Czas Kultury

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Czas Kultury
Częstotliwość kwartalnik
Państwo Polska
Wydawca Stowarzyszenie Czasu Kultury
Pierwsze wydanie 1985
Redaktor naczelny Waldemar Kuligowski
ISSN 0867-2148
Strona internetowa

„Czas Kultury” – kwartalnik wydawany przez Stowarzyszenie Czasu Kultury. Pismo powstało w Poznaniu w 1985 w drugim obiegu. Pierwszym redaktorem naczelnym był Rafał Grupiński, później pismem kierował Grzegorz Luterek, Marek Wasilewski, a obecnie funkcję tę sprawuje Waldemar Kuligowski. W skład redakcji wchodzą także: Jerzy Borowczyk, Krzysztof Hoffmann, Andrzej Marzec, Lucyna Marzec i Magdalena Radomska.

„Czas Kultury” podejmuje tematy związane z problemami współczesnej kultury i przedstawia je w szeroko pojętym kontekście społecznym. Każdy numer poświęcony jest osobnemu tematowi, np.: Blokowiska, Patriotyzm, Bezdomność, Islam patrzy na nas, Pogarda. Obok tekstów związanych z głównym tematem, pismo publikuje nową poezję i prozę, eseje, felietony, rozmowy z pisarzami i artystami.

Wśród współpracowników pisma znajdują się m.in.: Agata Araszkiewicz, Natasza Goerke, Mariusz Grzebalski, Joanna Mieszko-Wiórkiewicz, Edward Pasewicz.

W 2010 powstało internetowe rodzeństwo „Czasu Kultury” - e-czaskultury.pl. Czasopismo tworzone jest przez grupę entuzjastów kultury i pisania, pisania o kulturze. Grupa ta stawia sobie za cel dostarczanie informacji o aktualnych wydarzeniach oraz miejscach, książkach i muzyce. Od 2017 roku czasopismo funkcjonuje pod nazwą CzasKultury.pl

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]