Chocapic

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wartość odżywcza
Chocapic[potrzebny przypis]
(w 30 g produktu)
Wartość energetyczna
117 kcal = 490 kJ
Białka 6.8 g
Węglowodany 29 g
Tłuszcze 3.5 g

Chocapic- marka płatków śniadaniowych produkowana przez Nestlé. Pojawiły się w 1984 roku. Mają formę muszelek o smaku czekoladowym. Obecnie produkcją zajmuje się Cereal Partners.

Płatki śniadaniowe[edytuj]

Płatki Chocapic mają kształt muszelek o smaku czekoladowym.Do produkcji używa się pełnych ziaren pszenicy i żyta.Wzbogacone o witaminy np. B1, B2, B6, B12, C , wapń i żelazo. Porcja 30 g dostarcza 117 kalorii.

Płatki dostępne są również w postaci batonika.

Chocapic Duo[edytuj]

Chocapic Duo – nowa wersja Chocapic.Od oryginału różni się dodatkiem białej czekolady w składzie. Są oddzielnym produktem, w ramach marki Chocapic.Ma dokładnie te same wartości energetyczne co pierwowzór.

Maskotki[edytuj]

Mówiący młyn[edytuj]

Pierwszą maskotką Chocapic był mówiący młyn. Znajdował się na polu zbożowym a jego "ramiona" tworzyły płatki. W typowej reklamie w pierwszej scenie widoczny był krajobraz z młynem w tle, następnie wewnątrz młyna prezentowano etapy produkcji Chocapic (w wersji animowanej), na końcu młyn wypowiadał hasło reklamowe. Hasła były zmieniane regularnie. Stosunkowo szybko zastąpiono go psem Pico.

Pies Pico[edytuj]

Drugą maskotką marki Chocapic był pies Pico. Przypomina setera irlandzkiego z tym że jest ciemno-brązowy. W większości reklam towarzyszy mu mały chłopiec. Ich zadaniem jest chronić Chocapic przed różnymi niebezpieczeństwami. Głównie są one bezosobowe, choć były wyjątki. Reklamy w większości przebiegają schematycznie: pojawia się niebezpieczeństwo, Pico rusza na ratunek płatków lecz dochodzi kolejny problem, sytuację ratuje chłopiec (w niektórych reklamach odwrotnie) i bohaterzy zajadają się uratowanym ekwipunkiem. Pico jest maskotką Chocapic do dziś.

Linki zewnętrzne[edytuj]

strona Nestlé