Cezary Olszewski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cezary Olszewski
Data i miejsce urodzenia 17 lipca 1981
Ostrołęka
Zawód tancerz

Cezary Olszewski (ur. 17 lipca 1981 w Ostrołęce) – polski tancerz reprezentujący najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Edukacja[edytuj | edytuj kod]

Jest absolwentem Technikum Elektromechanicznego w Ostrołęce oraz Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Ukończył również Wyższą Szkołę Kultury Fizycznej i turystyki w Pruszkowie. Jest dyplomowanym instruktorem sportu ze specjalizacją taniec sportowy.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Naukę tańca towarzyskiego rozpoczął w czwartej klasie szkoły podstawowej, gdzie uczęszczał do klasy o profilu akrobatyczno-tanecznym[1]. Wygrywał turnieje IDSF, był też finalistą otwartych mistrzostw Polski w tańcach standardowych. Jako 16-latek posiadał najwyższą, międzynarodową klasę „S” zarówno w stylu standardowym, jak i latynoamerykańskim[2]. Był tancerzem formacji Odysea, z którą wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski i najwyższe miejsca w Pucharach Polski. Jednym z większych osiągnięć był również udział w mistrzostwach świata formacji tanecznych w Brunsweigu, gdzie znaleźli się finale zajmując szóste miejsce. Razem z grupą Volt występował w produkcjach telewizyjnych oraz estradowych. Współpracuje z wieloma szkołami tańca w całej Polsce , prowadzi zajęcia zarówno z tancerzami profesjonalnie przygotowującymi się do tańca turniejowego, jak i kursy oraz lekcje tańca użytkowego.

Szerokiej publiczności tancerz jest znany z udziału w programie Taniec z gwiazdami, emitowanym w TVN. Wystąpił w serialach Twarzą w twarz i Pitbull[3]. Zagrał również instruktora tańca w serialu M jak miłość, towarzysząc Magdalenie Walach.

Udział w programie Taniec z gwiazdami[edytuj | edytuj kod]

Rok Edycja Partnerka Wynik
2008 Siódma Magdalena Walach Wygrana
2008 Ósma Anna Popek 13. miejsce
2009 Dziewiąta Anna Nowak 5. miejsce
2009 Dziesiąta Grażyna Wolszczak 8. miejsce
2010 Dwunasta Dorota Zawadzka 7. miejsce

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czarek tańczy w TVN - wspolczesna.pl, www.wspolczesna.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  2. DancesportInfo.net, www.dancesportinfo.net [dostęp 2017-11-22].
  3. Co tu kryć, jest świetny! - wspolczesna.pl, www.wspolczesna.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).