Chris Taylor

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Chris Taylor – projektant gier komputerowych oraz przedsiębiorca, znany głównie ze stworzenia Total Annihilation, serii Dungeon Siege oraz utworzenia Gas Powered Games. W 2002 serwis GameSpy nazwał go trzydziestą najbardziej wpływową osobą świata gier.

Chris Taylor urodził się w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, pracę w przemyśle gier wideo rozpoczął w późnych latach 80. w firmie Distinctive Software w Burnaby. Jego pierwszą grą był Hardball II wydany w 1989 roku.

Taylor przeprowadził się w roku 1996 do Seattle w stanie Waszyngton, w USA i dołączył do Cavedog Entertainment jako projektant oraz szef projektu strategicznej gry komputerowej Total Annihilation oraz pierwszego dodatku Total Annihilation: The Core Contingency.

W maju 1998 roku utworzył Gas Powered Games i zaprojektował grę gatunku Action-RPG Dungeon Siege. Sequel gry, Dungeon Siege II, został wydany w 2005 roku.

W sierpniu 2005 magazyn PC Gamer ogłosił, że Gas Powered Games tworzy Supreme Commander, pierwszy RTS Chrisa od 1997 roku. Gra została okrzyknięta jako następca i kontynuator ducha Total Annihilation, nie mogła jednak nosić tej nazwy, gdyż właścicielem praw do niej jest Infogrames należące do Atari, które nie wykazało zainteresowania w franchisingu tytułu, na co bardzo liczono.

Supreme Commander zyskał miano „najlepszego RTS-a targów E3 w 2006 roku”[1] a został wydany 16 lutego 2007 roku w Europie, cztery dni później w USA, zbierając bardzo wysokie noty głównych stron i magazynów o grach komputerowych.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]