Czechosłowacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czechosłowacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Czechosłowacja
Kod MKOl CZE
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988
Calgary
Chorąży Jiří Parma
Liczba zawodników 60 w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 15.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
2
Razem
3

Czechosłowację na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 60 zawodników, 50 mężczyzn i 10 kobiet.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Silver medal.svg Srebro Pavel Ploc Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie Indywidualnie
skocznia normalna
212,1 pkt[1]
Bronze medal.svg Brąz Radim Nyč
Václav Korunka
Pavel Benc
Ladislav Švanda
Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie Sztafeta
4 x 10 km
1:45:22,7[2]
Bronze medal.svg Brąz Jiří Malec Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie Indywidualnie
skocznia normalna
211,8[1]

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Jan Matouš Bieg na 20 km 56:35,3 3:00 59:35,3 14.
Tomáš Kos 58:02,7 3:00 1:01:02,7 22.
Jiří Holubec 57:08,3 5:00 1:02:08,3 32.
František Chládek 1:00:01,3 4:00 1:04:01,3 44.
Jan Matouš Bieg na 10 km 26:33,3 1 26:33,3 16.
Tomáš Kos 27:13,5 1 27:13,5 24.
Jiří Holubec 27:29,8 3 27:29,8 28.
Jaromír Šimůnek 27:38,6 1 27:38,6 34.
Jiří Holubec
[[]]
Tomáš Kos
Jan Matouš
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:30:48,8 3 1:30:48,8 11.

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Ladislav Švanda Bieg na 15 km 43:40,9 19.
Václav Korunka 44:47,6 28.
Pavel Benc 46:01,6 41.
Martin Petrásek 46:07,8 43.
Ladislav Švanda Bieg na 30 km 1:28:55,1 17.
Radim Nyč 1:30:34,4 25.
Petr Lisičan 1:31:23,1 29.
Martin Petrásek 1:31:56,1 32.
Ladislav Švanda Bieg na 50 km 2:09:08,1 15.
Radim Nyč 2:10:46,3 20.
Petr Lisičan 2:11:44,4 23.
Pavel Benc 2:12:008,4 27.
Radim Nyč
Václav Korunka
Pavel Benc
Ladislav Švanda
Sztafeta 4 × 10 km 1:45:22,7 Bronze medal icon.svg

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Viera Klimková Bieg na 5 km 16:14,1 22.
Alžbeta Havrančíková 16:28,3 29.
Ľubomíra Balážová 16:30,9 30.
Ivana Rádlová 16:43,6 38.
Ľubomíra Balážová Bieg na 10 km 32:30,3 27.
Alžbeta Havrančíková 32:59,1 31.
Viera Klimková 33:23,0 35.
Alžbeta Havrančíková Bieg na 20 km 58:51,4 13.
Viera Klimková 59:22,5 17.
Ľubomíra Balážová 1:02:25,0 33.
Ivana Rádlová 1:02:25,4 34.
Ľubomíra Balážová
Viera Klimková
Ivana Rádlová
Alžbeta Havrančíková
Sztafeta 4 × 5 km 1:03:37,1 7.

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Czechosłowacji brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, w której zajęła 3 miejsce i awansowała do grupy finałowej. Ostatecznie reprezentacja Czechosłowacji zajęła 6. miejsce

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 ZSRR 5 5 0 0 32 10 +22 10
 Niemcy 5 4 0 1 19 12 +7 8
 Czechosłowacja 5 3 0 2 23 14 +9 6
 Stany Zjednoczone 5 2 0 3 27 27 0 4
 Austria 5 0 1 4 12 29 -17 1
 Norwegia 5 0 1 4 11 32 -21 1

Wyniki

13 lutego 1988 Czechosłowacja  1:2  Niemcy

15 lutego 1988 Czechosłowacja  7:5  Stany Zjednoczone

17 lutego 1988 Czechosłowacja  10:1  Norwegia

19 lutego 1988 Czechosłowacja  4:0  Austria

21 lutego 1988 ZSRR  6:1  Czechosłowacja

Grupa finałowa[edytuj | edytuj kod]

Do wyników zaliczono wyniki spotkań grupowych pomiędzy zespołami, które awansowały do fazy finałowej.

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 ZSRR 5 4 0 1 25 7 +18 8
 Finlandia 5 3 1 1 18 10 +8 7
 Szwecja 5 2 2 1 15 16 -1 6
 Kanada 5 2 1 2 17 14 +3 5
 Niemcy 5 1 0 4 8 24 -16 2
 Czechosłowacja 5 1 0 4 12 22 -10 2

Wyniki

24 lutego 1988 Szwecja  6:2  Czechosłowacja

26 lutego 1988 Finlandia  2:5  Czechosłowacja

27 lutego 1988 Kanada  6:3  Czechosłowacja

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Pozycja
Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja Czas biegu Pozycja
Miroslav Kopal Indywidualnie 85,0 102,4 82,0 103,2 83,0 105,5 208,7 12. 38:48,0 8. 1:32,5 7.
Ján Klimko 80,5 94,2 82,0 102,7 79,5 95,4 198,1 21. 40:43,6 26. 4:38,8 27.
Ladislav Patráš 78,5 88,0 81,0 100,6 80,0 96,2 196,8 21. 39:53,5 21. 3:57,4 21.
František Repka 73,0 77,2 76,0 90,1 78,0 94,0 184,1 34. 39:34,1 16. 5:02,6 30.

Drużynowo

Zawodnik Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Miejsce
Skok 1 Skok 2 Skok 3 Nota Łącznie Pozycja
Odległość Nota Odległość Nota Odległość Nota Czas biegu Pozycja
Ladislav Patráš
Ján Klimko
Miroslav Kopal
79,5
83,0
83,0
91,3
95,9
98,4
76,0
79,0
82,0
81,5
85,3
94,6
88,5
82,0
82,5
115,0
96,1
98,4
573,5 4. 1:19:02,1 4. 2:57,1 6.

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Iveta Voralová Solistki 37,0 20.
Petr Barna Soliści 27,0 13.
Lenka Knapová
René Novotný
Pary sportowe Nie ukończyli konkurencji
Viera Řeháková
Ivan Havránek
Tańce na lodzie 29,4 15.

Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jiří Kyncl 1:58,44 34. 6:59,82 25. 14:27,32 16.

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Punkty Pozycja
Peter Jurko 2:05,32 29. 1:46,03 27. 1:09,21 1:06,29 2:15,50 33. 53,50 48,71 1:42,21 13. 1:50,29 1:27,61 58,56 5.
Adrián Bíreš 2:06,34 33. 1:45,33 23. Nie ukończył 1-go przejazdu 54,88 50,25 1:45,13 15. 1:50,24 1:28,94 68,50 8.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Punkty Pozycja
Lucia Medzihradská 1:27,29 10. 1:03,79 1:10,64 2:14,43 20. 51,08 51,10 1:42,18 13. 1:18,62 1:24,35 63,56 6.
Ľudmila Milanová 1:30,42 24. 1:23,92 29. Nie ukończyła 1-go przejazdu 53,93 Nie ukończyła 2-go przejazdu nie ukończyła biegu zjazdowego
Lenka Kebrlová 1:04,09 1:11,08 2:15,17 23. 51,01 51,11 1:42,12 12. 1:18,43 1:24,38 60,87 5.

Luge pictogram.svg Saneczkarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Petr Urban Jedynki 46,917 47,215 47,133 47,359 3:08,624 16.
Luboš Jíra 47,647 47,569 47,819 47,822 3:10,857 21.
Petr Urban
Luboš Jíra
Dwójki 46,388 47:233 1:33,621 13.

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-90 Pavel Ploc 84,5 105,3 87,0 106,8 212,1 Silver medal icon.svg
Jiří Malec 88,0 106,9 85,5 104,9 211,8 Bronze medal icon.svg
Jiří Parma 83,5 102,2 82,5 101,6 203,8 5.
Ladislav Dluhoš 85,0 103,6 78,0 87,4 191,0 14.
Skocznia duża K-112 Pavel Ploc 114,5 112,7 102,5 91,4 204,1 5.
Ladislav Dluhoš 107,0 99,2 101,0 90,3 189,5 14.
Jiří Malec 109,5 101,0 97,0 80,2 181,2 24.
Jiří Parma 99,5 89,2 98,0 86,1 175,3 29.
Konkurs drużynowy Ladislav Dluhoš
Jiří Malec
Pavel Ploc
Jiří Parma
100,5
109,5
106,0
103,0
87,1
103,7
97,3
95,1
96,0
102,0
111,0
102,0
78,3
89,7
106,8
94,2
586,8 4.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 606. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 602. ISBN 978-83-7510-279-6.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]