Cedar Point (park rozrywki)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Cedar Point – jeden z największych parków rozrywki w USA (1,47 km²), położony nad jeziorem Erie. Otwarty w 1870 roku w mieście Sandusky, w północnym Ohio. Wielokrotny laureat plebiscytu na „Najlepszy park rozrywki na świecie” przeprowadzany przez miesięcznik „Amusement Today”. Na terenie kompleksu znajduje się również park wodny Soak City, pole kempingowe, hotel, tory gokartowe i pola do gry w minigolfa.

Cedar Point jest dotąd jedynym parkiem rozrywki z czterema kolejkami górskimi, których wysokość przekracza 200 stóp (61 m).

W chwili obecnej park posiada 17 kolejek górskich.

Cedar Point słynie z zatrudniania na okres letni wielu studentów z zagranicy, głównie z Polski, Turcji, Ekwadoru i Kolumbii.

Jedna z głównych atrakcji parku, kolejka górska Millenium Force była od 2001 roku pięciokrotnie nagradzana tytułem „Najlepszej kolejki górskiej na świecie”.

Top Thrill Dragster jest jedną z najszybszych kolejek górskich na świecie - prędkość 120 mil osiąga już po niecałych 4 sekundach.

Miejsca kolejek górskich należących do Cedar Point w rankingu miesięcznika „Amusement Today” na najlepsze kolejki górskie w 2007 roku:

2. Millenium Force

5. Magnum XL-200

9. Top Thrill Dragster

13. Maverick

19. Raptor


Linki zewnętrzne[edytuj]