Central Park West

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Central Park West
Gatunek opera mydlana
Kraj produkcji USA
Oryginalny język angielski
Twórcy Darren Star
Główne role Mädchen Amick
John Barrowman
Lauren Hutton
Liczba odcinków 21
Liczba serii 2 sezony
Odcinki
Produkcja
Produkcja Aaron Spelling
Linda Saffire
Darren Star
Allan Arkush
Reżyseria Allan Arkush
Gwen Arner
Alec Hirschfeld i inni
Scenariusz Darren Star
Muzyka Tim Truman
Czas trwania odcinka 44 minuty
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone CBS
Polska Polsat, Polsat 2
Lata emisji 13 września 1995 - 28 czerwca 1996

Central Park West – amerykańska opera mydlana nadawana na antenie telewizji CBS od września 1995 do czerwca 1996. Serial stworzył Darren Star, który wcześniej pracował przy takich serialach, jak Melrose Place i Beverly Hills, 90210.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

W rolach głównych[edytuj | edytuj kod]

w kolejności napisów początkowych

1. sezon (1995)[edytuj | edytuj kod]

2. sezon (1996)[edytuj | edytuj kod]

W pozostałych rolach[edytuj | edytuj kod]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja została osadzona na Manhattanie w Nowym Jorku i koncentruje się wokół pracowników redakcji gazety „Communique”. W pierwszym odcinku gazetę kupuje Adam Brock, który na stanowisku redaktora naczelnego stawia młodą i dynamiczną dziennikarkę Stephanie Wells. Mąż Stephanie romansuje z Carrie Fairchild - redaktorką rubryki towarzyskiej. Nie jest on jednak wystarczająco ostrożny i Stephanie o wszystkim się dowiaduje, co skutkuje poważnym załamaniem nerwowym. Tymczasem brat Carrie - Peter Fairchild oświadcza się swojej koleżance Alex. Oboje biorą ślub i zaczynają starania o własne dziecko...

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Seria Liczba odcinków Czas emisji
1 13 13 września 1995 − 20 grudnia 1995
2 8 5 czerwca 1996 − 28 czerwca 1996

Seria 1.[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera

1 Stephanie and the Wolves
13 września 1995
Stephanie Merrill zostaje nową redaktor naczelną gazety „Communique”. Tymczasem jedna z jej podwładnych - dziennikarka Carrie Fairchild nawiązuje romans z jej mężem.
2 Chess Moves
20 września 1995
brak
3 The Best, False Friend
27 września 1995
brak
4 Days of Thunder
8 października 1995
Carrie organizuje czytanie sztuki Marka w teatrze Hamptons. Stephanie wykrywa poważne nieścisłości w danych o kolportażu „Communique” i powiadamia o tym Allena Rusha, który zbywa ją obcesowo. Informacja trafia do brukowca „Globe” za sprawą Rachel, która marzy o zajęciu pozycji Stephanie. Peter i Alex puszczają w niepamięć wzajemne urazy, lecz między nich wkracza Rachel, zdecydowana zdobyć serce Petera.
5 Intrigues
11 października 1995
brak
6 Lunar Eclipse
18 października 1995
brak
7 When I Deceive You
1 listopada 1995
brak
8 With the Weapons of a Mrs.
8 listopada 1995
Konflikt wokół sztuki Marka powoduje wyłom w małżeństwie ze Stephanie. Mark nie potrafi wycofać się z romansu z Carrie, która coraz bardziej go osacza. Tymczasem Carrie zostaje oczyszczona z zarzutu ujawniania tajemnic redakcyjnych i ponownie przyjęta do pracy, na wyższym stanowisku.
9 The History of Gil and Rachel
15 listopada 1995
brak
10 Allen Strikes Back
29 listopada 1995
Rachel zostaje wyrzucona z hotelu za niepłacenie rachunków i wprowadza się do Gila. Następnie namawia Stephanie do umieszczenia artykułu Marka w najbliższym numerze „Communique”, po czym oskarża ją o przed Allenem o nepotyzm. Mark, zajęty romansem z Carrie, zaniedbuje pracę nad artykułem, co kończy się odrzuceniem go przez Stephanie i konfliktem między małżonkami.
11 Behind Your Back
6 grudnia 1995
Allen informuje Alex, że jest właścicielem leżącej nieopodal Manhattanu wyspy Royal, gdzie zamierza założyć kasyno. Alex zgadza się napisać o tym artykuł. Peter poznaje studentkę prawa, Robyn, która zarabia na życie tańcząc w ekskluzywnym seks-klubie. Zakochany, stara się sprowadzić na właściwą drogę.
12 Showgirls
13 grudnia 1995
brak
13 She Danced Only One Summer
20 grudnia 1995
brak

Seria 2.[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera

1 Hour of the Devil
5 czerwca 1996
Linda zgadza się sprzedać swoje akcje Brockowi, który grozi przejęciem Rush Media. W ramach „odstępnego” Allen oddaje mu „Communique”. Brock mianuje Rachel redaktor naczelną i obniża pensję Carrie do normalnej wysokości. Carrie zawiera z Allenem pakt przeciwko Brockowi, który zaczyna adorować Lindę. Tymczasem doktor West przeprowadza zabieg sztucznego zapłodnienia Alex.
2 Guess Who's Come to Annoy You?
7 czerwca 1996
Linda spotyka się z Brockiem nie wiedząc, że śledzi ich wynajęty przez Allena prywatny detektyw. Wkrótce Allen pokazuje jej zdjęcie, na którym ona i Adam całują się. Linda porzuca Allena i przenosi się do córki. Tymczasem Gabriel wyznaje Nikki prawdę o sobie. Grozi Allenowi ujawnieniem taśmy z nagraniem rozmowy, w której domaga się on zamordowania Nikki.
3 Public Execution
12 czerwca 1996
Alex wprowadza się do mieszkania Petera, który nie przestaje się spotykać z Robyn. Przyłapawszy kochanków in flagranti, Alex symuluje poronienie w wyniku szoku. Allen pokazuje Diane zdjęcia Adama z Lindą. Powodowana zazdrością Diane postanawia pozostać w Nowym Jorku. Rzuca wyzwanie Lindzie, która wciąż romansuje z Brockiem.
4 End of a Marriage
14 czerwca 1996
Adam przenosi siedzibę swojej spółki z Nowego Orleanu do Nowego Jorku i mianuje Gila swoją prawą ręką. Mark, rozstawszy się ze Stephanie, powraca do Nowego Jorku i zaczyna pisać powieść osnutą na kanwie doświadczeń z Carrie. Oświadcza, że fabuła pisanej przez niego książki jest w rzeczywistości planem zemsty na niej.
5 Out on Bail
19 czerwca 1996
Peter zostaje oskarżony o zamordowanie żony. Linda nie mogąc zebrać 2 milionów dolarów na kaucję za syna, prosi o pomoc Allena. Ten żąda w zamian spędzenia z nią nocy. Wówczas interweniuje Brock i wpłaca wymaganą sumę pieniędzy. Peter wyznaje Lindzie prawdziwe okoliczności śmierci Alex. Allen w tajemnicy przed Lindą nakłania Petera do ucieczki do Ameryki Południowej.
6 Everything Has Its Price
21 czerwca 1996
Carrie, nie mogąc przekonać policji o planowanym przez Marka morderstwie, załatwia sądowy nakaz wstrzymania publikacji jego powieści. W coraz większym stopniu sprawia wrażenie osoby zniezrównoważonej psychicznie. Diane, grożąc Tylerowi wydziedziczeniem, nakazuje mu pojednać się z ojcem. Tyler okazuje skruchę wobec Brocka, który przyjmuje go do pracy na najniższym stanowisku.
7 Mermaids Strike Better
26 czerwca 1996
Mark i Jordan, których łączy coraz silniejsze uczucie, postanawiają zamieszkać razem. Carrie rzuca się na Marka i trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie w dalszym ciągu jest prześladowana przez byłego kochanka. Allen przedstawia ofertę zakupu Star Works, którego zarząd ogłasza przetarg na kupno akcji ich spółki.
8 You Belong to Me!
28 czerwca 1996
Życie Carrie komplikuje się coraz bardziej. Po ataku na Marka przechodzi poważne załamanie nerwowe. Za sprawą knowań Tylera, Brock wyrzuca z pracy Gila. Carrie wyjeżdża na wieś ale Mark podąża za nią. Wywiązuje się szamotanina, podczas której mężczyzna zostaje zastrzelony. Allen przegrywa ważną rozprawę w sądzie. Diane próbuje go pocieszyć. W czasie miłosnego uniesienia Rush umiera na zawał serca.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]