Cezary Olszewski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cezary Olszewski
Data i miejsce urodzenia 17 lipca 1981
Ostrołęka
Zawód tancerz

Cezary Olszewski (ur. 17 lipca 1981 w Ostrołęce) – polski tancerz reprezentujący najwyższą, taneczną klasę S.

Biografia[edytuj]

Naukę tańca towarzyskiego rozpoczął w IV klasie szkoły podstawowej, gdy wybrał klasę o profilu akrobatyczno-tanecznym[1]. Wygrywał turnieje IDSF (światowa organizacja tańca sportowego), został finalistą otwartych mistrzostw Polski w tańcach standardowych. Jako 16-latek posiadał najwyższą, międzynarodową klasę "S" zarówno w stylu standardowym, jak i latynoamerykańskim[2].

Był tancerzem formacji Odysea, z którą wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski i najwyższe miejsca w Pucharach Polski. Jednym z większych osiągnięć był również udział w mistrzostwach świata formacji tanecznych w Brunsweigu, gdzie znaleźli się finale zajmując szóste miejsce. Razem z grupą Volt występował w produkcjach telewizyjnych oraz estradowych. Współpracuje z wieloma szkołami tańca w całej Polsce , prowadzi zajęcia zarówno z tancerzami profesjonalnie przygotowującymi się do tańca turniejowego, jak i kursy oraz lekcje tańca użytkowego.

Jest absolwentem Technikum Elektromechanicznego w Ostrołęce oraz Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Ukończył również Wyższą Szkołę Kultury Fizycznej i turystyki w Pruszkowie. Jest dyplomowanym instruktorem sportu ze specjalizacją taniec sportowy.

Szerokiej publiczności tancerz jest znany z udziału w programie TVNTaniec z gwiazdami. Wystąpił w serialach "Twarzą w twarz” i "Pitbull”[3]. Zagrał również instruktora tańca w serialu M jak Miłość, towarzysząc swojej partnerce z programu Taniec z Gwiazdami, Magdalenie Walach.

Udział w programie Taniec z gwiazdami[edytuj]

Rok Edycja Partnerka Wynik
2008 Siódma Magdalena Walach Wygrana
2008 Ósma Anna Popek 13. miejsce
2009 Dziewiąta Anna Nowak 5. miejsce
2009 Dziesiąta Grażyna Wolszczak 8. miejsce
2010 Dwunasta Dorota Zawadzka 7. miejsce

Przypisy