Cini Minis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wartość odżywcza
(100 g)
Dane liczbowe na podstawie:
nestle-cereals.pl[1]
Wartość energetyczna 1761 kJ (421 kcal)
Białka 5,7 g
Węglowodany
   Przyswajalne 73,4 g
   Cukry (jedno- i dwucukry) 24,8 g
   Błonnik 5,2 g
Tłuszcze 10,1 g
   Kwasy tł. nasycone 4,2 g
Makroelementy
Sód1 432 mg
1 Obliczono na podstawie informacji o zawartości soli, ze wzoru: sól = sód × 2,5.


Cini Minis – marka płatków śniadaniowych stworzona przez Nestlé. Produkowane obecnie przez Cereal Partners na licencji Nestlé.

Płatki śniadaniowe[edytuj]

Cini Minis mają postać zbożowych kwadracików pokrytych cynamonowym wzorkiem. Produkowane są z pełnego ziarna głównie żyta i pszenicy. Pierwotnie wzorki cynamonowe były zupełnie przypadkowe, w obecnej wersji są zrobione dokładnie według projektu. Wzbogacone o witaminy np. B1, B2, B6, B12, C, wapń i żelazo. Porcja 30 g dostarcza 184 kalorii.

Płatki Cini Minis dostępne są również w formie batonika.

Maskotki[edytuj]

Kucharz[edytuj]

Pierwszą maskotką Cini Minis był mały kucharzyk. W reklamach produkował płatki i rozdawał je dzieciom. Był rozmiarów myszy. Widniał także na opakowaniu. Gdy wycofano go przez pewien czas Cini Minis nie miały maskotki.

Klub Cini Minis[edytuj]

Klub Cini Minis to czwórka dzieci. Nazwy użyto tylko w kilku pierwszych reklamach z ich udziałem. W standardowej reklamie w pierwszej scenie ukazuje się człowiek, który jest mistrzem swojego fachu (np. inspektor, piłkarz) w akcji. Następnie dzieci pokazują mu Cini Minis i pytają, dlaczego są tak lubiane przez dzieci. Bohater zawsze doszukuje się związku ze swoją pracą, nie domyślając się że chodzi o cynamonowe wzorki. Ta forma reklamy stosowana jest do dziś.

Przypisy

  1. Cini Minis. Nestlé Cereals. CPW SA. [dostęp 2016-08-10].

Linki zewnętrzne[edytuj]