Cody Martin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cody Martin
Ilustracja
Pierwsze wystąpienie Uziemieni na 23 piętrze
Ostatnie wystąpienie Gratulacje na statku
Grany przez Cole Sprouse
Liczba odcinków 87/87 (Nie ma to jak hotel)
34/34 (Suite Life: Nie ma to jak statek)
1/82 (Hannah Montana)
1/64 (Czarodzieje z Waverly Place
1/42 (Ja w kapeli)
Dane biograficzne
Rodzina Carey Martin (matka)
rodzeństwo: Zack Martin

Cody Martin (grany przez Cole Sprouse) - fikcyjny bohater z seriali Nie ma to jak hotel i Suite Life: Nie ma to jak statek. W polskiej wersji językowej mówi głosem Filipa Kijowskiego (...hotel) i Wojciecha Rotowskiego (...statek).

Biografia (Nie ma to jak hotel)[edytuj | edytuj kod]

Cody jest bratem bliźniakiem Zacka i synem Carey oraz Kurta Martinów. Urodził się we wrześniu 1992 (więc na początku serialu ma 12 lat). Mieszka z Zackiem i Carey w hotelu Tipton, w Bostonie. Jest od brata gorszy w sporcie, grach, a szczególnie podrywaniu dziewczyn. Cody jest od Zacka lepszy w nauce, często odrabia za niego lekcje. Zack jest też bardziej chytry, podstępny i odważny niż brat. Cody lubi cyrk[1], książki i muzykę poważną. Bardzo lubi również baseball (jest fanem drużyny Boston Red Sox i przeciwnikiem New York Yankees), a jego marzeniem jest złapanie piłki siedząc na publiczności w trakcie meczu[2]. Jest wyższy i szczuplejszy od brata. W trzeciej serii jest chłopakiem Barbary. Ma astygmatyzm[3].

Biografia (Suite Life: Nie ma to jak statek)[edytuj | edytuj kod]

Zack, Cody i London udają się w trwający rok rejs statkiem S.S. Tipton, na którym uczą się w Liceum Siedmiu Mórz. Chodzą do klasy m.in. z Bailey Pickett i Woodym. Gdy Zack wykorzystał wszystkie pieniądze z karty kredytowej jego i Cody'ego[4], chłopcy muszą zacząć pracować - Cody jako ręcznikowy. W kajucie mieszka z Woodym, który do niego kompletnie nie pasuje. Jest zakochany w Bailey a pod koniec pierwszej serii zaczyna z nią chodzić. Bardzo lubi zabawę z jo-jo. Pod koniec drugiej serii ("Breakup in Paris") zrywa z Bailey w wyniku nieporozumienia. Wraca do niej w odcinku trzeciej serii pt. ("Twister").

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Odcinek Bal Maddie.
  2. Odcinek Wielkie włosy i Baseball.
  3. Odcinek Baseball zdrady"
  4. Odcinek Konkurs Jo-Jo