Charles Stanhope (wicehrabia Petersham)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Herb wicehrabiów Petersham

Charles Henry Leicester Stanhope (ur. 20 lipca 1945), brytyjski arystokrata, najstarszy syn Williama Stanhope’a, 11. hrabiego Harrington i Eileen Foley Grey, córki sir Johna Greya, 8. baroneta. Od urodzenia nosi tytuł wicehrabiego Petersham, przysługujący mu jako dziedzicowi tytułu hrabiego (earl) Harrington. W 1967 r. jego ojciec odziedziczył tytuł wicehrabiego Stanhope of Mahon (należał wcześniej do innej linii rodu Stanhope'ów). Petersham mógł więc używać tego nowego tytułu, który jest starszy (a co za tym idzie ważniejszy) od noszonego do tej pory, ale nie zdecydował się na zmianę tytułu. Jednak jego syn oraz kolejni dziedzice tytułu hrabiego Harrington będą mogli używać obu tytułów wicehrabiowskich. Przez ślub swojej córki z wicehrabią Linley, Petersham jest spowinowacony z brytyjską rodziną królewską.

14 września 1966 r. poślubił Virginię Alleyne Freeman-Jackson, córkę kapitana Harry'ego Freeman-Jacksona i Dorothy Alleyne d'Aubigny d'Engelbronner, córki Louisa Antoine'a d'Aubigny d'Engelbronner. Małżeństwo to zakończyło się rozwodem w 1983 r. Charles i Virginia mieli razem syna i córkę:

W 1984 r. poślubił Anitę Fugelsang. Małżonkowie nie mają dzieci.

Na liście najbogatszych ludzi 2006 r. magazynu Sunday Times Petersham zajął 465. miejsce z majątkiem ocenianym na 120 milionów funtów.


Poprzednik
Edward Waldegrave, wicehrabia Chewton
Precedencja w Zjednoczonym Królestwie
Mężczyźni
Następca
Oliver Wallop, wicehrabia Lymington