Clamp School Detectives

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
CLAMP School Detectives
CLAMP 学園探偵団
(CLAMP School Detectives
CLAMP Gakuen Tanteidan)
Gatunek detektywistyczny, komedia
Telewizyjny serial anime
Reżyser Osamu Nabeshima
Studio Studio Pierrot, Bandai Visual
Stacja telewizyjna Japonia Animax, TV Tokyo
Indie Animax
Premierowa emisja 3 maja 199725 października 1997
Liczba odcinków 26
Manga
CLAMP School Detectives
Autor Clamp
Wydawca Japonia Kadokawa Shoten
Stany Zjednoczone Tokyopop
Drukowana w Asuka Comics DX
Wydawana 1992
Liczba tomów 3

Clamp School Detectives (jap. Clamp学園探偵団 Clamp Campus Detectives?) to manga grupy Clamp, na której powstała 26-odcinkowa seria anime wyprodukowana przez studio Bandai Visual i Pierrot. Zostało ono przetłumaczone i zdubbingowane na angielski oraz inne języki przez sieć telewizyjną anime Animax.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Jedna z pierwszy prac kobiecego zespołu mangaków Clamp opowiada o przygodach chłopców z podstawówki w ich staraniach, by urozmaicić nudny żywot żeńskiej części szkolnego społeczeństwa Clamp School (Szkoła Clamp).

Clamp School mieści się w Tokio i ma rozmiary małego miasteczka. Ponad 10 000 uczniów, nauczycieli, pracowników i ich rodzin żyje tu, pracuje i uczy się. Clamp School zbudowany na bazie pentagramu, a każdy z pięciu kątów budynku mieści inny szkolny oddział, od przedszkola przez podstawówkę i koledż (szkoła średnia) do uniwersytetu. Została zbudowana przez rodzinę Imonoyama by mogli uczyć się w niej najlepsze i najbardziej światłe umysły Japonii bez względu na pochodzenie i zamożność. Oprócz szkoły, znajduje się tam m.in. osobisty bank, szpital i węzeł transportowy. Trójka młodych uczniów wyznacza sobie ambitny cel – aby żadna młoda dama na świecie (a przynajmniej w obrębie szkoły) nie była niczym niepokojona.

Główne postacie[edytuj | edytuj kod]

Nokoru Imonoyama[edytuj | edytuj kod]

To 6-klasista i przewodniczący komitetu uczniowskiego podstawówki. Najmłodszy syn z klanu Imonoyama, sponsorów Clamp School, odziedziczył w spadku zamiłowanie do robienia absurdalnych rzeczy tylko po to, by je wykonać. Nokoru jest jednym z uczniów z najwyższym IQ w szkole, do której chodzą sami geniusze. Posiada także niesamowitą umiejętność wyczucia strapionej dziewczyny z odległości dwóch kilometrów. Z tego powodu postanowił założyć Clamp School Detective Agency (Detektywistyczna Agencja Szkoły Clamp), pomimo, że spowodowało to odstąpienie od jego roli przewodniczącego. Jako jedyny z trzech młodych detektywów nie uprawia żadnego sportu.

Suoh Takamura[edytuj | edytuj kod]

To 5-klasista i sekretarz komitetu uczniowskiego podstawówki. Jest mistrzem sztuk walki, posiadającym czarny pas 3-stopnia w karate, judo, aikido, i kendo (mógłby zajść wyżej, gdyby nie stwierdził, że znudziło mu się ciągłe wygrywanie). Jest także potomkiem japońskiego klanu ninja i przyrzekł bronić Nokoru za wszelką cenę. Jest także odpowiedzialny za dopilnowanie, by przewodniczący wyrobił się z całą papierkową robotę na czas.

Akira Ijyuin[edytuj | edytuj kod]

To 4-klasista i skarbnik komitetu uczniowskiego podstawówki. Akira jest pierwszorzędnym szefem kuchni, co odziedziczył po swoim ojcu. Mieszka wraz ze swoimi dwiema matkami i otrzymał także po ojcu spuściznę jako jawnego złodzieja 20 Mask.

Poboczne postacie[edytuj | edytuj kod]

Nagisa Azuya[edytuj | edytuj kod]

Dziewczyna uczęszczająca do przedszkola i przyjaciółka Prezydenta Uczniowskiej Rady Przedszkolaków. Potrafi pięknie grać na flecie. Z początku Suoh myślał, że jest wróżką wisterii, która mu się przewidziała. Jednakże, gdy usłyszał jak Utaku Ookawa mówi o niej zrozumiał, że ona istnieje naprawdę. Jej matka jest znaną japońską tradycyjną tancerką, a jej ojciec jest dobrze znany ze swojej szlachetności. Posiada dosyć talentu, by być lepszą od swoich rodziców. Wpadła w oko Suoh.

Utako Ookawa[edytuj | edytuj kod]

Też chodząca do przedszkola, prezydentka Uczniowskiej Rady Przedszkolaków (Kindergarten Student Division Councel). Z początku myślała, że jej przyjaciółka Nagisa jest atakowana przez ludzi, którzy są o nią zazdrośni. Akira wpadł na nią.

Muzyka[edytuj | edytuj kod]

Opening
Peony Pink by Ali Project
Ending
Welcome to Metallic Party by Marble Berry
Ending
Gift by Sakamoto Maaya

Crossover[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]