Czarodziejski świat Kubusia: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czarodziejski świat Kubusia: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego (ang. The Magical World of Winnie the Pooh: All For One And One For All) – amerykański film animowany z 2003 roku. Jest to pierwsza część filmów wydanych na DVD z serii Czarodziejski świat Kubusia. Zawiera 4 odcinki serialu animowanego Nowe przygody Kubusia Puchatka: Skarb piratów, Prawdziwy przyjaciel, Jak prosiaczek był królem oraz Dzień osiołka[1].

Czarodziejski świat Kubusia: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
The Magical World of Winnie The Pooh: All For One And One For All
Gatunek film animowany
Rok produkcji 2003
Kraj produkcji USA
Czas trwania 55 min

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Skarb piratów[edytuj | edytuj kod]

Przyjaciele, bawiąc się w piratów, zdemolowali Królikowi ogródek, gdzie szukali skarbu. Królik postanawia ich ukarać. Przygotowuje podstęp, skarb pełny kamieni, list w butelce i zmyśla legendę o swoim przodku piracie. List zawiera mapę prowadzącą do skarbu. Zwierzątka docierają na miejsce, ale nie mogą jej otworzyć. Królikowi śni się koszmar, w którym wszyscy są rozczarowani zawartością skrzyni i przestają go lubić. Postanawia odzyskać skrzynię zanim przyjaciele ją otworzą. Gdy jednak ją otwierają są bardzo wdzięczni, bo kamienie mogą im się przydać.

Prawdziwy przyjaciel[edytuj | edytuj kod]

Puchatek, jak to często bywa, wpada do Królika na małe co nieco. Ten jednak nie może już znieść niechcianego gościa, ponieważ jego zasoby miodu są na wyczerpaniu. Udaje więc przed Puchatkiem, że się wyprowadza z domu. Puchatek, by odzyskać przyjaciela, próbuje zdobyć dla niego nieco miodu.

Jak Prosiaczek był królem[edytuj | edytuj kod]

Puchatek daje Prosiaczkowi w prezencie sprężynę. Widząc to Królik i Tygrysek mówią Prosiaczkowi, że w dowodzie wdzięczności też powinien coś dać Puchatkowi. Prosiaczek przynosi malutką baryłeczkę miodu jednak przyjaciele mówią mu, że to za mało. Zdobycie miodu z ula i pożyczenie dużej ilości baryłek miodu też nie dają dobrych rezultatów. A więc Prosiaczek, Tygrys i Królik wyruszają do krainy mlekiem i miodem płynącej.

Dzień osiołka[edytuj | edytuj kod]

Prosiaczek martwi się, że Kłapouchy jest bardzo smutny. Wraz z przyjaciółmi stara się go rozweselić. Niestety, ich próby spełzają na niczym. Okazuje się jednak, że ponura mina osiołka nie oznacza jego smutku – ma on swój własny, piękny sposób na szczęście.

Pomiędzy odcinkami pokazywane są kukiełkowe scenki z tytułowymi bohaterami.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Obsada[1]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

W polskiej wersji wykorzystano dubbing z serialu Nowe przygody Kubusia Puchatka

Wersja polska: Studio Opracowań Filmów w Warszawie

Obsada: Maria Piotrowska

Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz

Tekst: Krystyna Skibińska-Subocz

Dźwięk: Alina Hojnacka-Przeździak

Montaż:

Kierownik produkcji: Mieczysława Kucharska

Wystąpili:

Czytał: Tadeusz Borowski, Tadeusz Sznuk

Przypisy[edytuj | edytuj kod]