Chillizet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chillizet
Ilustracja
Państwo

 Polska

Siedziba

Warszawa

Język

polski

Data założenia

6 grudnia 2008

Inne nazwy

Chilli ZET (2008-2013),
Radio ZET Chilli (2013-2017)

Właściciel

Eurozet

Format stacji

zbliżony do Easy listening

Częstotliwości
w miastach

Warszawa – 101,5 MHz
Kraków – 93,7 MHz
Katowice – 93,6 MHz
Hel - 107,8 MHz
Wejherowo – 91,6 MHz

Strona internetowa

Chillizet (pierwotnie: Chilli ZET, w latach 2013-2017: Radio ZET Chilli) – polska rozgłośnia radiowa z siedzibą w Warszawie, należąca do holdingu medialnego Eurozet. Radio posiada profil muzyczno-kulturalny. Jest dostępne drogą naziemną w Warszawie, Krakowie, okolicach Trójmiasta oraz (na podstawie odrębnej koncesji) w Katowicach.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Radio rozpoczęło nadawanie 6 grudnia 2008[1], początkowo działając pod nazwą Chilli ZET. Program emitowało na wcześniejszych częstotliwościach Jazz Radia, łódzkiego Radia Pogoda, katowickiego radia NRJ FM oraz – częściowo – ponadregionalnej Planety FM, której miejsce formalnie zajęło.

W latach 2008-2011 redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym stacji był Mateusz Kirstein, a w latach 2011-2015 obowiązki te pełnił Rafał Olejniczak. Od 1 września 2013 do 26 maja 2017 rozgłośnia posługiwała się nazwą Radio ZET Chilli[2]. Następnie powróciła do pierwotnej nazwy, nieznacznie zmieniając jej pisownię[3] (aktualnie: Chillizet).

13 lutego 2015 stacja ograniczyła swój zasięg naziemny do Warszawy, Krakowa i Aglomeracji Górnośląskiej. Odtąd program emitowany jest w oparciu o koncesję wykorzystywaną wcześniej przez Radio ZET Gold (program warszawsko-krakowski) oraz dotychczasową koncesję Radia ZET Chilli Katowice[4]. Zwolnioną przez ZET Chilli ponadregionalną sieć częstotliwości grupa Eurozet wykorzystała do poszerzenia zasięgu Antyradia[5].

W marcu 2018 rozgłośnia, działająca już jako Chillizet, uruchomiła nadajnik w Helu, obejmujący zasięgiem także część Trójmiasta[6]. Kolejna emisja na Pomorzu pojawiła się w kwietniu 2019 roku, z Wejherowa[7].

Profil stacji[edytuj | edytuj kod]

Radio według koncesji nadanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji posiada profil muzyczno-kulturalny. Chillizet emituje muzykę w formacie zbliżonym do easy listening (ang. „łatwe do słuchania”). Składają się na niego utwory z pogranicza brzmień alternatywnych, indie popu, lo-fi, soulu i emitowanego głównie w porze nocnej jazzu. Playlistę dzienną uzupełniają największe światowe hity radiowe. W rozmowach z zaproszonymi gośćmi poruszane są głównie tematy związane z kulturą i stylem życia.

Niektóre audycje i ich prowadzący[8][edytuj | edytuj kod]

Słuchalność[edytuj | edytuj kod]

Według badania Radio Track, wykonywanego przez Millward Brown, Chillizet w okresie od lutego 2022 do kwietnia 2022 notowało udział w czasie słuchania na poziomie 0,2 proc. w grupie wiekowej 15-75 lat[9].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]