Christian Meier (aktor)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Christian Meier
Ilustracja
Imię i nazwisko

Christian Meier Zender

Data i miejsce urodzenia

23 czerwca 1970
Lima

Zawód

aktor

Christian Meier (ur. 23 czerwca 1970 w Limie) – peruwiański aktor i piosenkarz.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Przyszedł na świat jako najmłodszy z trojga dzieci pochodzącego z Niemiec biznesmena Antonio Meiera oraz ex-Miss Peru i Miss Universe '57 Gladys Zender. W dzieciństwie pracował w myjni samochodowej. Mając dwanaście lat występował z zespołem popowym. W latach 1987-1993 należał do sławnego w Peru zespołu rockowego Arena Hash, gdzie grał na instrumentach klawiszowych. Po ukończeniu szkoły średniej, w 1992 roku studiował projektowanie grafiki. W 1993 roku pojawił się na cztery minuty w programie El Angel Vengador: Caligula, a rok potem zadebiutował rolą outsidera w horrorze sci-fi Obserwatorzy 3: Pokonać bestię (Watchers III, 1994). W 1996 roku zrealizował swój solowy album No Me Acuerdo Quien Fui, który promowały dwa single – „Esperame en el tren” i „Carreteras Mojadas”.

Po występach w telenowelach, m.in. Luz María (1998), stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Ameryce Łacińskiej. W hiszpańskim dramacie Nie mów nikomu (No se lo digas a nadie, 1998) u boku Santiago Magilla odegrał rolę homoseksualisty Gonzalo. W telenoweli Zorro (Zorro: La espada y la rosa, 2007) zagrał tytułową postać Diego de la Vega.

W dniu 13 sierpnia 1995 roku ożenił się z peruwiańską modelką Marisol Aguirre, mają trójkę dzieci; syna Stefano (ur. 1995) i dwie córki: Tairę (ur. 2001) i Gihę. Zamieszkali w Bogocie.

W 2009 roku zakończył prace nad kolumbijską superprodukcją pt. Doña Bárbara, powstałą na podstawie książki Rómulo Gallegosa o tym samym tytule. Serialowy amant wcielił się w rolę Santosa Luzardo u boku Edith González – tytułowej doñi Bárbary. W tamtym okresie aktor zaczął spotykać się z Génesis Rodríguez. Następnie zagrał w telenoweli TelemundoKtoś cię obserwuje. Można go również zobaczyć w kolumbijskim serialu Lynch z Natalią Oreiro w roli głównej.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]