Chicago 1930

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Chicago 1930
Producent

Spellbound Entertainment

Wydawca

Wanadoo

Dystrybutor

CD Projekt

Wersja

1.1

Data wydania

12 listopada 2003
PL: 18 marca 2004

Gatunek

komputerowa gra strategiczna

Tryby gry

gra jednoosobowa

Wymagania sprzętowe
Platforma

Microsoft Windows

Nośniki

CD (1)

Wymagania

Pentium III 800 MHz, Windows Millenium, 256 MB RAM, 32 MB karta graficzna

Kontrolery

klawiatura, mysz

Chicago 1930 – strategiczna gra komputerowa wyprodukowana przez firmę Spellbound.

Opis gry[edytuj | edytuj kod]

Gra opowiada o rozwoju mafii w czasach prohibicji. Możemy opowiedzieć się zarówno po stronie agentów FBI jak i mafii Falcone. Grając w trybie gangsterskim naszym zadaniem jest z początku walka z rywalizującą rodziną O'Neill, a w późniejszym okresie z agentami FBI. Oba etapy się dopełniają, a pełna fabuła gry wymaga wykonania najpierw trybu gangsterskiego, a następnie trybu FBI.

Fabuła gry toczy się wokół mafii rodziny Falcone z rodziną O'Neill, walką policji z mafią oraz okradaniem Dona Falcone przez tajemniczego 'Barona'.

W grze możemy korzystać z trybu spowolnienia czasu, ale tylko chwilowo.

Czas i miejsce akcji[edytuj | edytuj kod]

Czas gry to lata 1928 - 1930 (tryb gangsterski) i od 1930 do około 1932 roku (tryb FBI). Miejscem akcji jest 8 lokacji w Chicago, czyli: Hotel Palace (siedziba mafii Falcone), siedziba FBI, port, motel, burdel, dworzec kolejowy, nielegalna destylarnia i restauracja.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

W grze sterujemy najwyżej pięcioma postaciami, z czego jedna jest stała. W trybie gangsterskim postacią stałą jest Jack Beretto, prawa ręka Dona Falcone. Do dyspozycji mamy 17 postaci. Warto zaznaczyć, że o ile postacie kluczowe dla misji oraz główni bohaterzy nie mogą zginąć, to pozostałe postacie mogą zostać zabite lub pójść do więzienia. W trybie FBI głównym bohaterem jest agent Edward Nash. Szefem wrogiej dla rodziny Falcone mafii jest Hank O'Neill. Gangsterzy Dona Falcone noszą czerwone, a Dona O'Neill brązowe garnitury. Inną ważną postacią dla fabuły jest prokurator Dan D. Dougherty.

Postacie można ulepszać dodając im umiejętności celowania, charyzmy, walki wręcz, rzucania i leczenia.