Chakram (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Chakram
Rok produkcji

2005

Data premiery

25 marca 2005

Kraj produkcji

Indie

Reżyseria

Krishna Vamsi

Scenariusz

Krishna Vamsi
Satyanand

Główne role

Prabhas
Asin Thottumkal
Charmme Kaur
Prakash Raj

Muzyka

Chakri

Zdjęcia

Ram Prasad
Arvind Krishna
Om Prakash

Montaż

Krishna Reddy

Chakram (telugu: చక్రం) – indyjski film z 2005 roku. Na podstawie scenariusza i w reżyserii Krishna Vamsi, autora Murari i Shakti: The Power. Tematem filmu jest godzenie się ze swoją historią życia, ze szczęściem i cierpieniem, przyjmowanie ze spokojem i choroby i śmierci. Film pokazuje pragnienie pozostawienia po sobie w ludziach śladu w postaci miłości, którą się im ofiarowało. Dramat ten przejmująco przedstawia też bliską relację ojca (Prakash Raj) i jego dorosłego syna (Prabhas).

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Pan młody nie odzywa się zza zamkniętych drzwi. Po wyłamaniu ich rodzina zastaje w pokoju tylko kartkę "Nie zgadzam się na ślub. Nie szukajcie mnie – Chakram".

W mieście pojawia się człowiek znikąd (Prabhas). Ujmuje serca ludzi godząc ich ze sobą, pomagając im żyć w zgodzie z wartościami, które ich uszczęśliwiają. Dodaje odwagi niepewnym dzieciom. Godzi skłócona wspólnotę mieszkańców. Pomaga małżeństwom widzieć w sobie też dobro zamiast wciąż wytykać zło. Jego radość życia udziela się innym.

Ojciec szukający wszędzie Chakrama natrafia na jego ślad w Hajdarabadzie. Spotyka człowieka, który prowadzi drugie życie uszczęśliwiając tych, z którymi się styka.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Muzyka[edytuj | edytuj kod]

Tytuł Wykonawca Czas trwania
Jagamanta Kutumbam Sri 4:17
Koncham Karamga Kousalya 4:26
Naa Peru Chakram Sri 5:07
Oke Oka Mata Chakri 5:30
Rangeli Holi Shankar Mahadevan 4:46
Sony Cellphone Chakri, Kousalya 4:53

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]