Chocapic

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chocapic – marka płatków śniadaniowych produkowana przez Nestlé. Pojawiły się w 1984 roku. Mają formę muszelek o smaku czekoladowym. Obecnie produkcją zajmuje się Cereal Partners.

Do produkcji używa się pełnych ziaren pszenicy i żyta.Wzbogacone o witaminy np. B1, B2, B6, B12, C, wapń i żelazo.

W handlu dostępne są również płatki Chocapic Duo – od wersji klasycznej różnią się dodatkiem białej czekolady w składzie.

Wartość odżywcza[edytuj | edytuj kod]

Wartość odżywcza
(100 g)
Wartość energetyczna 1620 kJ (387 kcal)
Białka 9,6 g
Węglowodany
Tłuszcze 4,4 g
1 Obliczono na podstawie informacji o zawartości soli, ze wzoru: sól = sód × 2,5
Dane liczbowe na podstawie: nestle-cereals.pl[1]
Wartości RDA i AI wyznaczone na podstawie danych Institute of Health[2]

Maskotki[edytuj | edytuj kod]

Mówiący młyn[edytuj | edytuj kod]

Pierwszą maskotką Chocapic był mówiący młyn. Znajdował się na polu zbożowym a jego „ramiona” tworzyły płatki. W typowej reklamie w pierwszej scenie widoczny był krajobraz z młynem w tle, następnie wewnątrz młyna prezentowano etapy produkcji Chocapic (w wersji animowanej), na końcu młyn wypowiadał hasło reklamowe. Hasła były zmieniane regularnie. Stosunkowo szybko zastąpiono go psem Pico.

Pies Pico[edytuj | edytuj kod]

Drugą maskotką marki Chocapic był pies Pico. Przypomina setera irlandzkiego z tym że jest ciemno-brązowy. W większości reklam towarzyszy mu mały chłopiec. Ich zadaniem jest chronić Chocapic przed różnymi niebezpieczeństwami. Głównie są one bezosobowe, choć były wyjątki. Reklamy w większości przebiegają schematycznie: pojawia się niebezpieczeństwo, Pico rusza na ratunek płatków, lecz dochodzi kolejny problem, sytuację ratuje chłopiec (w niektórych reklamach odwrotnie) i bohaterzy zajadają się uratowanym ekwipunkiem. Pico jest maskotką Chocapic do dziś.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]