Chopin (wódka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Butelka wódki Chopin

Chopinwódka produkowana przez Polmos Siedlce, czterokrotnie destylowana, wytwarzana przy użyciu tradycyjnych metod w niewielkich partiach ze specjalnie dobranej odmiany ziemniaków Stobrawa, tradycyjnie uprawianych w okolicach Siedlec (na jedną butelkę o pojemności 0,7 litra „czarnego” Chopina trzeba zużyć około 30 ziemniaków[1]). Ma lekki jabłkowy posmak, pełny bukiet, łagodny, gładki, lekko oleisty smak, wyróżniany przez znawców jako autentyczny smak białej wódki otrzymywanej z ziemniaków w naszej części Europy.

Wódka Chopin oferowana jest na polskim rynku od 1993 r., na rynek amerykański weszła w roku 1997[1]. Po sukcesie krajowym wódka szybko znalazła swoje miejsce na najbardziej prestiżowym rynku amerykańskim, gdzie w 2004 r. sprzedaż osiągnęła blisko milion butelek. O jej popularności w USA świadczy stosunkowo wysoka cena sięgająca 34 dolarów za butelkę.

Chopin jest klasyfikowany w segmencie najlepszych i najdroższych wódek białych. Potwierdzają to opinie jurorów brukselskiego Monde Selection, czy amerykańskiego Spirits Competition. W roku 2006 wódka Chopin zdobyła podwójny złoty medal (Double Gold Medal) na World Spirits Competition w San Francisco.

Wódka Chopin była jedną z marek LVMH, największego na świecie producenta dóbr luksusowych.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Wódki z nutą artyzmu. Życie Siedleckie. [dostęp 2015-07-24].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]