Crazy Little Thing Called Love

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Crazy Little Thing Called Love
Singel zespołu Queen
z albumu The Game
Strona B We Will Rock You” (na żywo), „Spread Your Wings
Wydany 5 października 1979
Nagrywany 1979
Gatunek rockabilly
Długość 2:42
Wydawnictwo EMI, Elektra (USA)
Producent Queen i Mack
Format 7”/12”, CD
Autor Freddie Mercury
Singel po singlu

Crazy Little Thing Called Love – piosenka zespołu Queen z 1979 roku, którą napisał wokalista grupy, Freddie Mercury.

Jest to jedyny utwór z repertuaru Queen, w którym Mercury (na koncertach) grał na gitarze. Na żywo wykonywany był dość często. Zespół zagrał go między innymi podczas pamiętnego koncertu Live Aid 13 lipca 1985.

W 1979 roku odbyła się mała trasa koncertowa Crazy Tour, która promowała „Crazy Little Thing Called Love”.

Wersję utworu wykonywaną na żywo zamieszczono na albumach: Queen Rock Montreal, Queen on Fire – Live at the Bowl, Live at Wembley ’86, Hungarian Rhapsody: Live in Budapest ’86.

Opinie członków zespołu o utworze[edytuj | edytuj kod]

  • F. Mercury: „Crazy Little Thing Called Love” napisałem w wannie. A tak w ogóle ostatnio postawiłem sobie pianino obok łóżka. Wiadomo powszechnie, że skrobię teksty w środku nocy, nie zapalając nawet światła”.
  • B. May: „Nie jesteśmy zespołem singlowym i nie dzięki singlom zdobyliśmy uznanie publiczności. Myślę jednak, że piosenka ta sprowadziła na nasze koncerty sporo nowych, młodych fanów”.
  • R. Taylor: „Crazy Little Thing Called Love” – to nie jest dokładnie rockowe, ale ma w sobie to coś charakterystycznego dla wczesnych utworów Elvisa. Przeczytałem gdzieś – chyba w magazynie Rolling Stone – że kiedy John Lennon wysłuchał tego utworu, postanowił znów zacząć nagrywać. Jeśli to prawda – a słuchając jego albumu Double Fantasy, można dojść do wniosku, że badał podobny teren – to jest cudowne”.

Wydania[edytuj | edytuj kod]

Utwór wydano na płytach 7” i 12” z koncertową wersją „We Will Rock You” na stronie B. Wyjątkiem były Stany Zjednoczone, Japonia, Kanada, Australia i Nowa Zelandia, gdzie na stronie B umieszczono „Spread Your Wings” (również w wersji koncertowej) oraz Kolumbia, gdzie wersje 12” miały na stronie B utwór „Bicycle Race”.

Na stronie B singla wydanego na CD zamieszczono utwory: „Spread Your Wings” i „Flash”.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]