Changeling: The Lost

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Changeling: The Lost
Podręczniki źródłowe

World of Darkness Rulebook, Changeling: The Lost

Twórcy

Ethan Skemp

Wydawca

White Wolf, Inc.

Data wydania

16 sierpnia 2007

Gatunek

Horror

Główny świat gry

Nowy Świat Mroku

Mechanika

System narracyjny

Używane kości

k10

Oficjalna strona systemu (ang.)

Changeling: The Lost (pol. Odmieniec: Zagubieni) jest piątą z kolei grą fabularną osadzoną w nowym Świecie Mroku. Została ona wydana przez wydawnictwo White Wolf 16 sierpnia 2007 roku. Pierwotnie miała to być druga, po Promethean: The Created zamknięta linia wydawnicza nowego Świata Mroku, ograniczająca się do podręcznika głównego i pięciu dodatków[1]. W kwietniu 2008, pod wpływem ogromnej popularności i zdobycia przez Changelinga sześciu nagród ENnie[2] wydawnictwo White Wolf zdecydowało jednak zrezygnować z tego ograniczenia.

Hasłem gry i jej motywem przewodnim jest "piękne szaleństwo", wielokrotnie przewijające się zarówno w fabule, jak i mechanice Changelinga[3]. Pozostałe motywy to mn. ból straty, filozoficzne pytanie o tożsamość i słodko-gorzką naturę ludzkiego życia.

W grze gracze wcielają się w tytułowych Odmieńców – ludzi porwanych przez Elfy – Prawdziwych Fae do baśniowej krainy Arkadii, którym udało się uciec z powrotem do świata rzeczywistego. Ich ciała i dusze zostały jednak zniekształcone na wzór mitycznych stworzeń takich jak driady, gobliny, fauny, ogry, sylfy i inne. Pomimo tego uciekinierzy próbują odnaleźć swoje miejsce w szarej rzeczywistości jednocześnie ukrywając się przed żądnymi zemsty panami.

Świat[edytuj | edytuj kod]

Akcja Changelinga osadzona jest w Nowym Świecie Mroku – świecie podobnym do rzeczywistego, lecz utrzymanego w konwencji horroru – dużo bardziej mrocznego, wrogiego i pełnego przemocy. Ludzkość żyje w nim nieświadoma istnienia potworów i zjawisk nadnaturalnych, które występują obok niej.

Książki z linii[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Strony oficjalne[edytuj | edytuj kod]

Strony nieoficjalne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]