Charles Ray Hatcher

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Charles Ray Hatcher (ur. 16 lipca 1929 r. – zm. 7 grudnia 1984 r.) – amerykański seryjny morderca, który przyznał się do zamordowania 16 ludzi w latach 1969-1982.

Dzieciństwo i młodość[edytuj | edytuj kod]

Hatcher urodził się w Mound City, w stanie Missouri, małym mieście położonym 34 mile na północ od St. Joseph. Był najmłodszym z czworga dzieci Jesse'ego i Luli Hatcherów. Jego ojciec przebywał przez pewien czas w więzieniu, a także często nadużywał alkoholu. Charlesowi często dokuczano w szkole, ale on także potrafił zadać ból kolegom z klasy.

W 1935 roku brat Hatchera zginął, gdy latawiec, który puszczał zawadził o linię wysokiego napięcia. W momencie wypadku, Charles znajdował się tylko kilka metrów od brata. Niedługo po tym zdarzeniu rodzice Charlesa rozwiedli się, a matka szybko wyszła powtórnie za mąż. W 1945 roku Charles przeprowadził się z matką do St. Joseph, gdzie ta wyszła za mąż po raz trzeci.

Przestępstwa[edytuj | edytuj kod]

W 1947 roku Hatcher został aresztowany za kradzież ciężarówki i skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu. W 1948 został aresztowany za kradzież samochodu marki Buick i skazany na dwa lata więzienia. Na wolność wyszedł w czerwcu 1949 roku, ale powrócił do więzienia kilka miesięcy później za dokonanie drobnego oszustwa. 18 marca 1951 roku zbiegł z więzienia, ale szybko został schwytany i do jego wyroku doliczono kolejne dwa lata.

Charles opuścił więzienie dopiero 14 lipca 1954 roku. Kilka tygodni później został ponowne skazany za kradzież samochodu i ucieczkę przed policją. 26 czerwca 1959 roku napadł 16-letniego chłopca i groził mu nożem. Chłopiec zgłosił wszystko na policję i niedługo potem Hatcher został aresztowany.