Color a Dinosaur

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Color a Dinosaur
Producent FarSight Studios
Wydawca Virgin Games
Projektant Jay Obernolte
Kompozytor Tommy Tallarico
Data wydania Am.Płn.: lipiec 1993
Gatunek gra edukacyjna
Tryby gry jednoosobowy
Wymagania sprzętowe
Platforma Nintendo Entertainment System
Nośniki kartridż
Kontrolery Gamepad

Color a Dinosaurkomputerowa gra edukacyjna wydana na konsolę NES w lipcu 1993 roku przez firmę Virgin Games. Grę opublikowano jedynie w Ameryce Północnej.

Opis[edytuj | edytuj kod]

W grze gracz ma możliwość kolorowania różnych wizerunków dinozaurów przy użyciu dołączonej palety. Dinozaury w grze wzorowane są na różnych gatunkach, na przykład na triceratopsie czy tyranozaurze. Dinozaury są przedstawione w sposób typowy dla tradycyjnych kolorowanek, w grze do wyboru jest ich 16 rodzajów[1]. Paleta barw jest dosyć ograniczona: znajduje się w niej kilka podstawowych kolorów, a także kilka dodatkowych wzorów[2]. Dodatkowe kolory i wzory można wywoływać przyciskiem SELECT[3].

Gra jest przeznaczona dla młodszych graczy – nie posiada ona zaawansowanych funkcji: animacji, minigier, łamigłówek itp. Z powodu zbytniej prostoty, braku funkcji zapisu i słabej oprawy graficznej gra była często krytykowana przez graczy[4][5]. W 2010 roku Color a Dinosaur znalazła się na 23. miejscu na liście najgorszych gier wszech czasów według portalu UGO[6].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]