Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Związek Północnoniemiecki
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Wilhelm Kaufmann
Liczba zawodników 82 w 41 konkurencjach w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
3
Srebro
5
Brąz
6
Razem
14

Cesarstwo Niemieckie na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 82 sportowców (80 mężczyzn i 2 kobiety) startujących w 12 dyscyplinach.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Annie Hübler
Heinrich Burger
Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe pary
Gold medal.svg Złoto Arno Bieberstein Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem grzbietowym 1:24,60[1]
Gold medal.svg Złoto Albert Zürner Diving pictogram.svg Skoki do wody trampolina 3m mężczyźni 85,5 pkt
Silver medal.svg Srebro Karl Neumer
Hermann Martens
Max Götze
Richard Katzer
Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo sprint drużynowy 1980 jardów 2:28,60
Silver medal.svg Srebro Hanns Braun
Arthur Hoffmann
Hans Eicke
Otto Trieloff
Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka sztafeta mieszana 3:32,40
Silver medal.svg Srebro Elsa Rendschmidt Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe solistki
Silver medal.svg Srebro Kurt Behrens Diving pictogram.svg Skoki do wody trampolina 3m mężczyzn 85,30 pkt
Silver medal.svg Srebro Otto Froitzheim Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza mężczyzn w finale przegrał z Brytyjczykiem Josiah Ritchie
Bronze medal.svg Brąz Karl Neumer Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo sprint mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Hanns Braun Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 800 m mężczyzn 1:55,20
Bronze medal.svg Brąz Gottlob Walz Diving pictogram.svg Skoki do wody trampolina 3 m mężczyzn 80,80 pkt
Bronze medal.svg Brąz Bernhard von Gaza Rowing pictogram.svg Wioślarstwo jedynki mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Martin Stahnke
Willy Düskow
Rowing pictogram.svg Wioślarstwo dwójka bez sternika mężczyzn

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Curt Steuernagel wielobój indywidualnie 273,5 4.
Friedrich Wolf 267 5.
Karl Borchert 246 12.
August Ehrich Nie ukończył konkurencji
Paul Fischer Nie ukończył konkurencji
Georg Karth Nie ukończył konkurencji
Wilhelm Kaufmann Nie ukończył konkurencji
Carl Körting Nie ukończył konkurencji
Josef Krämer Nie ukończył konkurencji
Heinrich Siebenhaar Nie ukończył konkurencji
Wilhelm Weber Nie ukończył konkurencji

Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza Runda[edytuj | edytuj kod]

29 października 1908 Flag of Scotland.svg Szkocja 4:0 Flag of the German Empire.svg Niemcy  

Mecz dodatkowy[edytuj | edytuj kod]

30 października 1908 Flag of the German Empire.svg Niemcy 1:0 Flag of France.svg Francja  

Ostatecznie reprezentacja Cesartwa Niemieckiego zajęła 5. miejsce.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
660 jardów Richard Katzer Wielka Brytania Clarence Kingsbury
Holandia Georgius Damen
b.d 2. Nie awansował
Hermann Martens Holandia Johannes van Spengen
Wielka Brytania Joe Lavery
b.d 2. Nie awansował
Bruno Götze Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Floris Venter
Francja Georges Perrin
b.d 3. Nie awansował
Karl Neumer Wielka Brytania W. F. Magee
Francja Émile Maréchal
Holandia Antonie Gerrits
54,2 1. Belgia Lucien Renard
Wielka Brytania Benjamin Jones
1:05,6 1. Wielka Brytania Victor Johnson
Francja Émile Demangel
Wielka Brytania Daniel Flynn
b.d 3. Bronze medal.svg
Paul Schulze Wielka Brytania Daniel Flynn
Holandia Gerard Bosch van Drakenstein
b.d 3. Nie awansował
tandemy Alwin Boldt
Hermann Martens
Wielka Brytania Colin Brooks, Wielka Brytania William Isaacs b.d 2. Nie awansowali
Max Götze
Otto Götze
Francja Charles Avrillon, Francja Joseph Guyader
Wielka Brytania Cecil McKaig, Wielka Brytania Edward Piercy
2:55,6 1. Wielka Brytania Frederick Hamlin, Wielka Brytania Horace Johnson
Wielka Brytania Colin Brooks, Wielka Brytania William Isaacs
Belgia Léon Coeckelberg, Belgia Jean Patou
b.d 3. Nie awansowali
5000 m Hermann Martens Francja André Auffray
Kanada William Morton
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Philipus Frylink
Cesarstwo Niemieckie Bruno Götze
b.d 2. Nie awansował
Bruno Götze Francja André Auffray
Kanada William Morton
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Philipus Frylink
Cesarstwo Niemieckie Hermann Martens
b.d 4. Nie awansował
Karl Neumer Wielka Brytania Benjamin Jones
Zjednoczone Królestwo Włoch Cesare Zanzottera
Holandia Georgius Damen
Francja Gaston Delaplane
Cesarstwo Niemieckie Max Götze
Wielka Brytania J. L. Lavery
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Frank Shore
Francja Richard Villepontoux
b.d 2. Nie awansował
Max Götze Wielka Brytania Benjamin Jones
Zjednoczone Królestwo Włoch Cesare Zanzottera
Holandia Georgius Damen
Francja Gaston Delaplane
Cesarstwo Niemieckie Karl Neumer
Wielka Brytania J. L. Lavery
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Frank Shore
Francja Richard Villepontoux
b.d 4. Nie awansował
Richard Katzer Francja Maurice Schilles
Wielka Brytania C. V. Clark
Kanada William Anderson
Belgia Guillaume Coeckelberg
Francja Georges Perrin
Wielka Brytania Floris Venter
b.d 4. Nie awansował
20 km Hermann Martens Wielka Brytania Leon Meredith
Belgia Joseph Werbrouck
Francja André Lapize
Holandia Georgius Damen
Kanada Frederick McCarthy
Francja Pierre Hostein
Cesarstwo Niemieckie Rudolf Katzer
Wielka Brytania Daniel Flynn
33:21,2 2. Nie awansował
Richard Katzer Wielka Brytania Leon Meredith
Belgia Joseph Werbrouck
Francja André Lapize
Holandia Georgius Damen
Kanada Frederick McCarthy
Francja Pierre Hostein
Cesarstwo Niemieckie Hermann Martens
Wielka Brytania Daniel Flynn
b.d 7. Nie awansował
Paul Schulze Wielka Brytania Clarence Kingsbury
Wielka Brytania Colin Brooks
Wielka Brytania Floris Venter
Francja Georges Lutz
Holandia Gerard Bosch van Drakenstein
Kanada Walter Andrews
Belgia Jean van Benthem
b.d 7. Nie awansował
Max Triebsch Stany Zjednoczone Louis Weintz
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Frank Shore
Wielka Brytania Herbert Bouffler
Kanada Harry Young
Francja Henri Cunault
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania Frederick Hamlin
b.d 5. Nie awansował
Alwin Boldt Wielka Brytania Benjamin Jones
Stany Zjednoczone George Cameron
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa T. H. E. Passmore
Francja Octave Lapize
Francja Henri Baumler
Holandia Johannes van Spengen
Wielka Brytania W. Lower
b.d 6. Nie awansował
100 km Alwin Boldt Francja G. C. Lutz
Wielka Brytania Sydney Bailey
Francja Pierre Texier
Wielka Brytania J. H. Bishop
Wielka Brytania D. C. Robertson
Kanada William Anderson
Szwecja Andrew Hansson
Francja François Bonnet
Holandia Georgius Damen
Holandia Gerard Bosch van Drakenstein
Francja André Lepère
Wielka Brytania Harry Mussen
Wielka Brytania J. Norman
Cesarstwo Niemieckie Rudolf Katzer
Kanada Frederick McCarthy
Grecja Ioannis Santorinaios
b.d 7. Nie awansował
Rudolf Katzer Francja G. C. Lutz
Wielka Brytania Sydney Bailey
Francja Pierre Texier
Wielka Brytania J. H. Bishop
Wielka Brytania D. C. Robertson
Kanada William Anderson
Szwecja Andrew Hansson
Francja François Bonnet
Holandia Georgius Damen
Holandia Gerard Bosch van Drakenstein
Francja André Lepère
Wielka Brytania Harry Mussen
Wielka Brytania J. Norman
Cesarstwo Niemieckie Alwin Boldt
Kanada Frederick McCarthy
Grecja Ioannis Santorinaios
colspan = 2\Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Bruno Götze Wielka Brytania Leon Meredith
Wielka Brytania Charles Bartlett
Belgia Guillaume Coeckelberg
Francja Octave Lapize
Kanada Walter Andrews
Wielka Brytania William Pett
Wielka Brytania Charles Denny
Kanada Harry Young
Włochy Cesare Zanzottera
Francja Charles Avrillon
Francja H. Cunault
Szwecja Gustaf Westerberg
Francja Pierre Hostein
Wielka Brytania Robert Jolly
Francja Jean Madelaine
Włochy Guglielmo Malatesta
Cesarstwo Niemieckie Hermann Martens
Kanada William Morton
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania David Noon
Włochy Battista Parini
Wielka Brytania T. H. E. Passmore
Cesarstwo Niemieckie Paul Schulze
Cesarstwo Niemieckie Max Triebsch
Stany Zjednoczone Louis Weintz
Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Hermann Martens Wielka Brytania Leon Meredith
Wielka Brytania Charles Bartlett
Belgia Guillaume Coeckelberg
Francja Octave Lapize
Kanada Walter Andrews
Wielka Brytania William Pett
Wielka Brytania Charles Denny
Kanada Harry Young
Włochy Cesare Zanzottera
Francja Charles Avrillon
Francja H. Cunault
Szwecja Gustaf Westerberg
Francja Pierre Hostein
Wielka Brytania Robert Jolly
Francja Jean Madelaine
Włochy Guglielmo Malatesta
Cesarstwo Niemieckie Bruno Götze
Kanada William Morton
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania David Noon
Włochy Battista Parini
Wielka Brytania T. H. E. Passmore
Cesarstwo Niemieckie Paul Schulze
Cesarstwo Niemieckie Max Triebsch
Stany Zjednoczone Louis Weintz
Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Paul Schulze Wielka Brytania Leon Meredith
Wielka Brytania Charles Bartlett
Belgia Guillaume Coeckelberg
Francja Octave Lapize
Kanada Walter Andrews
Wielka Brytania William Pett
Wielka Brytania Charles Denny
Kanada Harry Young
Włochy Cesare Zanzottera
Francja Charles Avrillon
Francja H. Cunault
Szwecja Gustaf Westerberg
Francja Pierre Hostein
Wielka Brytania Robert Jolly
Francja Jean Madelaine
Włochy Guglielmo Malatesta
Cesarstwo Niemieckie Bruno Götze
Kanada William Morton
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania David Noon
Włochy Battista Parini
Wielka Brytania T. H. E. Passmore
Cesarstwo Niemieckie Hermann Martens
Cesarstwo Niemieckie Max Triebsch
Stany Zjednoczone Louis Weintz
Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Max Triebsch Wielka Brytania Leon Meredith
Wielka Brytania Charles Bartlett
Belgia Guillaume Coeckelberg
Francja Octave Lapize
Kanada Walter Andrews
Wielka Brytania William Pett
Wielka Brytania Charles Denny
Kanada Harry Young
Włochy Cesare Zanzottera
Francja Charles Avrillon
Francja H. Cunault
Szwecja Gustaf Westerberg
Francja Pierre Hostein
Wielka Brytania Robert Jolly
Francja Jean Madelaine
Włochy Guglielmo Malatesta
Cesarstwo Niemieckie Bruno Götze
Kanada William Morton
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania David Noon
Włochy Battista Parini
Wielka Brytania T. H. E. Passmore
Cesarstwo Niemieckie Hermann Martens
Cesarstwo Niemieckie Paul Schulze
Stany Zjednoczone Louis Weintz
Nie ukończył wyścigu Nie awansował
sprint Paul Schulze Wielka Brytania Daniel Flynn
Francja Pierre Seginaud
Kanada Frederick McCarthy
b.d 3. Nie awansował
Hermann Martens Wielka Brytania W. F. Magee
Holandia Johannes van Spengen
Przekroczony limit czasu Nie awansował
Karl Neumer Francja Richard Villepontoux
Wielka Brytania William Bailey
1:33,2 1. Wielka Brytania Victor Johnson
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Floris Venter
Francja Pierre Texier
b.d 2. Nie awansował
Bruno Götze Wielka Brytania Benjamin Jones
Francja Émile Marechal
b.d 3. Nie awansował
wyścig drużynowy Max Götze
Rudolf Katzer
Hermann Martens
Karl Neumer
 Francja 2:25,4 1.  Holandia 2:31,8 1.  Wielka Brytania 2:28,6 2. Silver medal.svg

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Arthur Hoffmann 11,4 3. Nie awansował
Hans Eicke 11,6 3. Nie awansował
Heinrich Rehder 11,8 3. Nie awansował
Paul Fischer Nie ukończył biegu Nie awansował
Hermann von Bönninghausen 12,0 5. Nie awansował
Willy Kohlmey 12,0 3. Nie awansował
Carl Bechler 11,4 2. Nie awansował
200 m Arthur Hoffmann 23,5 2. Nie awansował
400 m Otto Trieloff 50,9 2. Nie awansował
800 m Andreas Breynck 2:06,0 2. Nie awansował
Oscar Quarg 2:10,0 4. Nie awansował
Hanns Braun 1:58,0 1. 1:55,2 Bronze medal.svg
1500 m Arno Hesse b.d 7. Nie awansował
Andreas Breynck 4:30,0 2. Nie awansował
Hanns Braun 4:18,2 3. Nie awansował
sztafeta olimpijska Arthur Hoffmann
Hans Eicke
Otto Trieloff
Hanns Braun
3:43,2 1. 3:32,4 Silver medal.svg
5 mil indywidualnie Paul Nettelbeck 28:24,0 5. Nie awansował
maraton Fritz Reiser Nie ukończył biegu
Hermann Müller Nie stanął na starcie
Paul Nettelbeck Nie stanął na starcie
chód na 3500 m Paul Gunia 16:38,0 4. Nie awansował
Richard Wilhelm 17:33,8 6. Nie awansował
chód na 10 mil Paul Gunia 1:26:09,4 7. Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Albert Weinstein skok w dal 6,77 6.
Arthur Hoffmann 6,50 15.
Hermann von Bönninghausen b.d 21.
Ludwig Uettwiller b.d 21.
Arthur Mallwitz skok w dal z miejsca b.d 8.
skok wzwyż z miejsca 1,42 8.
Ludwig Uettwiller 1,32 17.
Ludwig Uettwiller rzut młotem b.d 10.
Emil Welz rzut dyskiem 37,02 11.
Ludwig Uettwiller b.d 12.
Carl Bechler rzut oszczepem b.d 8.
Ludwig Uettwiller rzut oszczepem w stylu wolnym b.d 10.
Emil Welz b.d 10.

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Elsa Rendschmidt Solistki 211,0 Silver medal.svg
Anna Hübler
Heinrich Burger
Pary 11,20 Gold medal.svg

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m grzbietowym Arno Bieberstein 1:25,6 1. 1:25,6 1. 1:24,6 Gold medal.svg
Max Ritter 1:33,4 1. b.d 3. Nie awansował
Gustav Aurisch 1:27,4 1. 1:28,2 1. b.d 4.
200 m klasycznym Richard Rösler 3:18,0 2. Nie awansował
Erich Seidel 3:17,2 1. b.d 3. Nie awansował

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Heinz Freyschmidt 78,1 2. 79,3 4. Nie awansował
Albert Zürner 83,6 1. 82,8 2. 85,5 Gold medal.svg
Kurt Behrens 83,6 1. 83,0 1. 85,3 Silver medal.svg
Fritz Nicolai 67,1 2. 81,8 3. Nie awansował
Gottlob Walz 81,3 1. 80,3 2. 80,8 Bronze medal.svg
trampolina 3m Heinz Freyschmidt 67,3 2. 48,8 5. Nie awansował
Fritz Nicolai 54,5 5. Nie awansował

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 1000 jardów Erich Wagner-Hohenlobbese 12 49.

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Georg Stöhr Francja Bernard Gravier
Czechy (kraina) Jaroslav Šourek-Tucek
Szwecja Eric Carlberg
Szwecja Pontus von Rosen
Dania Lauritz Østrup
Wielka Brytania Luke Fildes
P
P
W
P
P
R
Nie awansował
Fritz Jack Czechy (kraina) Vlastimil Lada-Sázavský
Francja Charles Colignon
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Speciale
Holandia Johan van Schreven
Kanada Walter Gates
Dania Herbert Sander
P
P
P
P
R
W
Nie awansował
Johannes Adam Francja Joseph Marais
Belgia Gaston Renard
Dania Ejnar Levison
Wielka Brytania John Blake
Holandia Max Dwinger
P
P
P
P
W
Nie awansował
Robert Krünert Francja Gaston Alibert
Belgia Fernand de Montigny
Wielka Brytania Percival Davson
Zjednoczone Królestwo Włoch Sante Ceccherini
Czechy (kraina) Otakar Lada
Dania Ivan Osiier
Holandia Maurits Jacob van Löben Sels
P
P
P
P
P
R
W
Nie awansował
Albert Naumann Zjednoczone Królestwo Włoch Giulio Cagiati
Wielka Brytania Sydney Martineau
Szwecja Henry Peyron
Belgia François Rom
Czechy (kraina) Bedřich Schejbal
P
P
P
P
W
Nie awansował
Emil Schön Wielka Brytania Leaf Daniell
Czechy (kraina) Vilém Goppold von Lobsdorf
Francja Frédéric Dubordieu
Belgia Fernand Bosmans
Królestwo Węgier Dezső Földes
Holandia Willem Hubert van Blijenburgh
P
W
P
W
W
R
Nie awansował
Jacob Erkrath de Bary Holandia Alfred Labouchere
Wielka Brytania Ralph Chalmers
Francja Jacques Rodocanachi
Belgia Paul Anspach
Zjednoczone Królestwo Włoch Alessandro Pirzio Biroli
Czechy (kraina) František Šourek-Tuček
P
P
W
R
R
W
Nie awansował
August Petri Wielka Brytania Robert Montgomerie
Szwecja Gustaf Lindblom
Zjednoczone Królestwo Włoch Giuseppe Mangiarotti
Francja René Quenessen
Kanada Percy Nobbs
Dania Frantz Jørgensen
P
P
R
P
R
P
Nie awansował
Ernst Moldenhauer Wielka Brytania Edgar Amphlett
Holandia Jetze Doorman
Francja Eugène Olivier
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Sarzano
p
p
p
w
p
Nie awansował
Julius Lichtenfels Francja Jean Stern
Wielka Brytania Henry Davids
Belgia Marcel van Langenhove
Królestwo Węgier Tóth Péter
R
P
P
W
Nie awansował
szpada drużynowo Jakob Erkrath de Bary
Julius Lichtenfels
August Petri
Georg Stöhr
 Wielka Brytania P Nie awnsowali 5.
szabla indywidualnie Johannes Adam Czechy (kraina) Otakar Lada
Wielka Brytania Arthur Murray
Królestwo Węgier Péter Tóth
Belgia Joseph van der Voodt
P
P
W
P
Nie awansował
Fritz Jack Holandia Alfred Labouchere
Belgia Etienne Grade
Francja Jean-Joseph Renaud
Zjednoczone Królestwo Włoch Dino Diana
Wielka Brytania Douglas Godfree
P
W
P
W
W
Królestwo Węgier Lajos Werkner
Królestwo Węgier Dezső Földes
Holandia George van Rossem
Wielka Brytania Richard Badman
P
P
P
P
Nie awansował
Julius Lichtenfels Wielka Brytania William Marsh
Francja René Lateux
Dania Harald Krenchel
Holandia Richard Schoemaker
P
W
W
P
Nie awansował
August Petri Francja Georges de la Falaise
Królestwo Węgier Jenő Szántay
Belgia Antoine van Tomme
Holandia Jacob van Löben Sels
P
W
P
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Marcello Bertinetti
Holandia Jetze Doorman
Czechy (kraina) Vlastimil Lada-Sázavský
Zjednoczone Królestwo Włoch Alessandro Pirzio Biroli
P
W
p
W
Nie awansował
Jakob Erkrath de Bary Królestwo Węgier Dezső Földes
Zjednoczone Królestwo Włoch Sante Ceccherini
Wielka Brytania Richard Badman
Holandia Lion van Minden
Francja Ismaël de Lesseps
P
P
W
P
P
Nie awansował
Robert Krünert Zjednoczone Królestwo Włoch Marcello Bertinetti
Francja Bertrand Marie de Lesseps
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Wielka Brytania Charles Wilson
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Walter Gates
P
P
W
P
W
Nie awansował
Georg Stöhr Czechy (kraina) Vilém Goppold von Lobsdor
Królestwo Węgier Jenő Apáthy
Wielka Brytania Edward Brookfield
Holandia Johan van Schreven
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Sarzano
Belgia Paul Anspach
Francja Jean Mikorski
P
P
P
W
W
P
W
Nie awansował
Ernst Moldenhauer Królestwo Węgier Jenő Fuchs
Holandia Gustaaf van Hulstijn
Czechy (kraina) Vilém Tvrzský
Zjednoczone Królestwo Włoch Arolodo Pinelli
Wielka Brytania Lockhart Leith
P
P
P
P
W
Nie awansował
Albert Naumann Holandia George van Rossem
Wielka Brytania C. Barry Notley
Czechy (kraina) Bedřich Schejbal
Francja Louis Chapuis
Belgia Alexis Simonson
P
P
P
P
P
Nie awansował
Emil Schön Królestwo Węgier Lajos Werkner
Zjednoczone Królestwo Włoch Riccardo Nowak
Francja Marc Perrodon
Holandia Jan de Beaufort
Czechy (kraina) František Šourek-Tuček
Wielka Brytania Anthony Chalke
P
W
W
P
w
w
Królestwo Węgier Oszkar Gerde
Zjednoczone Królestwo Włoch Sante Ceccherini
Czechy (kraina) Otakar Lada
Belgia Paul Anspach
P
P
P
W
Nie awansował
szabla drużynowo Jakob Erkrath de Bary
Fritz Jack
Robert Krünert
August Petri
 Węgry P Nie awansowali  Włochy[2] P 5.

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Friedrich Wilhelm Rahe Wielka Brytania Charles Dixon
P 0:3 (2:6,5:7,4:6)
Nie awansował 26.
Otto Froitzheim Wielka Brytania Kenneth Powell
W 3:0 (6:3,6:1,6:4)
Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer
W 3:0 (6:2,6:3,6:3)
Wielka Brytania James Parke
W 3:0 (6:4,11:9,6:4)
Wielka Brytania George Caridia
W 3:1 (6:4,6:1,5:7,6:1)
Wielka Brytania John Richardson
W 3:1 (2:6,6:1,6:4,6:4)
Wielka Brytania Josiah Ritchie
P 0:3 (5:7,3:6,4:6)
Silver medal.svg
Oscar Kreuzer Cesarstwo Austrii Fritz Felix Piepes
W 3:0 (6:1,6:1,6:3)
Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim
P 0:3 (2:6,3:6,3:6)
Nie awansował 16.
Moritz von Bissing Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil
W 3:0 (6:1,6:4,6:4)
Wielka Brytania Wilberforce Eaves
P 0:3 (6:8,5:7,5:7)
Nie awansował 9.
Heinrich Schomburgk wolny los Francja Maurice Germot
P 0:3 (5:7,4:6,2:6)
Nie awansował 16.
debel (m) Otto Froitzheim
Heinrich Schomburgk
Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer
Cesarstwo Niemieckie Friedrich Wilhelm Rahe
W 3:0 (6:1,6:3,6:3)
Wielka Brytania Vincent Gauntlett
Wielka Brytania Harold Kitson
P 1:3 (6:3,2:6,5:7,3:6)
Nie awansowali 7.
Oscar Kreuzer
Friedrich Wilhelm Rahe
Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim
Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk
P 0:3 (1:6,3:6,3:6)
Nie awansowali 11.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Pólfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
M1x Bernhard von Gaza 9:35,0 1. 9:47,0 1. Nie ukończył wyścigu Nie awansował Bronze medal.svg
M2- Martin Stahnke
Willy Düskow
b.d 2. Nie awansowali Bronze medal.svg

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga średnia Wilhelm Grundmann Holandia Jaap Belmer
p
Nie awansował 17.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Rekord świata
  2. Repasaż. Zwycięzca walczył o srebrny medal z przegraną drużyną z finału

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]