Clamp Gakuen tanteidan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Clamp Gakuen tanteidan
CLAMP 学園探偵団
(CLAMP Gakuen tanteidan)
Gatunek detektywistyczny, komedia
Telewizyjny serial anime
Reżyser Osamu Nabeshima
Studio Studio Pierrot
Stacja telewizyjna Japonia Animax, TV Tokyo
Premierowa emisja 3 maja 199725 października 1997
Liczba odcinków 26
Manga
CLAMP School Detectives
Autor Clamp
Wydawca Kadokawa Shoten
Drukowana w Asuka Comics DX
Wydawana 1992
Liczba tomów 3

Clamp Gakuen tanteidan (jap. Clamp学園探偵団?)manga grupy Clamp, na której podstawie powstała także 26-odcinkowa seria anime wyprodukowana przez studio Pierrot. Zostało ono przetłumaczone i zdubbingowane na angielski oraz inne języki przez sieć telewizyjną Animax.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Jedna z pierwszy prac kobiecego zespołu mangaczek Clamp opowiada o przygodach chłopców z podstawówki w ich staraniach, by urozmaicić nudny żywot żeńskiej części szkolnego społeczeństwa Clamp School (Szkoła Clamp).

Clamp School mieści się w Tokio i ma rozmiary małego miasteczka. Ponad 10 tysięcy uczniów, nauczycieli, pracowników i ich rodzin żyje tu, pracuje i uczy się. Clamp School zbudowany na bazie pentagramu, a każdy z pięciu kątów budynku mieści inny szkolny oddział, od przedszkola przez podstawówkę, szkołę średnią do uniwersytetu. Została zbudowana przez rodzinę Imonoyama, by mogły uczyć się w niej najlepsze i najbardziej światłe umysły Japonii bez względu na pochodzenie i zamożność. Oprócz szkoły, znajduje się tam m.in. osobisty bank, szpital i węzeł transportowy. Trójka młodych uczniów wyznacza sobie ambitny cel – aby żadna młoda dama na świecie (a przynajmniej w obrębie szkoły) nie była niczym niepokojona.

Główne postacie[edytuj | edytuj kod]

Nokoru Imonoyama[edytuj | edytuj kod]

To 6-klasista i przewodniczący komitetu uczniowskiego podstawówki. Najmłodszy syn z klanu Imonoyama, sponsorów Clamp School, odziedziczył w spadku zamiłowanie do robienia absurdalnych rzeczy tylko po to, by je wykonać. Nokoru jest jednym z uczniów z najwyższym IQ w szkole, do której chodzą sami geniusze. Posiada także niesamowitą umiejętność wyczucia strapionej dziewczyny z odległości dwóch kilometrów. Z tego powodu postanowił założyć Clamp School Detective Agency (Detektywistyczna Agencja Szkoły Clamp), pomimo, że spowodowało to odstąpienie od jego roli przewodniczącego. Jako jedyny z trzech młodych detektywów nie uprawia żadnego sportu.

Suoh Takamura[edytuj | edytuj kod]

To 5-klasista i sekretarz komitetu uczniowskiego podstawówki. Jest mistrzem sztuk walki, posiadającym czarny pas 3-stopnia w karate, judo, aikido, i kendo (mógłby zajść wyżej, gdyby nie stwierdził, że znudziło mu się ciągłe wygrywanie). Jest także potomkiem japońskiego klanu ninja i przyrzekł bronić Nokoru za wszelką cenę. Jest także odpowiedzialny za dopilnowanie, by przewodniczący wyrobił się z całą papierkową robotę na czas.

Akira Ijyuin[edytuj | edytuj kod]

To 4-klasista i skarbnik komitetu uczniowskiego podstawówki. Akira jest pierwszorzędnym szefem kuchni, co odziedziczył po swoim ojcu. Mieszka wraz ze swoimi dwiema matkami i otrzymał także po ojcu spuściznę jako jawnego złodzieja 20 Mask.

Poboczne postacie[edytuj | edytuj kod]

Nagisa Azuya[edytuj | edytuj kod]

Dziewczyna uczęszczająca do przedszkola i przyjaciółka Prezydenta Uczniowskiej Rady Przedszkolaków. Potrafi pięknie grać na flecie. Z początku Suoh myślał, że jest wróżką wisterii, która mu się przewidziała. Jednakże, gdy usłyszał jak Utaku Ookawa mówi o niej zrozumiał, że ona istnieje naprawdę. Jej matka jest znaną japońską tradycyjną tancerką, a jej ojciec jest dobrze znany ze swojej szlachetności. Posiada dosyć talentu, by być lepszą od swoich rodziców. Wpadła w oko Suoh.

Utako Ookawa[edytuj | edytuj kod]

Też chodząca do przedszkola, prezydentka Uczniowskiej Rady Przedszkolaków (Kindergarten Student Division Councel). Z początku myślała, że jej przyjaciółka Nagisa jest atakowana przez ludzi, którzy są o nią zazdrośni. Akira wpadł na nią.

Muzyka[edytuj | edytuj kod]

Opening
Peony Pink by Ali Project
Ending
Welcome to Metallic Party by Marble Berry
Ending
Gift by Sakamoto Maaya

Crossover[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]