Chirurdzy (seria 12)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chirurdzy (seria 12)
Grey's Anathomy (season 12)
Chirurdzy (seria 12)
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Główne role Ellen Pompeo
Justin Chambers
Chandra Wilson
James Pickens Jr.
Sara Ramirez
Kevin McKidd
Jessica Capshaw
Sarah Drew
Jesse Williams
Camilla Luddington
Jerrika Hinton
Caterina Scorsone
Kelly McCreary
Jason George
Giacomo Gianniotti
Martin Henderson
Lista odcinków serialu Chirurdzy
Pierwsza emisja
Data premiery Stany Zjednoczone24 września 2015 - 19 maja
Polska13 stycznia 2016 - 25 maja 2016
Stacja telewizyjna ABC
Chronologia
Poprzednik Chirurdzy (seria 11)
Kontynuacja Chirurdzy (seria 13)
Strona internetowa

Dwunasty sezon amerykańskiego serialu medycznego Chirurdzy został zamówiony 7 maja 2015 roku przez stację ABC[1]. Premiera nastąpiła 24 września 2015 w Stanach Zjednoczonych na ABC, a w Polsce 13 stycznia 2016 roku na kanale Fox Polska. Sezon jest produkowany przez ABC Studios, ShondaLand Production Company oraz The Mark Gordon Company.

3 marca 2016 roku ABC ogłosiło, że serial został przedłużony na kolejny trzynasty sezon[2].

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Główna[edytuj | edytuj kod]

Drugoplanowa[edytuj | edytuj kod]

Gościnnie[edytuj | edytuj kod]

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Nr # Tytuł Polski tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera
(ABC)
Premiera w Polsce
(Fox Polska)
Kod
2461 Sledgehammer[14] Kowalski młot Kevin McKiddStacy McKee24 września 201513 stycznia 2016#12.1
Trzy miesiące po ślubie Richarda i Catherine, Meredith przeniosła się do swojego starego domu rodzinnego dostosowując się do życia z Amelią i Maggie. W szpitalu dwie piętnastoletnie dziewczynki, które zostały potrącone przez pociąg, przyznają się,ku przerażeniu i niechęci rodziców, że się kochają. Callie wstawia się za jedną z dziewczyn, co rozwściecza jej matkę. Ojcowie uczą się akceptować swoje córki takie jakie są. W tym samym czasie Arizona poszukuje nowego współlokatora, ale po tym jak dowiaduje się od Stephanie dlaczego nikt nie chce z nią zamieszkać postanawia zamieszkać ze stażystą Andrew. Bailey zostaje przedstawiona dr Tracy McConnell, która jest kandydatką Catherine na ordynatora chirurgii. Po spotkaniu Bailey jest zniechęcona i uważa, że nie ma szans, wskutek czego wycofuje się z ubiegania się o pozycję ordynatora. Jednakże Benowi udaje się ją przekonać, aby walczyła. Po wygłoszeniu swojej mowy, Bailey zostaje ogłoszona nowym ordynatorem chirurgii. April wraca po trzech miesiącach spędzonych w Jordanie i spostrzega, że Jackson wita ją bardzo chłodno. Meredith godzi się z Amelią i razem wyburzają ścianę w domu. 
2472 Walking Tall[15] Z podniesioną głową Debbie AllenMeg Marinis1 października 201513 stycznia 2016#12.2
Bailey odczuwa bardzo dużą presję, ponieważ jest to jej pierwszy dzień jako ordynatora i chce, aby był perfekcyjny. Jednak, jej zachowanie wydaje się zbyt ostre, gdy postanawia, że nienormalnie wysoka kobieta będzie priorytetem dla wszystkich asystentów, dając im tylko cztery godziny na przygotowanie do operacji. W tym samym czasie, April zostaje zamknięta w szczelnej odizolowanej bańce, dzień po tym jak pojawiła się u niej niezidentyfikowana wysypka. Gdy April jest zamknięta i nie może się poruszać poza jedno pomieszczenie, wszyscy przychodzą i dzieją się z nią swoimi problemami, podczas gdy ona nie może rozwiązać swoich z Jacksonem. Tymczasem podczas operacji lekarze pomyślnie zoperowali przysadkę mózgową oraz spękane kręgi pacjentki. Richard udziela Bailey dobrej rady jak być ordynatorem, co skutkuje tym, że gratuluje ona swojemu zespołowi uratowania kobiety oraz obiecuje, że będzie lepszym ordynatorem. Bailey wyznacza Meredith na ordynatora chirurgii ogólnej. 
2483 I Choose You[16] Wybieram Ciebie Rob CornWilliam Harper8 października 201520 stycznia 2016#12.3
Jo znajduje dowód i dowiaduje się o zamrożonych embrionach Alexa i Izzie, co skłania ją do zadania pytania o ich wspólną przyszłość. Tymczasem w szpitalu Alex staje przed niezwykle trudną decyzją o dwójce nowo narodzonych bliźniąt, które potrzebują przeszczepu wątroby. Niestety tylko jeden z rodziców jest odpowiednim dawcą i nie znaleziono innych dawców spoza rodziny. Alex musi zdecydować, które dziecko (Emma czy Daniel) otrzyma nowy organ. Wybiera Emmę, ale pomimo jego najlepszych starań Daniel nie przeżył operacji. Meredith otrzymuje swój nowy kontrakt mailem, ale jej przyjaciele są zdziwieni pensją jaką będzie otrzymywać. Po dłuższym czasie znajduje odwagę i walczy o większą pensję, co od początku było zaplanowane przez Bailey jako pierwsza lekcja. Maggie dostaje zaproszenie na ślub swojego byłego chłopaka, co odprowadza ją do szału i skutkuje pocałowaniem Andrew w barze. Relacje pomiędzy April i Jacksonem dalej się pogarszają, co skutkuje wyprowadzką Jacksona z mieszkania. 
2494 Old Time Rock and Roll[17] Staromodny rock'n'roll Nicole RubioAustin Guzman15 października 201520 stycznia 2016#12.4
Bardzo duża liczba starszych pacjentów zostaje przywieziona do izby przyjęć i z powodu zamieszania Meredith, Amelia i Maggie zapominają, że organizują wieczorem kolację. Arizona nawiązuje bardzo dobry kontakt z jednym ze starszych pacjentów, który inspiruje ją do dalszego poszukiwania miłości. Maggi przyznaje się Meredith, że żałuje przespania się z Andrew. Owen decyduje się na prowadzenie kursy dla stażystów o tym jak przekazywać złe wiadomości rodzinom zmarłych pacjentów, Meredith dzieli się swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Stephanie musi pomagać w rekonwalescencji pacjenta po operacji mózgu, co przywołuje złe wspomnienia z jej dzieciństwa gdy była uczestniczką testów eksperymentalnych na niedokrwistość sierpowatokwinkową. Po całym dniu unikania siebie nawzajem Maggie i Andrew postanawiają porozmawiać o wydarzeniach poprzedniej nocy, co prowadzi ich znowu do seksu. Callie przychodzi na kolację ze swoją nową dziewczyną Penny, która się okazuje być osobą która przekazywała Meredith wiadomość o śmierci Dereka. 
2505 Guess Who’s Coming to Dinner[18] Zgadnij kto przyjdzie na Debbie AllenMark Driscoll22 października 201527 stycznia 2016#12.5
Meredith próbuje sobie poradzić z obecnością Penny na kolacji poprzez unikanie jej. Maggie boi się, że zakażenie układu moczowego może być jednak jaką chorobą przenoszoną drogą płciową, która zaraziła się podczas nocy z Andrew, więc przechodzi badania w szpitalu. Arizona ma problemy z zaakceptowaniem nowego związku Callie, a April unika Jackona. Gdy już wszyscy są zebrani przy stole Bailey obwieszcza, że Penny jest nowym rezydentem w szpitalu, ta wiadomość skłania Meredith do powiedzenia prawdy o Penny. Napięcie bardzo szybko rośnie i Amelia domaga się, aby usłyszeć jak Penny zabiła Dereka, co prowadzi, że wyrzuca ją z domu. Owen i Amelia nawiązują lepszy kontakt podczas rozmowy o ich nieperfekcyjnych życiach, Alex zostaje przy Meredith aby jej pomoc, a Jo i Stephanie nie są w stanie naprawić swojej przyjaźni. Gdy wszyscy już wychodzą Penny jeszcze raz przeprasza Meredith, ona zaś mówi jej, że zobaczą się w poniedziałek. 
2516 The Me Nobody Knows[19] Ja, którego nikt nie zna Jeannot SzwarcKarin Gist5 listopada 201527 stycznia 2016#12.6
Pierwszego dnia w szpitalu Penny dowiaduje się, że będzie uczyła się cały dzień od Meredith. Pomimo sprzeciwu Amelii Meredith postanawia, że będzie starała się uczyć Penny. Callie kłócąc się z Meredith, wytyka jej, że tyranizuje Penny a nie uczy ją. April podstępem skłania Jacksona do pomocy małemu pacjentowi z Jordanu, poprzez pominięcie najnowszych prześwietleń jego rąk. Po dłuższym namyśle Jaskson jednak zgadza się na przeprowadzenie operacji rekonstrukcyjnej. Maggie dowiaduje się więcej o Richardzie, gdy jako pacjent trafia do szpitala ich wspólny przyjaciel. Po rozmowie z Richardem, Meredith decyduje się na odsunąć na bok swoje prywatne problemy i uczyć Penny, tak jak zrobił to kiedyś Richard wobec niej. 
2527 Something Against You Coś przeciw Tobie Geary McLeodAndy Reaser12 listopada 20153 lutego 2016#12.7
Meredith dalej stara się uczyć Penny, ale odpuszcza jej gdy do szpitala trafia jej starszy pacjent na przeszczep wątroby. Na czaszce znajdują duży kostniakomięsak, który wstrzymuje transplantację, dopóki Jo nie wpada na pomysł, że dawca wątroby może także być dawcą fragmentu kości czaszkowej. Bailey i Ben sprzeczają się o to, że Jackson dalej z nimi mieszka, dlatego Bailey odmawia stosunków z mężem dopóki ten nie wyrzuci przyjaciela. Maggie dowiaduje się, że Bailey zatrudniła dr Nathana Riggsa jako nowego lekarza na jej oddziale, bez konsultacji z nią, co ją bardzo rozwściecza. Owen także jest bardzo zły z tego powodu, ponieważ ma jakieś waście z nim z przeszłości. Callie wciąż próbuje porozmawiać o negowaniu obowiązku uczenia Penny przez Meredith. Jednakże Penny sama staje w swojej obronie zarówno do Meredith jak i Callie. Arizona bierze Richarda jako przyjaciela który będzie jej pomagał podrywać nowe osoby w barze. 
2538 Things We Lost in the Fire Utracone w pożarze Rob CornTia Napolitano19 listopada 201510 lutego 2016#12.8
Po szpitalu zaczynają krążyć plotki o relacjach Owena i Nathana. Tymczasem do szpitala trafia dużo pacjentów z powodu pożarów lasów, włączając w to chłopaka matki Owena. Meredith i Amelia dalej się kłócą po tym, jak Amelia dowiaduje się, że Owen zwierza się Meredith a nie jej. Kłótnia narasta do momentu, aż Meredith stwierdza, że chce aby Amelia wyprowadziła się . Alex i Jo przeżywają trudne chwile, ponieważ dziewczyna czuje, że Alex wybiera Meredith zamiast niej. Sytuacja zmienia się, gdy dowiaduje się, że Meredith pomagała mu w przygotowaniach do oświadczyn. W tym samym czasie Jo i Stephanie godzą się i są znowu przyjaciółmi. po nocy spędzonej razem April i Jackson oddalają się jeszcze bardziej od siebie i muszą zmierzyć się z nieuniknionym. Arizona dalej ma problemy ze znalezieniem odpowiedniej randki, a Meredith rozmawia z matką Owena na temat Nathana i dowiaduje się, że Owen miał siostrę. 
2549 The Sound of Silence[20][21] Dźwięk ciszy Denzel WashingtonStacy McKee11 lutego 201617 lutego 2016#12.9
Wszyscy lekarze chcą pomoc w leczeniu Meredith po tym jak zostaje brutalnie zaatakowana przez pacjenta w szpitalu, oprócz Amelii, która obwinia siebie za to, że nie odpowiedziała na jej wezwanie. Jackson musi złamać szczękę Meredith,aby móc naprawić jej obrażenia, lekarze orientują się, że ich pacjentka nie słyszy. Meredith czuje się coraz bardziej odizolowana i zła, nie słysząc i mając zamknięte i okablowane usta. Meredith dostaje ataku paniki po tym, jak jej dzieci nie chcą się z nią zobaczyć, aby jej pomóc Penny rozcina druty na szczęce, aby Meredith mogła złapać oddech i się uspokoić. Meredith, za namową Richarda, decyduje się na spotkanie z pacjentem, który ją zaatakował, aby móc zostawić całą sytuację za sobą. Amelia próbuje pogodzić się z Meredith, ta jednak nie jest jeszcze gotowa aby jej wybaczyć. Meredith wraca do domu i rozmawia z Alexem i skłania go, aby poszedł do Jo i wyznał jej miłość. 
25510 All I Want is You[22] Tylko Ciebie chcę Kevin SullivanElisabeth R. Finch18 lutego 201624 lutego 2016#12.11
Jako część terapii Meredith widuje się z terapeutą, gdzie dochodzi do wniosku, że znajduje się w takim okresie swojego życia, że może zrobić wszystko. Owen wyznaje Amelii, że Nathan był z jego siostrą, gdy umarła i nie może mu tego wybaczyć. Mimo, że obaj pracują razem przy jednym pacjencie z eksplozji ambulansu, szybko jednak wracają do kłótni. Piętnastoletnia pacjentka z rakiem chce by Alex był jej lekarzem prowadzącym, jednak gdy nie czuje się rozczarowana zaproponowanym leczeniem zwalnia go i zwraca się do Maggie i Callie. Po rozmowie z Andrew, Richard orientuje się ze osobą z którą się umawia jest Maggie. 
25611 Unbreak My Heart[23] Ulecz moje serce Rob CornElizabeth J.B. Klaviter25 lutego 20162 marca 2016#12.11
Gdy Jackson przynosi April dokumenty rozwodowe, ona przypomina sobie ich całą wspólną historię. Pomimo wszystkich kłótni i późniejszych stosunków, małżonkowie nie są w stanie naprawić swojego małżeństwa. Po podpisaniu dokumentów rozwodowych Arizona przychodzi do April do alkoholem, ta wyznaje jej, że jest w ciąży. 
25712 My Next Life[23] Moje kolejne życie Chandra WilsonWilliam Harper3 marca 20169 marca 2016#12.12
Meredith przypomina się pierwszy dzień jako stażysty po tym, jak do szpitala trafia jej pierwsza pacjentka z kolejnym tętniakiem. Pomimo upraszania pozostania przy tym przypadku, Amelia nie zgadza się na to. Richard zmusza Andrew to wykonywania bardzo dużej ilości rutynowych zadań, chcąc ukarać w ten sposób chłopaka za spotykanie się z Maggie. Jo mówi Alexowi, żeby trzymał pierścionek zaręczynowy w nocnej szafce. Alex orientuje się, że April jest w ciąży. 
25813 All Eyez on Me[24] Na świeczniku Charlotte BrandstromAustin Guzman10 marca 201616 marca 2016#12.13
Bailey, Callie, Meredith, Jackson oraz Jo zostają wysłani do szpitala wojskowego, aby przeprowadzić operację na pacjencie z rakiem. Jednakże na miejscu spotykają lekarza, który jest bardzo uparty i nie popiera planu leczenia zaproponowanego przez nowych lekarzy. Tymczasem do Grey Sloan Memorial trafia drużyna cheerleaderek, po wypadku na pokazie. Richard musi dać lekcję Benowi, gdy ten otwiera pacjenta na oddziale psychiatryczny za pomocą spinacza i gołymi rękami. Lekarz z wojskowego szpitala flirtuje z Meredith, a ona odwzajemnia to. 
25914 Odd Man Out[25] Odmieniec Kevin McKiddMeg Marinis17 marca 201623 marca 2016#12.14
Richard postanawia wyprowadzić cały team lekarzy z ich strefy komfortu. Amelia musi współpracować z Penny, którą ciągle obwinia za śmierć Dereka, ale Nathan pomaga jej zrozumieć, że stażystka jest bardzo dobra i ma talent do neurochirurgii. Amelia zastanawia się na uczeniem Penny. Meredith współpracuje z Jo, a ona wykorzystuje sytuację, żeby skonfrontować Meredith i porozmawiać o tym jak jest traktowana. Meredith przyznaje się, ale robi to tylko ze względu na to, że troszczy się o Alexa. Will odwiedza Meredith, żeby zaprosić ją na randkę, ponieważ ona nie odpowiada na jego telefony. Arizona i Alex próbują przekonać April, aby powiedziała Jacksonowi o ciąży. Ben musi zmierzyć się z różnicą dochodów jego i Bailey. 
26015 I Am Not Waiting Anymore[26] Już dłużej nie czekam Nicole RubioMark Driscoll24 marca 201630 marca 2016#12.15
Meredith próbuje powrócić do umawiania się na randki, ale pomimo wsparcia od przyjaciół próbuje się wycofać. Podczas potrójnej transplantacji organów u jednej pacjentki, Alex i Maggie próbują odwieźć ją od tego. Will pojawia się przed szpitalem i oferuje Meredith, że zawiezie ją do domu, co kończy się wspólną kolacją. Arizona mówi Jacksonowi, że April spodziewa się dziecka. Para kłóci się o wychowywanie dziecka razem pomimo rozwodu. Arizona zmierza się z konsekwencjami zdradzenia zaufania April. Richard próbuje porozmawiać z Jacksonem po tym, jak on podczas kłótni mówi April, żeby wychowywała dziecko sama. Wskutek tego Jackson próbuje pogodzić się z April, jednak nie udaje mu się. Owen, April i Nathan operują kobietę, której rodzice i chłopak mają sprzeczne decyzje co do leczenia dziewczyny, co prowadzi co ponownej kłótni pomiędzy lekarzami. 
26116 When It Hurts So Bad[27] Gdy tak bardzo boli Eric LaneuvilleAndy Reaser31 marca 20166 kwietnia 2016#12.16
Will spędza noc u Meredith, ale gdy ona budzi się rano dostaje załamania nerwowego i wyrzuca go. Aby pozbyć się poczucia winy zaczyna sprzątać cały dom, rekrutując przy tym Maggie oraz Amelię. Sofia trafia na izbę przyjęć ze skaleczeniem głowy, Penny została przydzielona do jej leczenia. Callie panikuje z powodu tego, że Sofia tak szybko poznaje Penny i wypiera swój dyskomfort na Arizonę. Bailey uspokaja Callie i rozmawiają o odpowiednim czasie zapoznania dziecka z nowym partnerem. Callie zaprasza Penny na lody z nią i Sofią. Po tym jak Andrew zaczyna ignorować Maggie, konfrontuje sytuację z nim i postanawia zakończyć ich relację. Amelia porzuca Owena po tym jak zastaje go całkowicie pijanego w przyczepie, wiedząc że on potrzebuje jego wsparcia w pozostaniu trzeźwą. Catherine rozmawia z April o ciąży i znajduje wystarczające dowody nadużyć aby walczyć o prawa rodzicielskie nad dzieckiem. Will pojawia się u Meredith, ona wyjaśnia mu, że jest on pierwszym mężczyzną od śmiercie Dereka i dlatego spanikowała. Will zgadza się odpuścić na jakiś czas i poczekać, ponieważ uważa, że jest ona osobą, na którą warto jest poczekać. 
26217 I Wear the Face[28] Dobra mina do złej gry Chandra WilsonKarin Gist7 kwietnia 201613 kwietnia 2016#12.17
Rezydenci biorą udział w konkursie o nagrodę Preminger'a, o którą walczą między sobą. Penny także złożyła swoją aplikację, nie mówiąc tego nikomu. Uwięziona w korku Meredith znajduje się w środku kłótni pomiędzy Owenem i Nathanem, gdy Owen dowiaduje się, że to Nathan kupił drink Amelii. Arizona i April próbują pomóc czternastoletniej dziewczynie ukryć ciążę przed matką do momentu, gdy dziewczyna potrzebuje operacji ratującej jej życie. Richard i Catherine kłócą się po tym jak Richard dowiaduje się, że żona chce aby Jackson wykorzystał zdobyte informacje, żeby walczyć o prawa rodzicielskie w sądzie. April przypadkowo usłyszała kłótnię i doszła do wniosku, że Jackson o wszystkim wie. April postanawia złożyć wniosek o zakaz zbliżania się Jacksona do niej. Gdy on otrzymuje nakaz przez kuriera, ona wchodzi do mieszkania i znajduje łóżeczko z liścikiem, w którym Jackson napisał, że pozwala jej zdecydować jak wychować dziecko. Penny zostaje ogłoszona zwycięzcą konkursu, co szokuje Callie i denerwuje Stehpanie, która myślała, że poprze ją Amelia. 
26318 There's a Fine, Fine Line[29] Bliski związek Jeannot SzwarcJen Klein14 kwietnia 201620 kwietnia 2016#12.18
Ben znajduje się w trudnej sytuacji, gdy w szpitalu ogłaszany jest kod powodujący izolację placówki. Ze wszystkimi drzwiami zamkniętymi i niedziałającymi windami, Ben i Andrew muszą wykonać cesarskie cięcie na pacjentce na korytarzu. Bailey próbuje dowiedzieć się od każdej osoby zaangażowanej w leczenie pacjentki informacji, aby wymyślić odpowiednią karę. Gdy matka i dziecko umierają, Bailey jest w trudnej sytuacji, jako jednocześnie żona i szefowa Ben, jaką karę powinien otrzymać. Bailey prosi Recharda, aby on wymierzył karę Benowi, jednakże w zamian słyszy, że to jej odpowiedzialności i musi temu podołać. Ben upiera się, że nie miał wyjścia i musiał przeprowadzić zabieg na korytarzu, w tej sytuacji Bailey ogląda nagrania z kamer ochrony, na których widać otwierające się drzwi windy na chwilę przez tym jak Ben wykonuje pierwsze cięcie. 
26419 It's Alright, Ma (I'm Only Bleeding)[29] Jest dobrze, mamo (Tylko krwawię) Chris HaydenAustin Guzman14 kwietnia 201627 kwietnia 2016#12.19
Po wybuchu Bena o to, że Bailey nie trzyma jego strony, powołuje ona panel doradczy, który ma za zadanie przeanalizować fakty i ułatwić jej podjęcie sprawiedliwej decyzji. Jacksona i April łączy wspólny pacjent, jednakże kontynuują oni kłótnię na temat praw rodzicielskich. April panikuje, ponieważ myśli, że coś jest nie tak z dzieckiem, ale Arizona upewnia ją, że wszystko jest w porządku. Callie i Penny rozmawiają o tym jak mogą uratować swój związek, podczas gdy Penny wyjeżdża na roczny staż do Nowego Jorku. Sytuacja Bena pogarsza się, gdy serce ojca dzieci przestaje bić, Bailey resuscytuje go, pomimo że jego matka podpisała DNAR. Konflikt pomiędzy Owenem i Nathanem wydłuża podjęcie decyzji przez panel doradczy. Jednakże ostatecznie podejmują oni decyzję, że Ben jest niewinny jakiegokolwiek wykroczenia. Bailey, która nie jest usatysfakcjonowana tą decyzją, wyznacza mu 6 miesięczną karę zawieszenia w obowiązkach. Arizona udaje się do prawnika i zastanawia się nad pozwem w sprawie jej praw rodzicielskich po tym, jak Callie oświadcza jej, że wyjeżdża na rok do Nowego Jorku razem z Sofią i Penny. 
26520 Trigger Happy[30] Impulsywność Zetna FuentesZoanne Clack21 kwietnia 20164 maja 2016#12.20
Lekarze próbują uratować życie postrzelonego przypadkiem chłopca. Tymczasem Arizona gniewa się na Callie, która bez porozumienia z nią stara się podjąć ważną decyzję dotyczącą przyszłości Sophie. 
26621 You're Gonna Need Someone on Your Side[31] Wsparcie Debbie AllenLauren Barnett28 kwietnia 201611 maja 2016#12.21
Związek Stephanie i Kyle'a napotyka na przeszkody. Meredith zachęca Amelię i Owen, by stali się prawdziwą parą. Arizona i Callie są ze sobą skłócone, co stawia ich przyjaciół w niewygodnej sytuacji. 
26722 Mama Tried[32] Mama próbowała Kevin McKiddTia Napolitano5 maja 201618 maja 2016#12.22
Callie i Arizona nie mogą dojść do porozumienia w kwestii przyszłości ich córki. Stephanie stawia pod znakiem zapytania swój związek z Kylem. Tymczasem Alex i April zajmują się ciężarną nastolatką. 
26823 At Last[33] W końcu Rob CornStacy McKee12 maja 201625 maja 2016#12.23
Owen i Amelia postanawiają wykonać kolejny krok w swoim związku. Alex zyskuje pewna jasność w kwestii swojej przyszłości z Jo. Callie i Arizona nadal zmagają się z ustaleniem zasad opieki nad córką. 
26924 Family Affair[34] FOX Polska nie przetłumaczył tytułu odcinka
(Rodzinna sprawa)
Debbie AllenWilliam Harper19 maja 20161 czerwca 2016#12.24
Meredith i Maggie wspierają Amelię podczas ważnego dla niej dnia. Arizona i Callie muszą poradzić sobie z konsekwencjami swoich ustaleń w sprawie opieki nad córką. Ben pomaga przyjacielowi. 

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Ausiello, Michael: TABC Renews Castle, Secrets and Lies, Nashville, Galavant, S.H.I.E.L.D., Agent Carter and 16 Other Series. TVLine, 7 maja 2014. [dostęp 2016-04-17].
 2. Abrams, Natalie: Grey's Anatomy, Quantico, and more renewed at ABC. Entertainment Weekly, 3 marca 2015. [dostęp 2016-04-17].
 3. Jason George awansowany do stałej obsady w 12 sezonie "Chirurgów" (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 5 czerwca 2015].
 4. Giacomo Gianniotti awansowany do stałej obsady w 12 sezonie "Chirurgów" (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 8 stycznia 2016].
 5. „Chirurdzy” – Martin Henderson dołącza do stałej obsady (pol.). W: naekranie.pl [on-line]. [dostęp 155 czerwca 2015].
 6. Wilmer Valderrama pojawi się w 12 sezonie "Chirurgów" (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 9 marca 2016].
 7. Lindsay Kay Hayward pojawi się gościnnie w 12 sezonie "Chirurgów" (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 22 sierpnia 2015].
 8. Samantha Sloyan pojawi się ponownie w 12 sezonie "Chirurgów"? (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 3 września 2015].
 9. Joe Dinicol dołączył do "Blindspot" i "Chirurgów" (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 5 września 2015].
 10. Bill Smitrovich dołączył do 12 sezonu "Chirurgów" (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 13 listopada 2015].
 11. Grey's Anatomy - Season 12 - and NCIS Season 13 - Maya Stojan to guest (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 9 stycznia 2016].
 12. Grey's Anatomy - Episode 12.09 - The Sound of Silence - Promo + Press Release (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 25 stycznia 2016].
 13. a b Grey's Anatomy - Season 12 - Casey Wilson & Rita Moreno to Guest (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 26 lutego 2016].
 14. Grey's Anatomy - Sledgehammer (ang.). W: thefutoncritic.com [on-line]. [dostęp 11 września 2015].
 15. Upcoming Episode Titles - Various Shows - 16th September 2015 (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 19 września 2015].
 16. Upcoming Episode Titles - Various Shows - 19th September 2015 (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 19 września 2015].
 17. Upcoming Episode Titles - Various Shows - 24th September 2015 (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 24 września 2015].
 18. Upcoming Episode Titles - Various Shows - 3th October 2015 (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 3 października 2015].
 19. Upcoming Episode Titles - Various Shows - 20th October 2015 (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 20 października 2015].
 20. Upcoming Episode Titles - Various Shows - 15th October 2015 (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 20 października 2015].
 21. Zima (i początek wiosny) z ABC (pol.). W: showtv.pl [on-line]. [dostęp 16 listopada 2015].
 22. Grey's Anatomy - Episode 12.10 - All I Want Is You - Press Release & Promotional Photos *Updated* (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 3 lutego 2016].
 23. a b Upcoming Episode Titles - Various Shows - 5th February 2016 (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 5 lutego 2016].
 24. Grey's Anatomy - All Eyez on Me (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 8 marca 2016].
 25. Grey's Anatomy - Odd Man Out (ang.). W: thefutoncritic.com [on-line]. [dostęp 29 lutego 2016].
 26. Grey's Anatomy - I Am Not Waiting Anymore (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 23 marca 2016].
 27. Grey's Anatomy - When It Hurts So Bad (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 30 marca 2016].
 28. Grey's Anatomy - I Wear the Face (ang.). W: thefutoncritic.com [on-line]. [dostęp 21 marca 2016].
 29. a b Grey's Anatomy - There's a Fine, Fine Line/It's Alright, Ma (I'm Only Bleeding) (ang.). W: thefutoncritic.com [on-line]. [dostęp 28 marca 2016].
 30. Grey's Anatomy - Trigger Happy (ang.). W: thefutoncritic.com [on-line]. [dostęp 4 kwietnia 2016].
 31. Grey's Anatomy - You're Gonna Need Someone on Your Side (ang.). W: thefutoncritic.com [on-line]. [dostęp 11 kwietnia 2016].
 32. Grey's Anatomy - Mama Tried (ang.). W: thefutoncritic.com [on-line]. [dostęp 18 kwietnia 2016].
 33. Grey's Anatomy - At Last (ang.). W: thefutoncritic.com [on-line]. [dostęp 25 kwietnia 2016].
 34. Grey's Anatomy - Family Affair (ang.). W: thefutoncritic.com [on-line]. [dostęp 2 maja 2016].