Contra Force

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Contra Force
Producent Konami
Wydawca Konami
Data wydania JP: Odwołany
Am.Płn.: 30 września 1992
Gatunek Shoot em'up
Język Angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Nintendo Entertainment System

Contra Forcegra konsolowa z gatunku shoot'em up wyprodukowana i wydana w 1992 przez Konami na platformę Nintendo Entertainment System. Jest to kontynuacja gry Contra. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich części, Contra Force była grą pozbawioną szybkiej akcji, obcych i klimatu science-fiction. Porzucenie tych elementów wzbudziła wiele kontrowersji, lecz firma Konami, kontynuując serię na innych platformach, wróciła do klimatu z pierwowzoru. W Japonii gra miała zostać wydana jako Arc Hound Lecz ze względu na ograniczenie przycisków (Brakuje Start i Select w Drugim Kontrolerze, gdzie jest niezbędny do użycia broni) gra została odwołana.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja gry dzieje się w fikcyjnym mieście Neocity w roku 1992. Główny bohater o imieniu Burns odbiera telefon od przyjaciela – Foxa. Mężczyzna mówi mu, że ich szef ma poważne kłopoty i muszą spotkać w dokach miasta, lecz kiedy Burns przybywa na miejsce spotkania, zastaje Foxa martwego. Kłopoty zaczynają się, gdy w pościg za Burnsem ruszają ludzie, którzy zabili wcześniej Foxa.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Akcja gry przedstawiona jest z perspektywy trzeciej osoby. Kamera śledząca poczynania gracza ukazuje go „od boku”, a w dwóch poziomach z lotu ptaka. Gracz może wybrać jedną z czterech postaci, co było nowością w serii. Każda postać dysponuje innym arsenałem broni i umiejętnościami. W Contra Force nie pojawiły się bronie znane z poprzednich części (Spray-Gun, Laser), a zamiast tego oddano do dyspozycji granaty, miotacze ognia, karabiny i rakietnice. Zmienił się również sposób zdobywania broni, który w tej części przypomina bardziej ten system co w grze Salamander (ang. Life Force).