Charles „Świrus” Patoshik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Charles "Świrus" Patoshik)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Charles "Haywire" Patoshik
Patoshik
Postać z serialu Skazany na śmierć
Pierwsze wystąpienie Cell Test (S1-E03)
Ostatnie wystąpienie 38
Grany przez Silas Weir Mitchell
Inne informacje
Wiek 17 lat
Zajęcie Matematyk

Charles "Haywire" Patoshik - jeden z bohaterów serialu Skazany na śmierć. Przed uwięzieniem Patoshik był wyróżniającym się matematykiem zajmującym się badaniem geometrycznych wzorów zwanych fraktalami. Zabił swoich rodziców, gdy oni spali w swojej sypialni.Jak się później okazało, zrobił to, ponieważ go dręczyli.

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Po czterech latach leczenia zostaje przeniesiony do ogólnej populacji więźniów. Przebywa nawet w celi z Michaelem Scofieldem i w tym czasie odkrywa znaczenie jego tatuażu. Patoshik cechuje się niesamowitą pamięcią dzięki czemu dokonuje rekonstrukcji planów Michaela które zostały spalone przez poparzenie (odcinek Bluff).Gdy Michael dowiaduje się że świrus nie śpi w nocy wali głową w kraty i tak pozbywa się go z celi.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Wraz z siedmioma innymi więźniami uciekł z Fox River (odcinek Go). Po przedostaniu się za mury Charles Patoshik został pozostawiony przez innych uciekinierów. Ukradł rower, którym później dojechał do pewnego baru. Tam został zauważony przez dwójkę młodych ludzi i ukrył się w domu niewidomej kobiety. Owa kobieta myślała, że Haywire to jej syn Billy. W tym miejscu zobaczył obraz przedstawiający krajobraz Holandii. Chciał tam dotrzeć budując tratwę. Nie dokonał tego jednak, ponieważ Agent Mahone nakłonił go do samobójstwa.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Patoshik pojawia się jako widmo dręczące uwięzionego w SONIE agenta Mahone. Pozbawiony dostępu do lekarstwa Mahone, słyszy głos Patoshika, widzi jego odbicie w lustrze, rozmawia z nim o swoim postępowaniu.