i Jean Carne w miejscach w Londynie i Wielkiej Brytanii[4].

Hudson ściśle współpracuje w studiu z producentem SoulPersona, nagrywa i odtwarza obok weterana Jamiroquai i perkusisty Nicka Van Gelder[5].

Carl wydał swój pierwszy album, zatytułowany Zoology For Martians w maju 2013. Stworzył go we współpracy z takimi muzykami jak Nick Van Gelder (perkusja), Andy Tolman (bas), Terry Lewis (gitara), Bob Dowell (puzon) i Neil Waters (trąbka). Zoology For Martians jest to album, który przedstawia ewolucję życia na Ziemi za pomocą funk-jazzu i ścieżek dźwiękowych. Efekt ten został uzyskany poprzez korzystanie z wielu syntezatorów analogowych, takich jak Prophet '08,Oberheim i Matrix 6. Album zawiera także obszerne notatki napisane w stylu podobnym do brytyjskiego przyrodnika TV Sir Davida Attenborough.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]