Charles „Świrus” Patoshik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Charles "Świrus" Patoshik)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Charles "Haywire" Patoshik
Bohater serialu "Skazany na śmierć"
Imię i nazwisko Patoshik
Wiek 17 lat
Zawód Matematyk
Wyrok 60 lat
Status Nie żyje (popełnił samobójstwo)skoczył z silosa
Pierwszy odcinek Cell Test (S1-E03)
Aktor(ka) Silas Weir Mitchell

Charles "Haywire" Patoshik - jeden z bohaterów serialu Skazany na śmierć. Przed uwięzieniem Patoshik był wyróżniającym się matematykiem zajmującym się badaniem geometrycznych wzorów zwanych fraktalami. Zabił swoich rodziców, gdy oni spali w swojej sypialni.Jak się później okazało, zrobił to, ponieważ go dręczyli.

Sezon 1[edytuj]

Po czterech latach leczenia zostaje przeniesiony do ogólnej populacji więźniów. Przebywa nawet w celi z Michaelem Scofieldem i w tym czasie odkrywa znaczenie jego tatuażu. Patoshik cechuje się niesamowitą pamięcią dzięki czemu dokonuje rekonstrukcji planów Michaela które zostały spalone przez poparzenie (odcinek Bluff).Gdy Michael dowiaduje się że świrus nie śpi w nocy wali głową w kraty i tak pozbywa się go z celi.

Sezon 2[edytuj]

Wraz z siedmioma innymi więźniami uciekł z Fox River (odcinek Go). Po przedostaniu się za mury Charles Patoshik został pozostawiony przez innych uciekinierów. Ukradł rower, którym później dojechał do pewnego baru. Tam został zauważony przez dwójkę młodych ludzi i ukrył się w domu niewidomej kobiety. Owa kobieta myślała, że Haywire to jej syn Billy. W tym miejscu zobaczył obraz przedstawiający krajobraz Holandii. Chciał tam dotrzeć budując tratwę. Nie dokonał tego jednak, ponieważ Agent Mahone nakłonił go do samobójstwa.

Sezon 3[edytuj]

Patoshik pojawia się jako widmo dręczące uwięzionego w SONIE agenta Mahone. Pozbawiony dostępu do lekarstwa Mahone, słyszy głos Patoshika, widzi jego odbicie w lustrze, rozmawia z nim o swoim postępowaniu.